Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

MBK, cred ca la toate, asa mi se pare firesc...
NB!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Bobitzasunt bine doar obosita am fost la cumparaturi ,super,pt gargarite cate ceva si ma pregatesc pt musafiri din tara vin duminica si stau 1 satpamana

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, eu am facut de 4 ori analize de pipi. Sumar si uro. La uro mi-a iesit mereu Bacteriurie <1000UFC/mL (fara semnificatie clinica)

Bobitza, esti superba!

Acum ne-am intors si noi din oras. Am fost la film si la un mini-shopping. Am luat si eu sosetele si babetici. Am gasit niste babetici super la C&A. Cu musama pe dos, mici si colorate

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200
Criss, tu ziceai ca mergi la un medic la eco la un medic care nu asista la nasteri, te refereai la Dr. Surcel, el nu asista la nasteri?


Betty, nu merg la Surcel ... cu el am facut 2 FIV-uri si o laparoscopie ... El asista la nasteri, dar zic fetele ca e mult prea concentrat pe FIVuri si nu prea are timp de nasteri ... cred ca de aia n-am ajuns la el pana la urma ... In plus, Gine1 ma duce cu gandul la FIV si hiperstimulare ... perioade nu foarte placute mie ... deci as prefera sa nu nasc la Gine1 M-am intins

Eu sunt din Zalau ... iar medicul de care vorbeam eu e din Zalau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Amalia, Happy, ma bucur sa stiu ca sunteti bine! Sa stiti ca va duc grija cand nu scrieti, s-a format asa o legatura...nu credeam ca e posibil daca imi zicea cineva

Happy, eu merg maine la C&A ca sunt reduceri.
Sub pretextul ca trebuie sa luam un cadou pt un prieten care-si serbeaza ziua maine, sigur " ma agat" eu de ceva... macar pt Rebe daca nu pt mine
Azi am intrat la NewYorker si am gasit lucrusoare ieftine si dragute.Mi-am luat 2 fuste elastice, 3 sferturi si un tricou mai larg, galben lemon ...cred ca le voi purta toata vara indiferent cat creste burtica.


Diana, adresa celor cu stikere e departe de mine, ca te ajutam cu drag.Poate stau alte fete in zona aia, sau in apropiere.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Alina nu stiu daca e coincidenta sau e vb de tine dar am gasit un articol si "stilul" parea al tau .. cand verific autorul..Alina si are un baietel Vlad e vb de tine ?
"Din ciclul “nasti sau te muti?”: Bagajul pentru maternitate"

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza sa stii ca si eu ma gandeam cu cat drag si cu cata speranta ma "agat" de voi...si cand am intrat pe forum eram asa reticenta...

Spor la shopping!

Ma duc si eu la nani. Va pupic, pasarele de noapte!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui graphistar
Vin cu niste completari pt o alta varianta (cea pe care o folosesc eu) la tortul cu crema de zahar ars al lui Criss si anume:
- dupa ce topesc zaharul si il imprastii cat mai uniform pe peretii vasului
- dupa ce se raceste bine (de regula il las peste noapte), inainte de a-l rasturna pe platou, insiropez blatul bine, apoi il rastorn si ornez crema de zahar ars (ce vine deasupra) cu frisca.


Chestia cu imprastiatul uniform pe peretii vasului am uitat s-o precizez

Legat de insiropatul blatului, al meu iese foarte insiropat ... Il rastorn cam dupa 2 ore dupa ce l-am scos din cuptor ... si tot ce nu s-a inchegat din crema si zaharul topit trece in blat ... deci nu mai e cazul de insiropat.

Probabil varianta ta trebuie insiropata tocmai de ce lasi zaharul topit sa se intareasca!

Tin pumnii fetelor care il incearca zilele astea

Am facut un album cu poze pas cu pas pentru tort ... aveam pozele salvate de acu 3-4 ani ... deci produsul final nu e foarte spectaculos ca aspect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Pare stilul ei, intr-adevar si sunt multe asemenari dar tin minte ca zicea ceva de usturoi, un gratar...deduc cumva ca era vara...si Bucuresti, Filantropia...parca nu cred ca e Alina noastra, totusi

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bobitza_85
Cea de la mag de patuturi m-a intrebat cand nasc si cand i-am zis August decat ca nu a zis: "Vai, credeam ca in 2-3 sapt dupa burtica"...a facut niste ochi mari


Si pe mine m-a complimentat azi o doamna ... Mi-a spus ca ea arata ca si mine cand era gravida in 9 luni Not funny

Mai fetelor, vad ca toate ati facut UROCULTURA ... oare mie de ce nu mi-a recomandat nimeni sa fac? Am facut doar un examen complet de urina in trim I si atat!



Mergi la inceput