Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Astazi vad ca nu au chef nici fetele de vorba...

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eu va citesc, dar am ff mult de lucru. Trece si lucrul asta, cumva...

Cumva, contrar asteptarilor, eu sunt plina de energie, dar chiar nu stiu de unde si cum...

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Happy, chef este dar nu mai apuc sa fac nimic cu Alise in vacanta fiind. Plus ca ea nu mai doarme la pranz de la 3 ani asa ca degeaba imi pica mie ochii-n gura
Am facut o ora de activitati, acum ii dau sa manance si pe urma am rugat-o pe mama sa o scoata afara sa se topaie. As vrea sa am timp sa ma plictisesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Eu am mancat si clar mi-e somn. mAi ales ca am dormit doar 4h, azinoapte.
Maeve tu te-ai intors la munca?

Cred ca la sarcina asta o sa ma "buricesc" tare. LA Denisa nu mi-a iesit buricul afara dar acum mai are ff putin si se vede la haine .

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Haha, noroc ca v-ati mai potolit cu vorbele ... ca am reusit si eu sa va prind din urma!

N-am mai intrat aseara ca am ajuns tarziu si eram obosita. Bebelina noastra are 536 gr (In saptamana 23 ar trebui cam 520, deci suntem in grafic). Toate masuratorile sunt in grafic, placenta mi-e tot joasa, colul e de 44 (dr zice ca e ok), dar cica ar parea sa fie pe acolo un fibrom uterin interstitial anterior stg de 53/43 mm . Dr zice ca-l examineaza mai atent la controlul urmator ... dar sa nu-mi fac griji, ca nu-l incurca pe bebe. Ce nu inteleg eu este ... de unde a aparut asa dintr-o data? Nimeni nu l-a vazut pana acum


Si o faza distractiva ... de fapt doua:
1. Il intreb pe medic daca aude deja bebelina, ca am batut niste carne pentru snitele si mi-a parut rau ca am deranjat-o. Raspunsul medicului a fost: "daca n-ati batit snitelele pe burtica, nu-i nicio problema"
2. Cand scrie recomandarile, ajunge la evitarea efortului fizic si a relatiilor sexuale ... se uita asa serios la sot si zice: "Imi pare rau, sa nu credeti ca vreau sa va pedepsesc ... e doar din cauza placentei sotiei!"

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, multumesc! Macar nu ma mai simt ca un huhurez pe aici

Cris, felicitari! Foarte funny dr tau

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Felicitari Cris, ma bucur ca toate-s bune. Simpatic dr, si tu cu snitelele iar cu fibromul nu ma pricep dar daca dr a zis ca nu e motiv de ingrijorare atunci e bine.

Ele, nu ca n-am voie, am medical, apoi imi voi lua concediul de odihna si de la 1 iunie intru in prenatal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Hello dintr-o binemeritata pauza de munca

Carmen, bine ai venit!

Cris_25 felicitari! Anyway, daca doctorul tau este atat de bun profesional proportional cu simtul umorului, te-ai scos !

Everybody, !


Jo 18+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Cris, felicitari pt bubulina!Tare dr tau, am ras la faza cu snitelele de mi-a crapat bubita de la gura

Pe mine m-a mancat in fund si m-am apucat sa fac ordine in sertare, dar nu stiu cum se face ca eu fac mai intai dezordine si apoi ordine
Pana acum am reusit sa pun in ordine 4 sertare si mai am 5 dar parca nu mai am chef...si nu pot abandona ca e haos Mai iau o gurita de cafea, mai citesc putin forumul, mai scpot o masina de spalat si-mi vine cheful
Eu parca am pitici pe creier, cand e sotul la munca ma apuca facutul curateniei si alte treburi casnice, ca ma desfasor in voie,dar e nasolo asa, fara ajutor...totusi am zis sa profit de zilele acestea libere si ca ma simt bine ca trece tare repede timpul si trebuie puse si astea la punct.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Deci,UM 26.11.2012,DPN 03.09.2013,se pare ca este un baietel,mai am acasa o fetita(Anca Ioana) care pe 4 aprilie a facut 7 ani,eu sunt nascuta pe 16.08.1979.

Din pacate mi-a iesit DT cu rosc 1/80 de Trisomia 21,am facut pe 28 martie amniocenteza la Filantropia,si pe data de 18.04 imi vin rezultatele.pentru ca a fost pe baza de trimitere(nu am platit amniocenteza),nu mi s-a facut testul Fish ca altfel as fi stiut pana acum daca e ok


Ce de fete frumoase sunteti!!!!

Mergi la inceput