Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

La multi ani Elyana, multa sanatate, bebei frumosi, sanatosi si papaciosi si tot ce iti doresti sa se implineasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Andreea, da-mi si mie din energia ta... eu am dormit foarte prost si imi vajaie capul. Si eu trebuie sa fac de mancare, dar deocamdata incerc sa imi revin cat de cat.
Felicitari pentru achizitii!

Raluca


S 36+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Buna dimineata!
ELYANA, La multi ani!
Spre deosebire de alte zile, cand imi propun sa fac o serie de lucruri, azi mi-am propus sa nu fac nimic. Sa vedem daca-mi iese
Oricum, sunt singura cu Ioan si asta face lucrurile destul de dificile, pt ca sa-l las sa faca ce vrea el e dezastru. Dimitrie e la scoala, pt ca merge la o scoala privata si nu e in vacanta acum, ci vor lua in Saptamana Luminata. Altfel, m-ar fi ajutat destul de mult, ca se mai joaca impreuna.
De saptamana trecuta am un pui de catel. L-a lasat cineva langa gardul nostru, era mic si speriat. Acum si-a revenit, ba chiar s-a obraznicit, ca mi-a mancat niste flori. Nu stiu insa ce o sa facem cu el, ca eu sunt destul de impotriva sa vad catel legat in curte, iar liber nu cred ca putem sa il tinem. Ma gandesc sa-i facem un tarc intr-un colt. Oare asa o fi bine pt el? N-am mai avut caine, doar pisici. Aaaa, si de 3 zile avem si o pisica oplosita. Sporeste gospodaria
Flafi, o sa fie bine. Doamne ajuta! Imi plac si mie f mult printurile din camera lui Vladut. Eu cand eram insarcinata cu Ioan am stat cu burta lipita de perete (cam pe la varsta asta) si i-am pictat un ingeras (incerc sa pun poze pe grup). De data asta am zis ca o sa incerc dupa ce vine bebe sa-i fac ceva.
Am pus si doua poze cu burta mea, care si mie mi se pare ca e foarte lasata, insa in poze arata ca o minge.
Multa sanatate va doresc la toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna dimi,

La multi ani Elyana

S-a discutat de ce deodorant sa folosim dupa ce vine bebe, am retinut ca fara miros, dar deodorant sau stick? Si daca aveti exemple de firme ca ma uitati ca mata in calendar .

Fetelor va uff vremea asta :( o iesi soarele si pe strazile noastre . Aveti grija de voi si bebei.

30 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna dimineata! La multi ani Elyana !!! Sanatate si tot ce iti doresti ! Vroiam sa intreb cosmetice pt bb de la chicco a folosit cineva ? imi zice o prietena ca a folosit la aman2 baietii de la nastere si a fost f multumita...ei n-au avut probleme cu pielea ,dar ma gandesc ca nu-i musai sa aiba si Lara ce a avut Bianca. O sapt buna sa avem

Mami de Bianca-Maria 07.05.2008 si Lara-Ioana 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cita_ralu

Buna dimi,

La multi ani Elyana

S-a discutat de ce deodorant sa folosim dupa ce vine bebe, am retinut ca fara miros, dar deodorant sau stick? Si daca aveti exemple de firme ca ma uitati ca mata in calendar .

Fetelor va uff vremea asta :( o iesi soarele si pe strazile noastre . Aveti grija de voi si bebei.

30 + Matei Gabriel


Ralu, eu mi-am luat de la dove unul cu rola, fara parabeni, parfum, alcool sau coloranti. Ma gandesc ca ar trebui sa fie ok, poate ne ajuta mamicile cu experienta

Raluca


S 36+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Neatza!

La multi ani Elyana! Multa multa sanatate atat tie, cat si bebelusilor dragi!

Carmen333, ai grija de tine!

Flafi, si eu de abia astept sa nasc, dar cred ca o sa-mi fie dor de miscarile din burtica. Dar bine inteles ca doresc sa nasc la termen!

Be_one, cred ca sunt incantati baietii de catel

Felicitari fetelor care au facut achizitii! Sa le stapaniti si folositi sanatosi! Si eu mai am atatea de cumparat!

Heeeelp! Stiu ca s-a mai discutat subiectul. Vreai sa-mi iau concediul de odihna de la 1 mai, 2-3 sapt cat mi-au mai ramas, si apoi sa intru direct in prenatal, in conditiile in care am lucrat mai mult de un an consecutiv. Eu am inteles din discutiile care au mai fost pe aici ca se poate asa, dar mi-a zis viitoarea nasa ca ea stia care ar fi o problema ca ar afecta indemnizatia. Eu nu vad de ce, avand in vedere ca in CO ti se platesc contributiile in mod normal. Vreau sa cer si parearea voastra inainte, o sa intreb si la HR, ca sa fiu eu linistita ca pot sa fac cum am planuit.
Mersi!

28+ cu Adelina Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

La multi ani, draga noastra Elyana! Sa ai parte numai de bucurii (la dublu, in cazul tau)!

Fetele, am fost si eu la targ. A avut dreptate Criulica: slabut targul plus mirosea a mancare peste tot.
In fine, una peste alta am luat si eu cosmeticele necesare pentru bebe (in prima faza) si o pompita de scos mucisorii daca va fi cazul. Cam atat!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna dimi!

Am aparut si noi pe aici sa-i uram Elyanei muuulta sanatate, sa tina strumfii cat mai mult la "caldurica" si sa nasca cat mai aproape de termen 2 ciresei sanatosi si frumosi.
V-am citit zilnic, dar nu prea am avut ce raporta.
Am facut si eu in mare parte bagajul, dar totusi sper sa ajungem macar la 37 de saptamani, chiar daca pe langa sot mi-a mai zis recent o prietena ca nu crede ca apuc 15 mai cand ar trebui sa fixam cezariana.
Saptamana asta facem analizele de trim III si luni mergem la dr-ita - abia astept.
Am o pofta de dulce de ma ingrijoreaza, dar nu ma pot abtine, chiar sunt curioasa cum ies analizele.
In rest, parca m-a cam lasat durerea de solduri (sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau) si ma simt bine in principiu - cred ca nu e linistea dinaintea furtunii...

Fetelor nu am mai vazut-o de mult timp pe Cosmy. Mi-a scapat mie sau a lipsit intr-adevar?

Si la noi e frig si nici urma de soare care ma dispera, dar, avand in vedere ca nu mi-am propus nimic de facut azi, cred ca o sa dorm.

Va pup.


Happy 34 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Monik eu din cate stiu sunt 2 variante:
- intri in CO, apoi prenatal si apoi in crestere copil;
- intri in prenatal, apoi CO si apoi in crestere copil.

Oricum ideea e ca nu vad sa-ti afecteze veniturile atat timp cat esti platita 100%.
Poate stiu fetele mai bine, dar asta e parerea mea.


Happy 34 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput