Stelute de iulie-august 2013(83)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Burtici m-am intors si eu de la cumparaturi dezumflata

N-am gasit nmk OK

Fetele din Bucuresti, unde se gasesc haine de gravidute OK si frumusele asa?? Nu vreau sa dau 50RON pe un tricou, sa fim seriosi


De pe net sigur nu-mi comand, eu trebuie sa probez, sint scunda si indesata acum deci neaparat tre' sa gasesc ceva in care sa arat mai acatarii...


Ma bag la un film si evident la rontaiala ca m-am enervat!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Paula eu in 2-3 saptamani fac o comanda pe Next, astept Muresul! astazi am facut una mai mica de proba sa vad cum arata numerele si cum functioneaza.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Yvy eu una sunt mare amatoare de chilipiruri si nu dau inapoi nici de la second-uri. Daca sti locuri unde au haine de calitate eu zic sa mergi acolo . Eu m-am aprovizionat tare bine si nu imi pare rau si chiar am gasit destule ..de 50 ron cel putin 3-4 tricouri
Mi-am mai luat niste maiouri dragute lungi de la Takko (15-20 Ron) peste cu bluzita sau camasa descheiata. Sunt sigura ca sunt si in Buc magazine Takko. Pantaloni si fuste de gravida am luat de la un Outlet care aduce marfa de la Mamalicious pt ca din pacate acolo nu pot pacali cu marimea.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

buna seara burtici!

Amalia sa-ti dea DD multa sanatate si sa duci sarcina cu bine la termen iar fetele sa creasca frumos. Asemenea va doresc si voua fetelor!

Alina, ma bucur ca esti ok cu analizele.

Eu azi daca sunt in concediu am fost la piscina si am facut un pic de miscare, iar bubulina mea cred ca s-a simtit foarte bine. Azi a fost mai activa ca niciodata! ...cred ca se saturase ca mami sa stea 8h pe scaun.

25+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Amalia am uitat sa te felicit pt fetele dodoloase!!! Sa le duci cat mai aproape de termen!
Bubulina sa-ti fie de bine! Ce bine suna o balaceala cu burtica.
Eu ma multumesc cu cada ca nu stiu sa inot si pana nu iese micutza nu ma bag in apa mai mare de genunchi

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Diana nu ma dau in laturi nici de la sh, insa nu stiu niciun magazin ca nu prea am umblat prin ele
La Takko am fost, insa nu aveau nmk de gravi, la fel la C&A si H&M, prea putine chestii erau si f naspa si scumpe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Mony ar trebui sa faci pauza, ia-ti CO sau un medical, nu are rost sa te chinui asa.

Doxy nu stiu unde se uita nenea ca micuta clar nu prea sunt.

Betty te rog scuza-ma dar imi si pare rau pt banii tai si m-a pufnit si rasul. Oricum ai reactionat ca o doamna daca te incalzeste cu ceva, eu cred ca ii faceam un scandal monstru. Si soferul idiot putea sa lanseze o intrabare inainte sa sune la cei cu ridicatul de masini.

Din seria copilul face ce vrea: Nadia i-a spart azi la maica-mea intentionat ouale incondeiate inca mai si sarea pe ele, am urcat-o pe canapea si i-am spus sa stea acolo sa se gandeasca la ce a facut si ca ar trebui sa ii para rau. Intre timp vine tata o intreaba ce a facut de e pedepsita, ea ii spune si la final o intreaba" si te-ai gandit la ce ai facut, iti pare rau?" Fiica-mea: nu inca, mai am destul timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Yvy eu nu am luat de la gravi!. Am probat haine cu o marime max 2 mai mare si cu un croi care mi s-a parut ca permite burtii sa creasca. si am tras de material sa vad cat se lasa. Unele sunt pur si simplu in asa fel croite ca sunt un fel de saci patrati "trendy" care vin cu umarul gol.
am probabt si de gravi dar sincer nu mi s-a parut ca fac prea mult cutele alea din laterale.. nu le-am simtit lipsa. Din second am luat vreo 3 iutze f dragute si tricouri. O sa fac o sedintza foto sa vezi ce gen am luat.
Acum nu stiu daca or sa iti placa dar eu m-am ganditsa le folosesc si dupa sarcina in vara si sa camufleze cat de cat burtica ca pe majoritatea hainelor de gravida scrie cate ceva de MAMI si BEBE la bord. Sloganuri dragute dar sigur dupa sarcina nu as mai umbla cu ele pe mine .

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Referitor la haine incerc sa imi iau haine sa le pot purta si dupa, rochii baby doll sau bluze mai lungi elastice care ulterior merg la colanti. Mi-a mai luat vara-mea din sh cateva super dragute si tot mi-am propus sa merg sa dau si eu o tura dar nu am rabdare ca asa de inghesuite mi se par si trebuie rabdare sa cauti ce vrei acolo. Poate ma mobilizez totusi intr-o dimineata cand ma gandesc ca e mai putina lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Flory in momente de genul asta cred ca nu sti ce sa faci sa razi sau sa plangi

Yvy Pantalonii a fost imperios necesar sa iau de gravida ca eu sunt tare lata in solduri si daca nu iau marimea mea la cat sunt de mica arat ca naiba.
Am mai zis si varianta asta dar de mult de mult tare. Eu am primit de la o prietena 3 perechi de pantaloni facuti la croitoreasa din pantaloni normali usor mai elastici ( Blugi , reiati) si croitoreasa le-a adauga bumbac cu elastic sus. Mie f mult mi-au folosit si aia.
Mi-am jurat sa nu ajung in pantaloni de treining sau in pantalonii si tricourile sotului si daca iau la pas toate second-urile si le modific cu mana mea.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput