Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~49~

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Neata fetelor!

Vio, eu zic sa nu fii ingrijorata, daca era ceva problema iti spunea. Vorba ta, vei naste mai usor .De curiozitate: burta e mai mica decat la celelalte sarcini? Mai citeam si eu ca la varsta asta si un mm nemasurat in unghiul corect la femur de pilda da erori mari, din cauza pozitiei copilului.Si inca o curiozitate: tu ai mai luat in greutate de la ultimul control? Uite eu de ex dupa ce m-am vaitat pe aici de kg mele, de la ultimul control nu am mai crescut in greutate, adica de o luna si ceva.Poate e o perioada de stagnare.
Pe mine m-a programat doar joi, in 18. Clachez pana joi, nu l-am mai vazut din 14 martie!

35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Flafi, pe 21?
M-am emotionat cand am citit!
Abia astept sa arate si la noi prima pagina ca la buburuze!


35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Neata fetelor,eu tot racita sunt,si fata la fel,ca de....daca-i unu racit mai ia si altul.
In rest suntem bine,nimic nou.
Flavi felicitari,vei da startul ciresicilor.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata, fetelor. Eu sunt la apart cu tamplar, cu mama, deci pe fuga :))

De carucior inca nu am dat comanda, astept confirmarea de la paypal de validare a cardului, sper ca luni.

Ce vroiam sa va zic, am uitat cine se plangea de senzatia ca pierde bebe cand sta in picioare. Eu am purtat numai haine cu sustinere la burtica. Ieri am facut pe eroina, am dat partea din fata de la salopeta jos si am simtit forta gravitationala din plin. Deci sustinere neaparat. La mine s-a intins burtica la maxim, nu prea mai sta rotunda, ba iese un fundulet, un capsor, ei se intind cat pot, presimt ca vor fi f chinuiti in curand cu spatiul.

Felicitari pt eco si col :) vio, stai linistita. Bine ca si-a scos esarfa, sper sa o faca si al meu in curand.

O zi frumoasa va urez, e cald si soare :)

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Eeee, nu puteam sa las semnatura neactualizata


29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Buna fetelor!

Cred ca la ora asta sunteti deja pe afara la cat de frumos este...cel putin la Bucuresti.

.Flafi., asa de tare ma bucur ca piticul e in regula. Bravooo! Oricum mai ai atat de putin si iti ti minunea in brate...ce frumos!

Vio, am auzit de multe erori de masurat bebeul la varsta asta a sarcinii...sunt si ecografele astea performante, dar totusi, spatiul in burtica e limitat, bebe sta adunat, cred ca e firesc sa mai dea rateuri si aparatele astea. Prietena mea, cea care a nascut la medlife, la fel a patit cu masurarea in ultima parte a sarcinii...dar totul a fost bine in final. Si la tine la fel va fi, o sa vezi.
Ne povestesti un pic de controlul preanestezic si neonato...cand ai timp...?!

Raluca, si tu esti atat de aproapeeee de momentul fericit.

Simcri, petrecere frumoasa! Si spor la bucatareala!

Lyly, sper sa rezolvi si tu cu stafilococul urat.

Irinuka, nici tu nu mai ai delooooc mult pana la marea intalnire. Sper ca s-a mai detensionat atmosfera cu ai tai parinti si sper ca esti aproape gata cu noua casuta.



30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Flafi, ma bucur pentru vestile buneee!

Vio, nu iti bate capul cu mai mare, mai mic, principalul e sa fie bine. Mi se pare neprofesional totusi sa schimbe DPN-ul dupa cum bate vantu .

Lilly, tin pumnii sa scapi de crocobaur repede.

simcri, La Multi Ani sotului! esti o eroina pentru mine cu organizarea chefului. Eu am fost pana la mediateca de dimineata (care e la 5 min de noi) si acum sunt zombi de zombi.


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Felicitari fetelor pentru rezultatele bune de la eco!

Vio, si eu la fel am patit la control - Matei la 32s a avut 2.100 kg, iar acum Filip are doar 1.850 kg la 31s 6d - iti dai seama ca imediat m-am ingrijorat si i-am spus dr. Ea mi-a aratat curba lui de crestere si este exact pe ea, deci ok, si ar putea ajunge la 3.500 kg. Doamne ajuta! Eu sunt mai stresata cu kg si din cauza lui Matei care este ft fitos la mancare Sper acum sa am un copil mai mancacios

Irinuka, spor la treaba! Poate mai sta bebe la caldurica ca sa terminati mutatul. Legat de data nasterii, tot dr o sa-mi spuna cand este mai bine pentru bebe, daca nu si-o alege singur Dar parca suna ciudat "o sa am un copil nascut de ziua copilului"

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + [gravi red] 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Vio, controlul preanestezic nu l-am facut inca - trebuie sa-l fac pana pe data de 9 mai, cand am din nou control.

simcri, spor la treaba!

duduta, multa sanatate! Sa scapati repede de raceala!

flafi, ce putin mai aiiii!!! Bine ca-l mai tineti pe bebe la caldurica, sa mai creasca!

Raluca, si tie iti tin pumnii sa mai stea bebelina la caldurica!

Lilly, nu stiu ce sa zic de crocobaur, dar iti doresc sa scapi de el!

O zi minunata!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + [gravi red] 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mony_omv

Neata fetelor!

Vio, eu zic sa nu fii ingrijorata, daca era ceva problema iti spunea. Vorba ta, vei naste mai usor .De curiozitate: burta e mai mica decat la celelalte sarcini? Mai citeam si eu ca la varsta asta si un mm nemasurat in unghiul corect la femur de pilda da erori mari, din cauza pozitiei copilului.Si inca o curiozitate: tu ai mai luat in greutate de la ultimul control? Uite eu de ex dupa ce m-am vaitat pe aici de kg mele, de la ultimul control nu am mai crescut in greutate, adica de o luna si ceva.Poate e o perioada de stagnare.
Pe mine m-a programat doar joi, in 18. Clachez pana joi, nu l-am mai vazut din 14 martie!

35+
Edy

Mony intr-adevar burta e mai mica decat la celelalte sarcini ,a observat si sotul lucrul asta si nici in greutate nu am mai luat de la 32 sapt. dar asta ma bucura.M-a intrebat gineco cat am pus in sarcina si a spus ca 12 kg cat am luat eu e bine ,cred ca ma opresc aici ca nu mai am mult pana nasc si in plus acum mananc multe verzituri.
Iti doresc sa treaca timpul repede pana pe 18 cand ai tu programarea !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput