Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Asta voiam si eu sa zic. Silicoanele se lasa fix la fel de repede ca sanii naturali, poate chiar mai repede daca e implantul prea mare. Tot de aceeasi tesuturi e sustinut sanul si la fel reactioneaza la ingrasat/slabit, alaptat sau trecerea timpului, nici nu se msi vede ca-s fake.
Si nici sanii mici nu-s scutiti de gravitatie, asa ca...mai bine marisori.
Daca vorbim de operatii, e adevarat ca marirea de sani e o operatie mult mai usoara decat reductia/mastopexia. Si ca tehnica, si ca cicatrici si dpdv al alaptatului. Adica cu silicoane de cele mai multe ori poti alapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Ufff,sensibil subect ..pt mine ,care am sanii...de cat a 3-a -(sanii sunt mere,pere si bretele ) deci ai mei sunt bretele .Dar eu prin casa nu port decat rar de tot,si cand mergem la tzarania la socrosenii .Noaptea nu cred ca am purtat vre-o data sutien ,as muri sufocata ,sa trebuiasca sa prt sutien noaptea )
Ma bate gandul; sa imi fac o ridicare de "bretele"....dar mi-e frica de mor .Asa ca pana atunci,caut sutiene bune si se rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex@Sara

Ufff,sensibil subect ..pt mine ,care am sanii...de cat a 3-a -(sanii sunt mere,pere si bretele ) deci ai mei sunt bretele .Dar eu prin casa nu port decat rar de tot,si cand mergem la tzarania la socrosenii .Noaptea nu cred ca am purtat vre-o data sutien ,as muri sufocata ,sa trebuiasca sa prt sutien noaptea )
Ma bate gandul; sa imi fac o ridicare de "bretele"....dar mi-e frica de mor .Asa ca pana atunci,caut sutiene bune si se rezolva

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Iepurasul va asteapta cu surpirze pentru mici si mari ...



am ras cu lacrimi - scuze, nu m-am putut abtine.... stiu ce inseamna sa ai "bretele" been there, done that! am suferit destul 10 ani cu sanii, asa ca mi-am facut un lifting si mi-am pus implant. viata mea s-a schimbat in bine -nu pot descrie in cuvinte asa ca daca ai de gand un lifting fa-o! merita! alege un chirurg bun si da-i bataie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Eu sunt posesoare de sani mici si nu purtam sutien in tinerete in Romania. Dar am vazut ca pe la altii nu e asa, fetele poarta sutien de cum le cresc sanii.

Eu una nu inteleg moda asta cu sanii mari, sa platesti ca sa-ti pui silicoane. Pai eu daca nu pot sa dorm pe burta sunt terminata :)

Oricum, nici eu nu mai snt obisnuita sa vad femei pe strada fara sutien si cred ca mi s-ar parea dizgratios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip


Eu una nu inteleg moda asta cu sanii mari, sa platesti ca sa-ti pui silicoane. Pai eu daca nu pot sa dorm pe burta sunt terminata :)



Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)


de ce sa nu mai dormi pe burta din cauza silicoanelor? poti dormi linistita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Dar voi care ziceti ca ati face doar reductie sau ridicare, ati vazut cum arata sanii dupa operatie, ati intrat pe site-uri medicale sa va potoliti curiozitatea? Arata groaaaznic cu cicatricea aia in forma de T, de ce naiba ti-ai reduce/ ridica tzitzele ca sa arati bine fara sutien...doar pe sub haine?! Ca in clipa in care dai jos textila si apare cicatricea aia fioroasa...nu cred ca te mai simti mandra de ce "comoara" ti-ai facut:))) Operatiile astea arata bine daca pe langa ridicare faci si implant, cum probabil a facut giulia, altfel, fara implant, arata trist de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Dar voi care ziceti ca ati face doar reductie sau ridicare, ati vazut cum arata sanii dupa operatie, ati intrat pe site-uri medicale sa va potoliti curiozitatea? Arata groaaaznic cu cicatricea aia in forma de T, de ce naiba ti-ai reduce/ ridica tzitzele ca sa arati bine fara sutien...doar pe sub haine?! Ca in clipa in care dai jos textila si apare cicatricea aia fioroasa...nu cred ca te mai simti mandra de ce "comoara" ti-ai facut:))) Operatiile astea arata bine daca pe langa ridicare faci si implant, cum probabil a facut giulia, altfel, fara implant, arata trist de tot!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


as indrazni sa te contrazic - cicatricile se vindeca...bine, depinde si de mana chirurgului si de pielea pacientei, dar se retrag foarte frumos - eu am cicatricile foarte putin vizibile. ar fi aratat f bine si fara implant, dar ar fi fost prea mici, de asta am optat si pt implant. in schimb cunosc paciente cu lifting fara implant care chiar au sani frumosi, cicatricile subtiri...nu sunt deloc fioroase cicatricile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Ilinca eu am vazut sini cu silicoane la sauna de doamne si n-am vazut cicatrici, da' sigur ca n-am examinat in detaliu . Insa n-am vazut niciodata la posesoare perechi simetrice (exact simetrice ca la cei naturali).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Mik, la mine nici aia naturali nu sunt exact simetrici

Si mici si ne-simetrici! M-am dat de gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

nu exista sani simetrici, asa cum nu exista ochi simetrici, asa cum un picior e mai mare decat celalalt etc...

Mergi la inceput