Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ce sunt parjoalele?
Eu stiu ca se face morfo pe la 32 de sapt. Si o masuratoare la 28. Si ultima la 36

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

La mine pe dosar scrie in sapt 32 ecografie 3d(velocimetrie) si in 36 sapt iar 3d.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maytreyi Doctorul mamei cred ca nu stia sa faca noduri ... eu l-am intrebat pe-al meu daca stie face noduri pescaresti ca altfel nu ma dau pe mana lui ca am antecedente ...

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula sunt ca si chiftelele doar ca se fac mari asa cam cat interiorul plamei , sunt care pun in compozitie si cartof alte retete sunt fara...eu am fost obijunuita de bunica mea cu ele , la noi in Ardeal nu se fac ..dar ea fiind nascuta si refugiata in 44 in Romana a adus cu ea si cateva retete traditionale printre care si parjoalele...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Aaa, am crezut ca e ceva dulce

M-am apucat de facut tranzitia de la hainele de iarna la cele de vara, adica schimbul din dulapuri...nu stiu de ce m-a mancat in fund, ca acum nu mai am cef si Raul e tot calare pe hainele pe care el asez

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula eu am zis ca ma apuc de mutari de haine dupa 1 mai cand raman casa si am timp berechet de detoate... , mi-l si imaginez pe Raul calare peste haine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

am avut de citit 8 pagini de cand m-am trezit.

Olimp mie mi-a trecut durerea de pasa cat de cat dar am frichinit toata noaptea..offf..si acum cand vad soare iarasi imi ard calcaiele..sotul imi zice sa stau cuminte.
Betty mama tot timpul imi faceam procese de constiinta ca as fi plangacioasa pe aici. Dar acum imi dau seama ca tu chiar daca scrii rar esti framantata de aceeasi paronoia ca si si restul. genul tace si face?? Eu am mai zis, am luat antibiotic la prima sarcina in primul trimestru. NU mi-as face griji din cauza asta.

mess in afara hormonilor nostri care sunt complet dati peste cap, tre sa iti dai seama cum era sotul tau inainte de a fi gravida. Daca nu te-a ajutat inainte nu o va face nici dupa. Nu vreau sa par rea si revin sunt o familista convinsa...dar....nu am vazut familie care sa fie unita ca vezi doamne, au copii impreuna. am vazut familii distruse sau transformate in case de nebuni din cauza copiilor. Si barbatilor le creste dorul de duca si mai mult dupa ce apare bebe. Sufera de lipsa de atentie si orgoliul lor e ranit ca nu le mai sufli prin anumite locuri ca inainte de bebe. Nu conteaza ca tu esti praf de oboseala, ca ai stresuri duse la extrem, ei se transforma in victime si o iau la fuga.
Sa nu crezi ca sunt adepta divortului..NUU...cred ca trebuie munca de ambele parti...dar nu te baza ca va fi altfel dupa ce vine cel mic.

apropo...ai rezolvat cu camera foto?? a venit???

Oxana sa inteleg ca pitica mea e in priza de la cat cioco bag??? teodora m-ai intrecut cu acel 1kg /zi.
la mine miscarae e din stanga in dreapta pe diagonala. Ca si cum ar trece cu pumnul prin tot pantecul meu. Simt ca si cum ar fi doar pielea. nu ma laud...eu imi fac griji...e normal?





Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, fetele!
Eu abia m-am trezit acum 1/2h

Am vazut poze noi. Pup burticile frumoase si....as pupa putin si torturile alea 2

Olimp, cursuri mai am abia de la jumatatea lui mai. Pana la jumatatea lui iunie. Sper sa nu se grabeasca pitica... Tu ai grija de gatut. La mine oscillo si mult ceai de lamaie nu au dat gres pana acum. Si m-a luat gatul de vreo 5 ori in sarcina.

Mess, nu te sfii sa vorbesti cu noi, daca simti ca te putem ajuta. Cum au spus si fetele, toate suntem "afectate". Te-as sfatui sa incerci sa nu iei o hotarare in valtoarea evenimentelor. Ti-o spune o persoana f impulsiva

Doxy, sa stii ca am trecut si eu prin sperietura asta vineri. De unde pe mine ma misca din loc pitica, nu am simtit-o decat fff vag o zi si ceva. Prin urmare, dupa ce vineri imi luasem o sticluta de cola de dimi, in loc de cafea, seara am mers la film si mi-am luat un ditamai paharul de...cola! Si atunci a inceput sa-mi bage primele picioare

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy sa-ti fie de bine ca ai putut dormii asa de tarziu...la mine cum apare lumina top si eu ca titirezul...

ele
si pe mine ma trage ata ..pentru o plimbare , sotul nici nu vrea sa auda ...imi tot spune nu vezi ca abia te misti si noaptea te toare cand te intorci de pe o parte pe alta si tie iti trebuie plimbari , are dreptate dar cu soarele asta ..greu de respectat...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, nici eu nu stiu Cred ca e oboseala acumulata in ultimii ani. Ieri am dormit la fel si am dormit si vreo 2 ore in timpul zilei

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput