Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~49~

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Flafi ce vesti bune ! E super ca bebe mai poate sta in burtica ! Ma bucur pentru voi !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Am fost si noi vineri la eco ,control mi-a spus ca nu-mi face ca daca nu am contractii nu ar vrea sa mi le provoace cu controlul pe masa ,e prima data cand am auzit chestia asta in sarcina dar daca el a spus asa nu l-am contrazis.
Am facut doar eco si am aflat ca bebe care pana acum avea avans de 2 saptamani ,a ramas un pic in urma .Pana acum aveam DPN 30 aprilie(dupa masuratorile de la eco) iar acum avem 16 mai (am depasit si DPN dupa UM care este 11 mai).M-a intrebat de 3 ori daca misca bebe bine s-a uitat si el pe dosar ,mi s-a parut un pic ingrijorat dar la final mi-a spus ca totul e in parametrii normali.
Sper din tot sufletul sa nu fie nici o problema cu Editzul meu . Primii copii la ecografia de la 36 saptyamani aveau 3 kg deja ,el are doar 2.400 .
Am recoltat si sange si secretii vaginale si astept sa vedem rezultatul si sa i le trimit pe mail.
Am facut si controlul preanestezic si cel neonatal si am cam incheiat cu drumurile ,mi-a spus ca in functie de rezultatele analizelor ma mai cheama sau nu la control.


Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!

Va invit la o cana de ceai, sunt un pic cam zombi, de vreo saptamana la 4 fix am trezirea la baie si apoi adorm cand suna ceasul de trezire, sper sa treaca repede faza ca altfel nu stiu unde ajung.
Flafi ce bine ca mai poate sta bebe un pic la caldurica.
Lillyas nu e nicio problema sa mergi peste 14 zile, cu atat mai bine se va vedea daca mai e ceva sau nu.

Eu azi am program de bucatareala, ca maine avem musafiri sa-l serbam pe domnul sot cu vreo 2 saptamani intarziere, sper sa reusesc sa tin pasul, bine ca e soare mai da un pic de energie ca prea m-a deprimat atata ploaie si ninsoare.
fetele si sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Vio o sa fie totul bine cu bebe, si are timp sa recupereze, daca pana acum a fost mai mare, faptul ca a ramas un pic in urma nu-i problema, o sa recupereze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Simcri spor la treaba , petrecere frumoasa si sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Citat:
citat din mesajul lui VIOIKA76

Simcri spor la treaba , petrecere frumoasa si sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai


Vio sarumana sa traiasca toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Vio nu te stresa cu dimensiunile, si al meu era ieri tot de 2600, dar mi-a zis ca deja dupa 36 saptamani se schimba pozitia etc, iar din cauza asta nu mai arecum sa calculeze ok, pt ca parametrii sunt pt 34 s.
I-am zis ca sunt onvinsa ca e mai mare de atat upa burta mea si el a zis ca e convins, dar ca asa calculeaza aparatul.
Vezi ca abaterea e de + - 15% ceea ce inseamna vreo 300g.
Deci sigur e dolofan nu iti face griji :)



36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Simcri spor! Sa ii ravasesti cu bunatati :)

36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Flafi ,Simcri,mersi pentru incurajare ! Stiu ca sunt niste abateri si pentru mine ar fi bine sa fie un pic mai mic decat fratiorii lui ,ca sa-l pot naste usor vaginal dar nu ma pot impiedica sa fac comparatii si sa ma ingrijorez.
Un lucru bun e ca si-a dat jos cordonul de dupa gat si sper sa nu si-l mai puna la loc.


Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Vio, nu-ti face griji, sunt sigura ca totul e bine.
Flafi, mai e putin.
Iris, Miruna mai sta cred Aflam luni la control.




Raluca


S 37+ Miruna-Maria

Mergi la inceput