Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~49~

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Vio, ti-a veniot comanda de la TIA? Sunt ok produsele?

35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Raluca sper sa mai stea Miruna sa mai creasca!
Duduta multa sanatate si tie si Andreei !
Hellie controlul asta preanestezic si neonato suna asa de pompos ca am zis ca cine stie ce-o fi ,cand colo doar stai de vorba ,completezi chestionare si se uita in dosarul tau la ultimile analize.La neonato am stat doar 10 min ca nu am aflat nimic nou.
Ma intrebat de medicamente luate in sarcina ,daca am ceva complicatii (hipertensiune sau diabet ,probleme cu tiroida ) chestii din acestea.
Controlul preanestezic deja stiam de la flafi in ce consta dar asta neonato eu mi-l imaginam altfel.
Doina eu nu ma stresez din cauza greutatii ,ca ai mei sunt mancaciosi si recupereaza ei pe parcurs.
Ce ma streseaza un pic e de ce a luat-o in jos in loc sa mearga tot inainte cu cresterea si mi se pare ciudat sa-mi fac griji din cauza greutatii .

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mony a venit ceva astazi dar nu am apucat sa vad ce ,mi-a spus sotul ca lipseste un colet ,am sa verific ce a venit ,am facut o comanda pe firma cu cateva produse sa vad reactia clientilor si i-am comandat si carut lui bebe .
Nu am avut timp ,ca pana acum am tot tras sa terminam cu amenajarea camerelor si cu curatenia ,acum am luat o pauza ca incepusem sa ma resimt.
Astept sa vina si comanda de patuturi de la bebe-design si apoi gata are bebe tot ce vrea.
Tu ce parere ai despre produsele comandate ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Vio, mie imi plac toate! Acuma ce sa zic, la control vizual efectuat de un necunoscator-amator-incepator sunt ok, frumoase.Azi am montat si patutul, e super frumusel! Si cu roti si cu balans.

35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Uff in sfarsit am terminat ce-a mai mare parte a pregatirilor, mai am maine dimineata cate ceva sa umplu ouale, ca nu imi place sa le fac mult inainte ca prind o crusta urata, niste bilute de branza cu struguri chestii din astea minore. Ma bag la orizontala, mi s-au umflat gleznele foarte tare.
toate fetele, multumesc pentru urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Simcri, LA MULTI ANI sotului si petrecere frumoasa! Sper ca te-ai odihnit aseara, ca azi sa fii fresh la party.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata !
Uff Simcri eu nu stiu cum de ai rezistat atata timp in picioare ,sper ca ai timp sa te odihnesti bine inainte de petrecere !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!
Sunt pe pozitii de pe la 5 dimineata, nu prea m-am odihnit, stii cand esti obosit si nu poti dormi, dar macar pana acum am terminat toate pregatirile, asa ca acum la orizontala va invit la un ceai pana termina sotul curatenia.
Lillyas, Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Felicitari!
Si eu tot la orizontala. M-am trezit de la 7, cand a plecat sotul la Bucuresti la un curs. Am chef de plimbareeee!!!
Deocamdata astept sa mai treaca timpul, sa se trezeasca bine vecinii/copiii ca sa pot baga un aspirator prin casa.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata si de la mine! Ce harnicute sunteti

Eu de doua seri ajung acasa numai pe la 11, adorm pe la 12 si la 7 nu mai am somn deci m-am odihnit weekendul asta de n-am mai putut si sunt sigura ca maine dimineata abia o sa ma ridic din pat ... dar aproape am terminat, am montat mobila pt bebei (trebuie sa fii expert in lego), mai trebuie doar retus la curatenie cand aduc bagajele (un mop, o carpa). Matusa-mea a dat toate ustensilele din bucatarie (ba ca sarise smaltul, ba ca sita e veche , am mai salvat eu o foarfeca, un tirbuson etc norocul meu ca avea mai multe seturi de farfurii si am ramas cu unu...) deci ma bazez pe mama sa imi scoata zestrea ca nu pot sa stau 3 luni intr-o casa ca la hotel.
O sa fie dificil, ca o sa merg ca pe coji de ou, sa nu se zgarie vopseaua de pe pereti, sa nu sara apa pe mobila de bucatarie

Ieri am simtit o tumba si apoi am simtit ca ma impunge unu langa buric. Eu am crezut ca e un fundulet ca de obicei, dar de unde era un piciorus (sau o manuta), am pus mana sa mangai si ne-am speriat si eu si bebe el s-a retras repede si eu am crezut ca am fost prea dura . Acum, avand in vedere ca e vorba de cel cu esarfa, din doua, una: ori s-a rasucit si poate si-a scos-o, ori si-a mai infasurat-o odata ma astept deja sa stie sa isi puna cravata

Am pregatit pampoanele pentru voi, abia astept sa vina cireseii

Ce pacat ca e duminica si nu sambata, am o leneeee ...

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput