Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Eu nu pierd nici un post, le citesc constiincios si pe alea scurte si pe cele lungi, pe toate toate dar recunosc ca avand un stil mai organizat parca v-as fi pus si pe voi la ordine, oricum eram la capitolul organizat sertare in casa asa ca mi-am extins putin atributiunile, al meu baiat rade si isi bate batjocura de mine mereu ca am cica OCD (tulburare obsesiv compulsiva) pentru ca nu suport chestiile neorganizate sau asezate fiecare la locul lui.

Paula nu sterge postarile ca o sa dam de alt bai: nu se va mai intelege nimic logic din conversatii si ne alegem cu alte frustrari ale fetelor ..., lasa asa si promitem ca nu mai facem...

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

eu nu vreau cenzura, unde o sa mai fie farmecul Bobitei, noaptea? Cand ne ia ea pe noi, asa la rand


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Alina te joci si tu cu focul?

Eu recunosc ca citez cateodata dar strict paragraful la care se refera raspunsul si asta pentru a putea fi inteles contextul si de cele care trec mai fugitiv peste mesaje.

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana29 spune:

Buna dimineata!

Sunteti foarte vorbarete, abia reusesc sa tin pasul sa citesc ceea ce scrieti, ce sa mai zic de postat. Imi sunteti foarte dragi, chiar daca eu nu prea imi fac simtita prezenta. Sunt alaturi de voi cand va bucurati si ma ingrijorez cand ceva nu e in regula.

Amalia, ma bucur ca sunteti bine, am stat cu sufletul la gura aseara pana ai spus ca esti bine

Ama, esti o graviduta de-a dreptul SUPERBA

Bobitza ai o burtica tare scumpica, sa fii mandra de ea

Paula, Amalia, Mony...multumesc si eu ca sunteti asa dragute si va ocupati de capitole

Betty, sunt curioasa cum vor reactiona parintii tai, viata ta e chiar ca o telenovela

Doxy, ai un baietel superb, mi-e tare drag asa blondut...asa sper sa arate si puiul meu, blondut si ciufulit...poate nu chiar asa de zvapaiat, ca eu sunt mai domoala din fire(adica ardeleanca)

Joy, Amalia, MBK...e minunat ca o sa aveti doua minunici...Sunt convinsa ca va e de 2 ori mai greu decat noua, dar si satisfactia este pe masura. Mi-as fi dorit si eu foarte mult, dar n-a fost sa fie Chiar va invidiez

Si acum, sa spun ceva si despre noi...Am fost vineri la morfologie, cu multe emotii si sufletul strans, de frica sa nu fie ceva in neregula. Din fericire, suntem bine si bebe, si eu. Initial, cand m-a vazut, mi-a spus d-na doctor ca am burtica cam mare si se uita la mine dezaprobator...dar dupa ce m-a pus la ecograf a zis ca si fecioru e mare. Aveam 426 de grame la 21 + 6 zile. Nici nu are cum sa fie mic puiul, ca eu am 1,72 si sotul 1,90. Ne-a spus ca avem un mic contorsionist...statea bebeul cu un piciorus sub fundic si cu celalalt ridicat in dreptul capului si se juca cu degetelele de la picior. A trebuit sa-mi explice exact ce se vedea pe ecran, ca eu nu intelegeam nimic din pozitia aia...Si s-a uitat la mine cam ciudat(ca la o blonda) cand am intrebat-o daca o sa-si poata scoate piciorul de sub fundic
La masuratori a iesit totul bine, dar a spus ca anumite probleme se vad doar pe la 28 de saptamani. Probabail avand in vedere ca noi am trecut printr-o experienta nefericita nu vrea sa dea verdictul ca e totul ok pana nu e complet sigura. Joi merg si la Timisoara, voi repeta morfologia si acolo...Sunt putin dusa, nu? Mai dau 300 de lei si acolo
Am senzatia ca va fi totul bine, pentru noi toate si abia astept sa ne strangem bebeii in brate si sa povestim despre cresterea lor (noroc cu cele experimentate

Va pup si va doresc o saptamana minunata!



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

daca tot era vorba de organizare, am propus si eu o dresura de hormoni. comentaaaaaaaaaati?!?!? (nu exista un emoticon cu un porc albastru?)

Off topic era ca m-am despartit de tatal fetelor. Si ca ma simt mult mai bine si sunt linistita (cine vrea sa zambeasca in barba, sa o faca )

Si acum o sa citez din ce mi-a spus o persoana draga, prima care nu m-a blamat... si mi-a zis cam asa, ca ma admira... "fiindca desi esti in situatia in care esti, insarcinata, ai avut puterea, curajul, decenta si respectul fata de tine si pentru cele doua fiinte pe care le porti, sa faci ceea ce ai simtit ca trebuie... si sa le oferi o sansa la un viitor mai bun, chiar daca asta inseamna sa iti fie mult mai greu pentru moment... ai privit situatia pe termen lung, ca un adevarat luptator, ca un adevarat castigator...".

Doamne ajuta!


Jo 18+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Acum am nevoie de ajutorul vostru, Sfaturi de mancare pt musafiri, sa nu stau toata ziua la bucatarie. ceva mult si fara sa stau la oala


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimineata

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Dariana, ma bucur ca totul e ok. Dar nu mai stiu ce pb ati avut voi...

Delia, dar cat iti stau musafirii? Sunt din aia pretiosi, care nu te pot ajuta la bucatarie?

Joy, clar a fost ceva in aer sapt trecuta. Si eu am avut certuri mari cu al meu. Inclusiv facut bagajul si trimis de acasa, sa nu ajungem la stirile de la ora 5.
Pai, am mai discutat chiar sapt trecuta despre asta. Din fericire, acum femeile sunt mult mai dependente si pot sa faca ce vor ele. Nu zic ca va fi usor, chiar nu va fi, va fi greu ca naiba, dar o sa fii linistita si totul va fi bine. Si oricum, la cum arati si la felul tau de a fi, sigur nu vei ramane mult timp de capul tau.
Daca ai nevoie de ceva, suntem aici, da?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Wau Dariana, bine-ai venit pe la noi!

Felicitari pentru fecior, o sa fie foarte bine vei vedea, eu nu prea cred ca se pot schimba multe de la 22 saptamani la 28, medicul meu deja la vreo 20 a zis ca poate sa-mi spuna linistit ca totul va fi in regula, pana atunci s-a abtinut dar atunci a zis ca din punctul lui de vedere nu vede ca ar mai putea fi ceva probleme care s-ar putea detecta la ecograf (si asta are limitele lui normal)

Ai postat ca la carte totul, regulamentar!


Joy, pai si tu ai fi vrut sa ignori asa "off topic"? Am stiut eu ca nu-i ok sa omitem nimic din ce-am simti sa scriem, intr-adevar esti o puternica in adevaratul sens al cuvantului! Ai toata admiratia mea! Majoritatea se ascund in spatele scuzei: "dar n-am putut sa fac asta pentru copii, ma sacrific pentru ei" cand de fapt acolo se ascunde o slabiciune si o neincredere in propria persoana, preferand sa bage capul in nisim pentru confortul emotional propriu ... Inca odata: ai toata admiratia mea!

Cand am scris cele de mai sus am asumat ca decizia ai luat-o la rece, gandita nu ghidata de hormoni, cel putin eu din ce-ai scris asa am dedus, nu parea ca e un moft de gravida ... In plus din toate postarile tale, putine cate au fost am dedus ca esti o femeie cu picioarele pe pamant chiar daca esti gravi, nu te vad afectata chiar asa tare de hormoni incat sa iei decizii majore pueril argumentate.

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Joy o imbratisare de la mine. Te vad puternica si luptatoare, sigur o sa te descurci. Dar tind sa cred ca e doar un moment prost.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput