Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:


Eu azi am fost la eco.Avem aproape 1 kg, restul masuratorilor sunt bine suntem in grafic, IR-urile foarte bune. Contractiile s- au potolit, le tinem sub control cu gynipral si no spa. Imi place tare mult de dr, in primul rand pt ca are rabdare sa imi explice ce se intampla si ce masuri se pot lua si ce implica ele. Cred ca m-a vazut mai panicoasa si atunci are grija sa ma linisteasca. De la 30 de saptamani mi-a indicat repaos total la pat. Sincer mi-a fost frica sa intreb ce inseamna total. Total in sensul ca mai pot iesi la cumparaturi o data pe saptamana, ma mai pot duce la un epilat etc sau total in sensul de consemnata in casa la orizontala. Sper din suflet sa nu fie a doua varianta.

Si ca sa fie tabloul complet urmeaza ziua lui fiica-mea si nu stiu unde o tinem, sub ce forma, avand in vedere ca efortul ar trebui sa fie minim. Anul trecut am tinut acasa si a fost super mai ales ca a fost vreme buna, dar anul asta nu m-a simt in stare mai ales ca m-as simti tare aiurea sa mai am musafiri si eu sa ma scuz ca trebuie sa ma intind putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Ia zi tu Paulici ce vrei tu si iti trimit mai ales ca sunteti in accelas oras

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Flory, Bobitza felicitari pentru eco bune!

Eu am fost in seara asta cea mai mare nesimtita, am mancat pana nu mai pot efectiv simt ca crap deja ma dezobisnuisem sa bag asemena cantitati la ore asa tarzii, felul 1,2 si desert si acum sufar

NB burtici ca eu mai am pana sa pot sta la orizontala





Happy Mom si S27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, burtici!!

Flory, felicitari pentru rezultate! poti face ziua fetitei undeva la o terasa cu loc de joaca/spatiu verde daca e frumos (si cam asa se anunta). Cat poate sta lumea la o terasa??

Yvy, majoritatea suferim de sindromul "m-as umfla cu mancare"

O zi minunata va doresc!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Flory nici eu nu inteleg asta cu repaos total...adica nu am voie sa imi fac o ciorba???? La mine e imposbil sa stau doar la pat.
Cum este gynipral? si se ia impreuna cu no-spa??

Yvyana ce ai mancat mamico bun aseara??
Azinoapte la 2 ma uitam la Anatomia lui Grey si ma luase foamea. Dar m-am abtinut.

La mine e acelasi program, pana la 12 dupa care acasa.
Ce e drept ca stau cu laptopul in brate si noaptea nu ma mai doare burta asa tare.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna dimineata!
Flory felicitari pt eco
Se pare ca a iesit soarele sa vedem cat tine. Cum va simtiti??

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata

Elena, cum te-ai putut trezi? Eu nu mai am seriale la care sa ma uit cu drag...adica nu m-a mai prins niciunul. Cred ca reiau si eu Grey, desi l-am vazut de multe, multe ori...
Cu cine sta Denisa, acum ca e in vacanta? Ti-a venit soacra?

Flory, felicitari pt rezultate!!

Amalia numai soare vreau, dar muuuult!! Iarasi e ploaie din aia mocaneasca!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula cand e programul batut in cuie, la 6.30 ma trezesc inclusiv in we. In schimb in we mai lenevesc in pat dimineata si adorm inapoi.
Denisa e singura acasa pana ma duc eu , in jur de 13 ajung.
Se trezeste pe la 9-10, isi pune lapte+ nutella pe paine si se joaca pana ajung eu.
Ea are vreo 2 ani de cand sta si singura.E marisoara de acum , stie ce are voie si ce nu.


Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata fetelor

hop si eu , dupa ora 9.30 cand se ridica norii de pe capul meu binenteles...

delia r da e tare ciobanasul !!! mi-i se pare extrem de simpatic si sincer...

la Cluj a iesit soarele , sper sa-i tina naravul si eu m-am saturat de atatea toale cate imi pun pe mine dimineata , obosesc numai imbracadu-ma

floty felicitari pentru eco si masuratori , stiu ce suna tare dezarmanat repaos toatal dar sti cum se zice paza buna trece primejdia rea , ma bucur ca s-au stopat contractiile...

yvy cred ca aseara eram la concurenta cu tine , ma refer ca un balon gata gata sa explodeze..pe la 10.30 am macat un complot intreg de ananas , nu m-am putut opri decat dupa ce am vazut ca nu mai este nimic in conserva , parca nu as mai fi macat de secole , binenteles ca pana pe la 3 nopatea nu stiam ce pozitie sa adopt ca nu puteam respira...


si colac peste pupaza , nu m-a lasat nici pitica sa dorm , pe ce parte steteam pe aia ma inghiontea...

ele si eu sunt genul de persoana , oricat de traziu m-as culca la ora programata sunt in picioare...

paula
din toate valizele cu soare si caldura de la amalia , deviaza una si mai spre nord




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna dimi,
Bobita si Flory, felicitari pentru rezultatele bune de la eco!
Eu am fost in dimineata asta sa fac analizele de sange pt. trim. 2, iar peste o saptamana avem eco de trim. 2.
A iesit soarele si e super afara!
Mai tarziu ma rasfat cu o plimbare prin oras!

20+ "Bubu"

Mergi la inceput