Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Buflea eu sunt intre , nici prea sus nici prea jos , undeva la mijloc in "Golden State" la soare. Nu zisei ca sunt fun The Pursuit of Happyness(clue, clue:-) Acu' ca nu mai am trac si am trecut de usa de la intrare :-) sa spun ca ma pricep la bucatareli, sunt expert in gatit rapid, usor, dietetic si fara nervi , nu ma pricep la diete ca m-a dotat natura cu aripi de randunica si ma mai pricep si la parenting pana pe la adolescenti , aici stiu ca ma concureaza Viviana si kari si ralu (sper ca nu am incurcat borcanele) si nu vreau sa intru peste ele. Ahhh si ma pricep si la sporturi iarna, vara de orice categorie in principiu individuale nu de echipa. A mea copila e tomboy desi la prima vedere ai zice ca e lipita de pereti Ma dai afara sau mai continui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Imi place Tommy Lee Jones. A fost la Harvard si coleg de camera cu Al Gore.

Cafeaua aia de la Starbucks la noi e vreo 12 lei. Cam cat ne costa si in USA. 5 euro inseamna 22 lei.

Boticelina, minunatiile alea is si de vanzare?

La curcani, prepelite si alt pasaret nu ma bag. Atat de tare nu-mi plac pasarile si atat de frica mi-e de ele... Pentru mine tot ce are cioc, pene, gheare si ochii in parti reprezinta suprema scarbosenie.

Nu stiu daca v-am povestit despre puiul cu cap pe care l-am cumparat de la Mega - din greseala -. Am intepenit cand i-am vazut capatana atarnand de gatul ala descarnat.
Am luat clestele, am tinut capul si l-am infasurat bine in carpa de bucatarie. Am dat cu satarul in el pana l-am desprins de gat.
|Am chemat-o pe fii-mea (era mica) si am pus-o sa duca capul cu carpa cu tot la ghena.
Apoi am tras un gat de tuica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hawaii-ul este al nostru ...ne trebuie doar ceva asistenta juridica sa incheiem contract beton. Dupa aia urmeaza faza de dezvoltare ...cum e zona de lux, numai cine slabeste cu mine, capata discount ...

O problema importanta este iar comunicarea ...daca Boti nu reuseste sa scoata o zburatoarede cursa lunga, probabil ca va trebuisa apelam la pasaricile kamikaze ...parcurg drumul, imi livreaza raportul zilnic si mor de oboseala. Cum ele vor face asta de buna voie, cred ca le putem dona si pe ele la Antipa ...dupa ce stabilim conditiile intr-un eventual contract ...pai ce credeti voi, ca noi avem pasarici chinezite, care sa se expuna pe o lingura de orez ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Bufleo, incerc da nu stiu de ce nu pot
Ai citit ce am zis cu laptele de almond? Auzi ca si aalinta face;)
Si mai vroiam sa zic, lasa otetul ala in pace ca e degeaba (eu tin ochiu pe tine sa te tii de treaba ca sa nu te mai aud ca te vaiti). Daca e cazul viu cu galeria si dincolo.
Da am incredere in ralu ca vad ca va tine din scurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

roxnici eu nu mai stiu. Am ametit rau...
Mai bine mai dormeam putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor


s-a inmultit familia pe ghetar deci vine primavara. asta era semnul!!!

filme, da da si eu am vazut majoritatea de care vorbiti voi. asa, deci ce film avem pe lista de vizionari?

delir de foame... ce expresie? da cred ca e posibil. io azi am facut niste exerciti psihice ca sa-mi educ neuroni spre dieta. maine mai bag o tura, si asta dimineata inainte sa plec la terapie.

barbatul spune ca trebuie sa trec la pat. el se uita la tv inca, da io tre sa merg in pat.

misto, misto, maine am voie dulce.... oare ce-as putea manca?

gata, v-am pupat. sa dormiti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
La curcani, prepelite si alt pasaret nu ma bag. Atat de tare nu-mi plac pasarile si atat de frica mi-e de ele... Pentru mine tot ce are cioc, pene, gheare si ochii in parti reprezinta suprema scarbosenie.

Nu stiu daca v-am povestit despre puiul cu cap pe care l-am cumparat de la Mega - din greseala -. Am intepenit cand i-am vazut capatana atarnand de gatul ala descarnat.
Am luat clestele, am tinut capul si l-am infasurat bine in carpa de bucatarie. Am dat cu satarul in el pana l-am desprins de gat.
|Am chemat-o pe fii-mea (era mica) si am pus-o sa duca capul cu carpa cu tot la ghena.
Apoi am tras un gat de tuica.




Io niciodata nu cumpar pui cu cap si gheare.
Tuica e buna, din cand in cand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, si tie somn usor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

apropos de otetul de mere, in cartea mea scrie (in cartea aia de plante si beuturi ierbivore) ca otetul e bun ptr intestine. baut dimineata pe stomacul gol intr-un pahar cu apa calduta.
ma uit maine si va spun mai multe.

bufleo, ce antipa? eu vreau sa traiesc pana la 130 de ani
pinguini nu se impaiaza, stiai asta? randunicile nici atat.


Viviana, tare faza cu gaina. o singura data am beneficiat de o gaina vie. nu vreti sa stiti in ce conditi a fost decapitata si curatata. bietul sot.... sa-i dea dumnezeu sanatate, ca tare bine s-a ocupat de oratanie. era pe vremea cand abia aparusera telefoanele mobile. eu stateam in sufragerie si ii telefonam de pe telef fix, el urma instructiunile in bucatarie cu telefonul mobil spanzurat de umar.
nici macar nu am gustat din mancarea pe care am facut-o. noroc ca, copii erau micuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

viviana, despre ce fel de cafea e vorba? ca eu beau ori cafea normala ( care e un dolar si un pic ) ori caramelo capuccino medium ( care e 3 dolari si un pic ).

auzi, dar daca nu le vezi ghearele, penele si ciocul, le poti manca si fara o tuica?

ca m-ati facut sa imi amintesc , eu pe la 12-13-14 ani cantam cu vara-mea si fratii ei in formatia.... ABBA. eu eram frida ( aia roscata ). mamaaaaaa si ce le mai cantam, le stiam toate melodiile si cu miscare de scena.

acum imi place tare mult de tipul cu pianul pe strada, bruno mars. cant si eu cu el, dar el nu ma aude defel.



Mergi la inceput