Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Apropo de filme nici mie nu mi-a placut Mamma Mia , desi imi place foarte mult Meryl Streep. Cred ca asta a fost unul din cele mai slabe roluri ale ei sa nu spun cel mai slab. Iar Pierce Brosnan dupa "macho "James Bond rolul de domnisoara nu i s-a potrivit deloc. In schimb Les Miserables merita vazut chiar daca iti trebuie si Kleenex prin apropiere pentru sensibilosi.. asa ca mine. Iesirea din scena a Annei Hathaway e lacrimogena tare. Pentru asta a luat si Oscarul de altfel. Am vazut premiera cu sala plina si bilete vandule in avans ce-i drept ca s-a lansat de Craciun si au avut grija sa il popularizeze ca atare.

The Pursuit of Happyness e un film care emotioneaza si un ghetar si ma opresc aici... e filmat In San Francisco orasul meu de suflet Se pune ca mi-am pus pile la conducere?

Inca ceva si plec...sper temporar. Buflea, Michelle de Frimituri ati auzit :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Daiopri, treci repede pe langa mine, intra pe usa, ma fac ca nu te vad ...

Katy - in schimb, sunt cu ochii pe tine ... pe tine pe ce coasta te plasez, pe est sau pe vest ... sa ma feresc de tine pe aici sau sa te imprietenesc cu Carmencita si Michelle ... Carmencita cica e singura acasa si Michelle are "caine rau"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

e clar ca esti in delir de foame! cine a mai auzit de biserici pe ghetar? de bisericutze nici atat!
pana vine seful boabelor si cunoscatorul lunii in scadere sa iti spun si eu un pont: nu o sa slabesti niciodata sanatos daca intri in delir de foame. pe bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da cine a zis soro ca vreau sa slabesc sanatos ...am trecut si pe langa acest vis, acum vreau doar sa slabesc si atat ...

Si nu mai mai descuraja, ca te urc pe luna mea si te pun sa o conduci "in jos" , cu viteza, fara sa imi pese daca dai cu ea de pamant ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui katy

Apropo de filme nici mie nu mi-a placut Mamma Mia


Pe mine m-a amuzat. Este un film usurel, de relaxare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

e clar ca esti in delir de foame! cine a mai auzit de biserici pe ghetar? de bisericutze nici atat!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mamma Mia - nu i-a placut - 1p
Pursuit of Happiness - placut - 1p
Mizerabilii plans - 1p

Pinguina sau randunica ? Pe est sau pe vest ... zi repede ca se inchide usa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Daaa, se inchide usa , dar se intra pe geam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

da, alizee, dar vezi tu pinguinele astea se dau numai la filme tari, cu batiste si pastile de suspinat.
eu una vreau numai sa rad si la mizerabili nu ma uit nici gratis, am vazut numai prezentarea si ma lipisem de scaun cu lacrimiglue.

il las la altii mai tari de suflet, ca la al meu nu merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

ok, sefa, am inceput sa prind cum e desenata harta ghetarului. ( cuprinde cumva si hawaiul ca daca da spune-mi ce trebuie sa prestez pentru un loc acolo ca fac orice!)

Mergi la inceput