Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna seara! Si eu am contractii, mai ales cand fac mai mult efort , dar am si noaptea de ex cand stau relaxata. Despre bagaj , mi-am preg cate ceva pt mine in caz de urgenta, mai mult pt bebe, am lista pe birou oricum si poate sotul sa se ocupe daca e urgenta. O sa le pun intr-un geamantan micut ca de avion, data trecuta am avut unul mare si m-au certat asistentele Acum ma uit pe site-ul farmaciei tei de care ziceati ca e mai ieftina , sa comand cosmetice, iau tot mustela , daca nu merg cu pielea Larei le folosesc oricum la Bianca.

Mami de Bianca-Maria 07.05.2008 si Lara-Ioana 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna seara mamici frumoase

Sper sa ati avut un weekend frumos . Noi vineri a fost si am luat patutul si am facut ceva shopping iar ieri am montat patutul. Am pus o pozica pe FB o sa pun maine pe picasa. Cei de la bebe design foarte ok.

lillyas superb tortul

Vicky ce experienta frumoasa ai avut cu nasterea, sper sa avem toate asa

Elyana felicitari pt achizitiile de la targ

carmen333 ai grija de tine

In rest suntem bine, eu cu durerile de oase, carcei etc noaptea este super greu, nu imi doresc decat sa se faca zi mai repede , ziua dorm mai bine ma intorc greu de pe parte pe alta si trebuie sa ma intorc des pt ca ma dor oasele.

Dar vorba mea ... pt bebe orice . Azi am fost la biseirca si am stabilit data pt botez, 7 septembrie ... anul trecut pe 8 sepetmbrie (ziua mea de nume si nastere ) faceam petrecerea burlacitelor/ petrecerea burlacilor ... acum botezul . O sa mergem la o tersa pana la urma.

Fetelor aveti grija de voi sa avem o saptamana frumoasa

30 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Elyana draga, pentru maine !
Am intrat sa-ti fac urarea ca maine dimineata nu pot intra.
Sa fi sanatoasa ,sa ajungi cel putin pana la 38 saptamani cu sarcina ,sa ai o nastere dupa cum iti doresti si sa ai laptic din belsug , bebeii sa fie sanatosi si tati sa vina cat mai repede alaturi de tine !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Multumesc , acelasi lucru va doresc tuturor, sa ne bucuram de sarcina aceste ultime saptamani, o nastere cat mai usoara si bebei sanatosi, mancaciosi si recuperare usoara

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

La multi ani Elyana! Sa iti dea Dumnezeu tot ce iti doresti!



35+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Va multumesc pentru sugestii si sustinere !
Oana - i-am trimis un mail medicului gine sa il intreb de injectii, sa vedem ce spune. Mersi


Sa avem un capitol plin de vesti bune!


36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Carmen 3 ma bucur ca sunteti ok, sa ai grija in continuare sa creasca mare
Lillyas pana la urma mergi la privat? Unde?


36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

La multi ani, Elyana!
Sa ai bebei cuminti si sa astepte pana la termen.

Raluca


S 36+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna fetelor.e asa de urat afara .
La multi ani Elyana.
Flafi cu siguranta veti lua cea mai buna decizie.
Carmen 333 odihneste-te sa stea bebe la caldura ca nu-i vremea de iesit.
Ref la bagaj eu una mi l-am facut de cand mi-a zis dr ca mi s-a lasat sarcina.Am pregatit aproape tot au mai rmas cosmeticele pt bebe si farmaceuticele mele, in rest am pus totul intr-un mic troller.Poate ma veti considera o mama denaturata, dar eu abia astept sa nasc.Ma stresez tot timpul: daca nu misca de ce nu misca, daca misca prea mult de ce se misca atat e mult daca e bine, daca nu e bine...Am contractii foarte des, ce-i drept nedurerose.Sper ca miercuri la control Ingrid sa aiba 1,500 gr...macar
Sper sa nu fie la fel de terorista ca mine, sotul a zis ca nu o recunoaste daca da din picioare ca mine cand vrea ceva .
O zi buna dragelor.

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Neata, fetelor.
In primul rand, LA MULTI ANI, ELYANA ! Sa ai parte numai de bucurii, de lucruri frumoase si sa ti se indeplineasca toate dorintele !!

Azi m-am trezit cu o asa energie... Am pus sa fac o ciorbita si sa fac putina ordine p'aici. Am fost ieri la baby boom si am luat si noi cariucior de la bebe confort, patut transformer (cu leganare ) de la baby design, niste produse de la bioderma pt baita si dupa baita (si am primit cadou o lampa mica de veghe in forma de pinguin ), am mai luat apa de mare pentru mucisori, garmastan pt mine, am primit de la nasi o perna de alaptat , landoul si scoica lor (care se potrivesc pe sasiul de la carutul sport luat de noi) si cam atat, cred. A! Si tot de la nasi am primit un "spatiu de joaca", cred ca se numeste (d'ala cu salteluta si niste chestii care vin deasupra). Aaa! (imi amintesc pe parcurs): am mai incheiat si contract cu Stem Sure. Gata!
Hainute nu am luat, ca am cumparat la targul trecut, deja am inceput sa mai si primim, avem de inceput. Oricum, mai trebuie luate biberoane, tetine si alte chestii, da' am zis sa luam ce-i mai "mare" acum.

Va fetelor si ma duc sa-mi consum energia, pana nu-mi trece.
Sa avem o saptamana frumoasa si numai cu vesti bune.

33+ Mihai Andrei

Mergi la inceput