Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Cris felicitari! Tare simpatic doctorul tau.

Ma alaturi clubului "ce-as vrea sa lenevesc". M-am trezit intre timp dar am un chef egal cu 0. La noi s-a schimbat situatia radical. Un coleg a facut infarct si s scapat ca prin urechile acului dar va dura ceva pana vine iar. Si avem projecte critice si nu mai e cine sa le preia asa ca unul a picat la mine in poala desi aveam promisiune ca e stop. Termin ce am inceput si plec linistita in pauza.Acum sper sa o scot la capat ca la viteza mea uzuala nu mai mai intorc fie ce-o fi.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Aveti dreptate, e super medicul meu ... cu toate ca lumea zice ca e prea serios si ursuz ... cu noi e ok, e serios cand situatia o cere, dar mai face si cate o glumita de relaxare cand e cazul. Ne stie cazul de 5 ani si nu cred ca e nimic ce sa nu stie despre noi ... Il ador pur si simplu ... dar nu asista la nasteri ... si mi-e asa greu sa gasesc alt medic ... pentru ca-i compar pe toti cu el ...

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

of fetelor numa eu nu am timp sa ma plictisesc,sincer va spun ca sunt mai obosita ca atunci cind munceamasta e mai un pic si trece ,m-am apucat de facut curatenie in gradina am umblat 2 ore si acum ma doare jos sub burtica,acum stau cuminte in pat poate imi trece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna ziua doamnelor

Carmen bine ai venit si sper sa primesti rezuitate bune de la amnio

Eu azi am fost cu nepotul la RMN, am stat acolo de mi s-a facut rau, de la 9 la 2 S-a luat curentul, s-au decalat programarile,,,asta dupa ce ca trebuia sa mearga ieri cu maica-sa, dar s0a stricat aparatul , care initial fusese stricat 2 luni, ca a mai avut programare si in ianuarie
Am reusit sa facem RMN-ul, asteptam rezultatele, speram sa fie bune.

Felicitari fetelor care au rezultate de la eco


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris felicitari iar dr e super funny , vorba lui Joy subscriu

in legatura cu fibroamele , ele pot sa apara si sa creasca in sarcina fara si fi stiut de ele , in mod normal ele nu prea afecteaza bebebii , am o prietena cate a avu in sarcina peste 15 fibroame si a dus sarcina la termen , ce pot face ele rau..sa dea contractii premature...

carmen asteptam rezultate bune la amnio

chear ca suntem odiseea amniocentezelor ..toate cu rezultate bune

bobita cred ca ar trbui sa te mai odihnesti si tu...prea robotesti toata ziua

paula
de unde atata energie ..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia r , teo bagati-va la odihna...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Maeve ambele firme sunt bune au prietenele mele si sunt f multumite eu am unu si sunt ffffffff multumita de el il folosesc de la al 2 bebe si e ca nou ,eu umblu f mult pe jos e cu 3 roti mari cu suspensie ,iti zic mai tirziu firma ca e in garaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora86

Maeve ambele firme sunt bune au prietenele mele si sunt f multumite eu am unu si sunt ffffffff multumita de el il folosesc de la al 2 bebe si e ca nou ,eu umblu f mult pe jos e cu 3 roti mari cu suspensie ,iti zic mai tirziu firma ca e in garaj


Mersi Teo, io ma vait cu un copil si in curand cu doi, de tine ce sa mai zic ca vei fi cu 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Olimpasa o sa fac dupa ce imi pun minzi la masa ,spor la munca te inteleg cit de greu iti este si eu am muncit cu primele 2 sarcini cu 1 sap inainte sa nasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Ama, clar e de la vreme somnolenta..ma afecteaza si pe mine..parca azi e un pic mai bine, ca e putin soare.

Eu am chef de vorba, dar si o groaza de treaba

Delia, sanatate nepotelului tau, sper sa nu fie nimic grav.. Mie nu imi place cum suna RMN, am facut si eu la cap in vara, cand aveam ameteli f puternice si dureri de cap, dar am stat cu niste emotii..si prinsa in aparatul ala 20 de min nemiscata,horror. din fericire era doar o sinuzita.

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput