inscriere gradinita 2013-2014

inscriere gradinita 2013-2014 | Autor: mikidutza

Link direct la acest mesaj

Anul trecut inscrierile la grupa mica au inceput la 1 aprilie, anul acesta oare cand vor incepe, are cineva idee? Ca deja ne apropiem de mijlocul lui aprilie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lore.d spune:

la gradinita unde suntem noi mai intai vor fi reinscrierile pt copiii care raman in gradinita si apoi vor fi inscrierile pt copiii noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Nu stiu cand sunt insa noua celor de gr. mica inca nu ne-au dat foile ca sa ne reinscriem pt. gr. mijlocie...deci cred ca mai dureaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

La noi i gradi inca nu s-a afisat nimic. Probabil se va afisa dupa vacanta.
Intai se fac reinscrierile celor aflati in gradi si apoi inscrierile noilor veniti...deci probabil in jur de 1 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Pana nu se incheie macar prima etapa de inscriere la clasa pregatitoare( dar probabil o vor astepta si pe a doua sa fie terminata) putin probabil sa inceapa inscrierea in gradinite.
Au nevoie sa stie cati copii le raman in gradinita ( din cei ce pot opta sa repete grupa mare), cati pleaca din cei care puteau sa mai stea etc.
Apoi vor centraliza locurile, vor face reinscrierile si abia dupa toate aceste demersuri va incepe inscrierea celor noi.
Asa incat, pana pe la jumatatea lui mai, nu cred sa fie posibil sa se faca inscrieri in gradinite. Foarte posibil ca data sa fie 1 iunie, chiar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Si mie la fel mi s-a raspuns, ca se asteapta terminarea inscrierilor la scoala si abia apoi se va da drumul la reinscrieri, apoi inscrieri in gradinita. Inscrierea la scoala este parca pana pe 17 mai (incheierea si celei de-a doua etape).

Cred, ca si Lala_D, ca reinscrierile vor fi intre 15 mai-31 mai si de la 1 iunie abia vor incepe sa ia dosare noi.

Ma intereseaza si pe mine, anual asta va trebui sa depun si eu un dosar nou, copilul va repeta grupa mare (e prea mica pt scoala), iar gradinita la care am mers pana acum intra in restrangere de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Nu pot sa cred ca pustiul va incepe gradinita de la toamna...cand a trecut timpul????

Cu toate astea mi-e groaza de primul an de colectivitate...daca imi aduc bine aminte fata era o saptamana la gradi doua acasa....oooohhhh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

La gradinita unde sunt fetele mele, in Suceava, inscrierile pentru grupa mica s-au facut deja din luna martie parca, pentru grupa mijlocie si mare nu au fost locuri in plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Ramonaa - s-au facut neoficial probabil; toata tara e obligata sa astepte calendarul oficial de inscrieri. Si ala e dat de Minister pentru toti odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

eu am vizitat o gradinita de stat in balotesti si scria la intrare ca inscrierile se fac in perioada 24-26 aprilie. nu stiu cum au decis, am discutat 2 vorbe cu directoarea si mi-a confirmat ca in cele 3 zile se fac inscrierile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikidutza spune:

eu trec saptamanal pe la gradinita sa vad daca se afiseaza ceva dar cand trec eu gradinita este inchisa si nu am pe cine intreba daca au idee macar in ce perioada se vor face inscrierile.

Asa stiam si eu ca mai intai inscriu in clasa 0, apoi ii reinscriu pe copiii din gradinita iar abia apoi fac inscrieri la grupa mica.

Dar presupun ca ei stiu care este calendarul din anii trecuti macar asa aproximativ pana la aparitia normelor oficiale date de Minister.

am vazut in alti ani la TV parinti care se asezau la coada din seara dinaintea inscrierilor ca sa fie siguri ca prind loc. Speram sa nu fie cazul anul acesta si sa nu ne trezim pe dinafara

Mergi la inceput