Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stefania 09 asteptam vesti bune de la eco morfo si plimabare placuta , i-a o gura de aer si pentru noi cele care suntem tintuite la birou si apoi prin paturi




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Buna dimi!

Sa avem o zi frumoasa asa cum a inceput la Buc, cu soare

Oanka, ce suflet mare! Multumim din suflet pt gestul tau!! Si eu am fost ieri la biserica, pur si simplu am simtit nevoia in timp ce ma intorceam spre casa, tare linistita am iesit de acolo!

Bobitza, felicitari pt Minu Si bebitza al meu tot asa dadea cu pumnisorii, cred ca ii deranjeaza cand ii apasa doctorul, dar e minunat sa ii vezi Vecina, pai acasa veneam, ti-am zis ca sapt asta am fost si eu intr-o sucursala aproape de casa, langa Cora Pantelimon

Monicaa, dupa ce ne-ai povestit eu votez pt Adrian. Lucas Adrian sau Sasha Adrian

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Flory, felicitari pt rezutatele bune!! Maine am si eu eco. O fi ajuns si bebitza al meu la 1 kg? Nu creed..

Olimp, si eu m-am distrat aseara cu ciobanasul Dupa ce am auzit si replica cu "crem brune" am facut o criza de ras de un sfert de ora

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Bobitza, Flory felicitari ptr rezultate!

Fetelor va multumesc mult ptr vot. Adrian ramane 100%, nu se mai discuta. Cand mi-a traznit ideea a fost ca la Clara: am simtit efectiv ca e bine. Saracul tata, ce mandru ar fi fost el.
Cu restul trebuie sa forez la sotz ca are total alte idei.
Maine merg la diagnostic de organe si daca si acolo se confirma putza atunci ma apuc de shopping. acum am motiv ca doar nu imbrac copilul in rochite.

va doresc o zi usoara

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Buna dimineata. Cand am deschis laptopul imi lasase sotul mesaj intr-o fereastra sa platesc on-line facturile apropiate de scadenta, impozitele, intretinerea s.a.m.d Parca am impresia ca cineva ma jefuieste cand vad cati bani se duc


flory ma bucur ca a fost bine la eco dar te compatimesc cu repaosul la pat. Pe de o parte te odihnesti, dar iti trece repede si iti vine sa ca nu poti fi mai activa (cel putin asta mi se intampla mie). Cu ziua fetitei tale (cum o cheama?) ... daca obiceiul e sa ramana si parintii si deci sa cumperi mai multe atunci va trebui sa inviti mai putini copii. Sau sa gasesti un loc de joaca si parintii sa-i lase acolo iar voi va ocupati de copii, daca te mai poate ajuta sotul, o prietena. Sau...sa i-o faci mai restrans si gata.
Noi odata am prins ziua fiica-mii la mare si pt ca nu aveam decat inca doi copii ai prietenilor, am luat un tort mai mare si cand am fost la pranz la restaurant dupa plaja, am invitat toti copiii care erau in restaurant la desert si i-au cantat la multi ani, s-au jucat, a fost mare veselie cu foarte mica cheltuiala

Paula
tot nu ai gasit niciun serial? Ai incercat vreunul din acelea pe care le-am mentionat? M-am mai gandit la unul intre timp, Being Erica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

eu am fost aseara paralela. vroia copilul sa ne jucam si n-am fost in stare. ma ucide trezitul asta de dimineata cand trebuie sa fiu la 7:30 in birou. dar nu-mi vine sa spun nimic ca nici tura de dupa-amiaza nu o vreau ca am drumuri cu Clara (sport, scoala de muzica). si mai devreme de 22:00 nu pot dormi desi sunt terminata.
acum m-am trezit in sfarsit, mai trec pe la bucatarie si bag un miros de cafea pe nara stanga doar doar ajuta.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia_T stai linistita dupa 26 sapt trebuie sa aibe aproape de 1 kg. Si eu ma duc sapt viitoare si sper sa aibe peste 900g. La 23 sapt cand am fost avea 512, desi doc mi-a spus ca e f bine am vazut ca la alte fete aveau bebeii mai mult . Asta este fiecare bebe creste in ritmul lui.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau
Maine am si eu eco. O fi ajuns si bebitza al meu la 1 kg? Nu creed..



Daca ai 23s bebe ar trebui sa aiba in jur de 500gr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Delia_T stai linistita dupa 26 sapt trebuie sa aibe aproape de 1 kg. Si eu ma duc sapt viitoare si sper sa aibe peste 900g. La 23 sapt cand am fost avea 512, desi doc mi-a spus ca e f bine am vazut ca la alte fete aveau bebeii mai mult . Asta este fiecare bebe creste in ritmul lui.

26+ Patrick
Dana


uite niste valori orientative pt greutate si lungime in functie de varsta sarcinii. plus ca masuratorile mai difera de la un ecograf la altul...

20 saptamani 25.6 cm 300 grame
21 saptamani 26.7 cm 360 grame
22 saptamani 27.8 cm 430 grame
23 saptamani 28.9 cm 501 grame
24 saptamani 30 cm 600 grame
25 saptamani 34.6 cm 660 grame
26 saptamani 35.6 cm 760 grame
27 saptamani 36.6 cm 875 grame
28 saptamani 37.6 cm 1005 grame
29 saptamani 38.6 cm 1153 grame
30 saptamani 39.9 cm 1319 grame
31 saptamani 41.1 cm 1502 grame
32 saptamani 42.4 cm 1702 grame
33 saptamani 43.7 cm 1918 grame
34 saptamani 45 cm 2146 grame
35 saptamani 46.2 cm 2383 grame
36 saptamani 47.4 cm 2622 grame
37 saptamani 48.6 cm 2859 grame
38 saptamani 49.8 cm 3083 grame
39 saptamani 50.7 cm 3288 grame
40 saptamani 51.2 cm 3462 grame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Apropo de greutate: aveti idee cum se calculeaza?
Eu nu prea am incredere in valori. Lungimea e o treaba dar greutatea?!
Mie inainte sa nasc mi-a facut o ultima eco in spital si mi-a spus ca e micutza max. 3 kg si peste x ore am scos un 3750 cu niste falci ca Bugs Bunny.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput