Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Dariana, multumesc! Felicitari pentru contorsionistul voinic! Eu zic ca daca te simti tu mai ok cu inca o morfo, de ce nu?! Banii se fac si se cheltuie oricum

Joy, nu vad de ce te-ar judeca cineva. Nu cunosc situatia dar daca tu ai simtit ca asta este cea mai buna decizie, te felicit pentru curajul de a o lua! In plus, ce judeca oamenii din afara e intotdeauna distorsionat de perceptia lor. Nu trebuie sa te gandesti macar! In cazul unor decizii grele eu zic asa: de ce sa te chinui sa ii faci pe altii sa se simta ok/fericiti cand oricum va fi cel putin unul caruia sa nu ii convina/care sa te judece? Singura fericire de care nu se va ocupa nimeni altcineva e a ta

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Paula, nu sunt genul pretiosi . Au venit cu probleme, cu copii pe la spitale si nu au cum sa ma ajute prea mult.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Neata fetelor

Ma bucur amalia ca esti bine si ca nu a fost nimic grav

Joy imi pare f rau sa citesc aceasta veste, dar daca este spre binele tau si al vostru, iti doresc sa ai puterea si rabdarea necesara pentru a merge inainte.

Eu voiam sa va intreb daca v-ati hotarat ce carucior luati. Eu tot prospectez piata de ceva vreme si inca sunt nehotarata fiindca nu mai vreau sa iau 3 carucioare ca la primul copil Am urmatoarele criterii: sa fie usor, sport, dar sa se poata folosi si pentru nou-nascuti, sa se plieze rapid dar sa fie stabil, sa aiba suspensii bune, bara in fata si eventual suport pt sticla si protectie UV. Daca ati vazut vreunul care sa-mi intruneasca conditiile si sa nu coste cat un Ford Ka, sa-mi ziceti si mie va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Maeve, eu nu mai vreau sa aud de carucioare, mi-am terminat neuronii cautand. Am primit unul, e superb, pe gustul meu, am inchis capitolul.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

Maeve, eu nu mai vreau sa aud de carucioare, mi-am terminat neuronii cautand. Am primit unul, e superb, pe gustul meu, am inchis capitolul.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd


Daca se potriveste cu ce caut, imi poti spune ce e pls?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Nu stiu cum se numeste, e cumparat dint farmacia Mini blue, acum 2 ani, costa in jur de 1600 lei...e portocaliu, cu roti mari si suspensii, are landou si partea sport.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna dimineata! Scriu aici tot ce aveam de zis.
Monicus, eu ma trezesc dimineata si nu am somn dar pentru ca ma culc o data cu gainile.
Diana cum te simti azi? Si eu am avut o noapte tare agitata, ammancat pizza aseara si se pare ca stomacul meu nu a digerat-o asa ca toata noaptea nu am putut dormi.

In legatura cu complimentele pentru poze, eu propun sa le facem direct pe picasa la comment si semnam cine face complimentul.


Citat:
citat din mesajul lui betty200

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Betty, aaa, nu ma gandeam ca se fac capitole noi mai rarut, ca mai nou nu le mai fac eu, ca a preluat Amalia, legatura, dar nu-mi place sa citesc asa, cate 5 fraze pe pagina. De f multe ori sar peste ele, ca de obicei sunt multumiri repetative sau cine stie ce...



Da e adevarat ca e ciudat de citit multumirile scurte (apropo hai sa facem o regula sa nu mai multumim de nimic ... wau ce sec ar fi... pui o poza cu un micut care face ceva interesant si pauza, feedback deloc de la nimeni, probabil ar fi frustrant nu ?, pui o poza cu burtica ...nimeni nimic ...),

Si faza cu capitolele, in opinia mea, e printre celelalte dezavantaje.

25+

bebitza


Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna dimineata

Joy suntem alaturi de tine daca ai nevoie.


26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

maeve verisoara mea are un bebe care acum are 7 luni. am fost de mai multe ori cu ei in parc si am impins si caruciorul care mi s-a parut extraordinar de usor de manevrat. in plus am vazut ca verisoara mea intoarce foarte usor landoul. rotile sunt mari, are 12 kg, se pliaza, bebe sta confortabil, ai si varianta landou +sport si varianta landou+sport+scoica auto. ea e foarte multumita de alegerea facuta. uite link (nu stiu cat costa un ford ka )

http://www.vigorkids.ro/products.php?product=CARUCIOR-VIKI-S302%252bLANDOU%252bSCOICA-3-IN-1

EDIT: pe perioada targurilor au reduceri. ea l-a cumparat din dragon un pic mai ieftin din cate am inteles.


Jo 18+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Mersi Joy, ma uit si eu la modelele de pe site

Mergi la inceput