Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_popa27

Acum balaurii astia din vagin sau vezica pot afecta daca faci suprainfectie de la ei ... adica o candida mica nu face nimic .. daca iti cuprinde toata zona pelviana ar putea afecta membranele (cazul cel mai grav) in rest cun tratament mic si s-a rezolvat



Pai la mine in secretie n-a iesit nimic pozitiv deci totul e curat, intrebam doar daca ar mai putea fi si alti balauri in afara de cei mentionati acolo ...

Deci concluzia este ca ma apuc de tratament dupa ce-l consult pe ginecolog, daca-i prind maine si pe le si pe dr. de familie ma execut de maine ...

Acum am primit rezultatul de la laboratorul 3, se pare ca am si glucoza in urina desi in sange e in limite ... de asta ati avut careva?

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

pt ca se vorbea de leganatul copiilor, eu m-am leganat pana la 10 ani, daca nu mai mult. am copilarit 7 ani la bunici si bunica ma legana pe picioare des. asa ajunsesem sa nu pot sa adorm, pana nu ma leganam cu capul pe perna minute in sir, pana m-au dezvatat cealalta pereche de bunici, spunandu-mi ca un copil s-a leganat pana i-a curs sange din ureche si a murit. s-a terminat din clipa aia

asa ca eu voi avea in camera lui bebe, postat strategic, pt episoadele de plans fara vreun motiv intemeiat, un feon.

Laura24 + Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_popa27

Betty te stresezi prea tare
O infectie urinara nu face mai nimic in primul trimestru numai daca primesti un tratament f agresiv ca nu trece si are simptome. Infectia e in vezica .. vezica nu are treaba cu uterul...E-coli vine din col ca origine... daca de acolo nu face rau la uter nu vad ce rau ar putea face din vezica (atat ca locul lui nu e acolo sau in vagin). Poate aberez dar mie as mi se pare logic
Acum balaurii astia din vagin sau vezica pot afecta daca faci suprainfectie de la ei ... adica o candida mica nu face nimic .. daca iti cuprinde toata zona pelviana ar putea afecta membranele (cazul cel mai grav) in rest cun tratament mic si s-a rezolvat

27+
viitoare mamica de Medeea


E.coli traieste in colon in mod normal nu in col fiind orificii apropiate, tehnica de sters, etc il aducem din spate in fata. asta e...

Ps: mie la synevo mi-a iesit urocultura negativa...desi ies leucocite in urina chiar si la testul cu betisorul special...
-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 23 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Betty, eu am asa:

Microbiologie:
Urocultura Bacteriurie <1000 UFC/mL (fara semnificatie clinica)


Ex. citobacteriologic secretie vaginala
Frecvente epitelii superficiale si intermediare.
Rare PMN. Frecventi bacili Doderlein.
Absente levuri. Absent Trichomonas vaginalis.

Ex. bact. secretie uretrala, vaginala, col
Culturi in conditii aerobe: nu s-au dezvoltat colonii bacteriene
Cultura fungi - negativa

Ex bact. str. grup B secretie genitala
Absent Streptococcus agalactiae (grup B)

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

maitreyi acum am vazut ca am gresit ! Da in colon am vrut sa scriu ..oare mai pot sa editez sa nu ramana prostia acolo :))) ?
gata am reparat prostia mulumesc

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetelor acesta este patutul pe care am decis sa il luam:
Patut Rebe

In plus, fata de cel din imagine are pe partile laterale desenata o girafa haioasa su niste gradatii pt masurarea inaltimii.

Este mai scump decat ce voiam eu initial dar pare mai robust, mai bine finisat si are alt sistem de leganare...
Nu era pe stoc si l-am comandat. O sa vina pana la inceputul lui Mai.

Dar, ca sa nu plec cu mana goala am mai luat salteluta, cocos integral si o lenjerie cu aparatori si toate cele.(pana acum am 3: galben, roz si turcoaz )

Dupa toate acestea am tras o raita prin oras, am papat la KFC ca sa anihilez efectul benefic al salatei de fructe de dimi si apoi am ramas in centrul vechi cu niste prieteni.
Vorba lui Happy, uitasem ce plin viata e acolo...

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Am pus si eu poze cu burtica din s 21 +
Cea de la mag de patuturi m-a intrebat cand nasc si cand i-am zis August decat ca nu a zis: "Vai, credeam ca in 2-3 sapt dupa burtica"...a facut niste ochi mari

PONT: Maine au 25% reducere la toate articolele de la C&A
Poate va ajuta...



Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Bobita imi place mai mult asta decat celalat!
Si arati superb in rosu!.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Bobitza la toate sau doar un anumit Mag CA? N b gagici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Amalia nu te-am auzit deloc azi.Esti bine, puiule?

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput