Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Cosmy, daca dr e deschis la discutii, intreaba ce parere are de Dianatal, cica ajuta perineul, in special pt bebei mari (pretul e undeva la 100Eur insa). Am citit lucruri interesante despre acest gel pe net si i-am trimis mail doctoritei sa ii cer parerea (in cazul fericit in care voi putea naste normal)

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Buna fetele,
Fluturash, multumim de detalii... unde a nascut sora ta?

Am si eu azi (in sfarsit) control la gine... sunt foarte curioasa ce va zice pentru ca n-am mai fost de 2 luni. Sper sa nu ma certe... dar m-am luat cu una cu alta, apoi am asteptat rezultatele de la analize si uite asa trecu timpul.
De cateva zile bebe este fff agitat iar eu obosesc muuuuuuult mai repede. MAi merg si saptamana viitoare 3 zile la serviciu si apoi gata. Si asa au inceput colegii sa glumeasca ca ma duc direct la spital.
Tot in pom cu numele... Acum R zice ca pe fratior il cheama Nectarie... de unde o fi luat numele asta ca eu nu prea l-am auzit. Oricum nu va fi sotul de acord...

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Fluturash..felicitari inca o data pt nepotelul sportiv..Ma bucur ca e totul bine acum..

Elyana, sa stii ca si eu mai am vise aiurea..cred ca e ceva normal in sarcina..

Am uitat sa va spun..Am reusit sa pun si eu covoare..Arata muult mai bine acum..

Aseara cand am fost la apt m-am intalnit si cu o vecina..taree draguta..am aflat ca e si dr de familie si mama de 3 copii si ca daca avem nevoie de orice, putem sa apelam la ea..Si am aflat si ca sunt destui copii in bloc..ceea ce e super pt bebelus pt cand va mai creste..Sunt tare incantata..



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Cosmy, hai ca iti fac galerie sa se intoarca bebelina! iti tin pumnii sa fie pana la urma asa cum iti doresti. Si al meu e tot transversal, dar la mine oricum va fi ceza, asa ca nu ma mai agit.

Maddie, Vio, da...pana in weekend cel putin mai astept cu pozele...nu de alta dar nu vreau sa va expun colectia de chiloti pe picassa .

Fetele, am o colega la birou din Viena care are doi baietei maricei deja. Si a fot in concediu acasa la ea in Viena si s-a intors cu un gentoi de haine de copii pentru mine. Mie asa mi s-a parut ciudat pentru ca nu m-a intrebat daca vreau, daca nu vreau etc. (nu as fi refuzat-o oricum)...dar mi s-a parut ciudat. Si l-am intrebat pe sefu (el e elvetian) cum stau lucrurile cu "predatul" hainutelor de bebe la ei acolo in tari straine. Si mi-a spus ca cica e pur si simplu natural ca cine are copii sa predea hainutele pur si simplu mamelor care urmeaza sa nasca. La ei cica foarte rar, o mamica noua isi cumpara hainute noi pentru bebe, pentru ca pur si simplu primeste "mostenire" intr-un mod firesc. Adica la ei nu exista sa te intrebe sau sa refuzi...e ca un gest firesc sa ti se predea niste haine.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Neata!

Si eu am vise legate de nastere, semn ca se apropie momentul. Azi-noapte am visat ca dupa ce m-am trezit din anestezie, am observat ca imi facuse operatia verticala, nu pe orizontala si eram WTF...dupa care m-am trezit.
Legat de vindecarea operatiei, am primit recomandarea de la o prietena, care a trecut tot prin cezariana, sa folosesc 2 creme care fac minuni, in sensul ca nu se mai vede semnul de la operatie: Dermazin si Contractubex.
Luni merg la ultimul control si o voi intreba si pe doctorita ce parere are de aceste creme.




Raluca


S 37+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elyana

Cosmy, daca dr e deschis la discutii, intreaba ce parere are de Dianatal, cica ajuta perineul, in special pt bebei mari (pretul e undeva la 100Eur insa). Am citit lucruri interesante despre acest gel pe net si i-am trimis mail doctoritei sa ii cer parerea (in cazul fericit in care voi putea naste normal)

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian


Am citit si eu una, alta despre acest medicament si nu stiu de ce, dar imi pare mai mult marketing...mi-am intins si eu antenutele si cum aflu o parere avizata, am s-o expun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hellie, asa-i si aici :). Si eu cunosc frantuzoice care nu au cumparat NIMIC, pana hat, la o varsta inaintata a copilului. Eu sunt mai romanca asa :)): la Maya am cumparat tot, iar la Eva i-am luat si ei cateva chestii noi pt nastere ca nu vreau sa o primesc in haine second :)). La inceput ti se pare mare investitia, ca nu esti invatat, dar apoi e rutina. IN plus deja primesti ff multe, apoi sunt atatea reduceri ca e ok dpdv al bugetului.


Vicky, Printzesone and BB (36+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Hellie mi se pare dragut gestul colegei, bineca ai de la cine primi, noi pana acum nu am primit absolut nimicde la nimeni, toti au copiii prea mari sau inca nu au.

Foarte interesanta chestia cu cremele orice pont e binevenit, Raluca daca afli mai multe sa ne spui :)
Madi super cu vecina, sper sa ai parte doar de vecini de treaba


36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Da, Vicky, te inteleg! Eu nu stiu daca m-as fi putut abtine la cumparaturi de hainute de bebe chiar daca as fi primit o remorca de hainute SH. Adica eu si inainte cu muuult sa imi imaginez ca voi fi vreodata gravi, eram addicted sa cumpar prietenelor, finelor, nashelor oricui avea bebe, hainute...d'apai pentru al meu....
Vazand-o pe tipa asta atat de naturala cand mi-a dat gentoiul cu haine, am zis si eu multumesc entuziasmata...adica am apreciat gestul ei desi nu l-am inteles din prima. Acum inteleg mai bine.

Aaaaa...si acum cateva minute mi-a spus tipa asta ca peste 3 saptamani se duce acasa la ea iar, si vine si cu "restul" de hainute. Avand doi baieti tipa, cred ca va invit si pe voi fetelor sa impartim...ca o sa fie prea multe.. Nu le-am desfacut inca pe astea de azi ca mi se pare aiurea asa la birou in vazul tuturor sa ma apuc sa scotocesc, dar va spun maine ce parere am despre hainutele cu pricina.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Hellie mi se pare dragut gestul colegei, bineca ai de la cine primi, noi pana acum nu am primit absolut nimicde la nimeni, toti au copiii prea mari sau inca nu au.

Foarte interesanta chestia cu cremele orice pont e binevenit, Raluca daca afli mai multe sa ne spui :)
Madi super cu vecina, sper sa ai parte doar de vecini de treaba


36+ cu Vlad Alexandru



Da, da, da, Flafi, dragut gestul. Chiar apreciez. Eu eram uimita doar de "naturaletea" cu care a plasat ea gentoiul...ceva de genul "e de datoria mea sa iti dau aceste hainute".

29+

Mergi la inceput