Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Va multumesc pentru primire, sunteti niste pinguine tare dragute.
Si mie mi-a placut filmul "It's complicated". Atat de mult, incat mi-am descarcat scenariul scris de Nancy Meyers (cine e interesat, e www.universalpicturesawards.com/pdfs/screenplays/Its_Complicated_Screenplay.pdf" target="_blank">aici).
Sefa Buflea, nu prea am o justificare valabila pentru absente, dar, daca insisti, aduc scutire. Ca sa-ti castig simpatia, (daca mai era cazu' ), sa stii ca am luat, si anume pe mine, 2 kile. Sa vezi ce patratele de grasime am pe abdomen... o frumusete.
Am facut tot felul de chestii in timpul asta, si mai placute si mai de nevoie si am incercat constant sa aplanez galceava dintre cele doua.
Pun si eu poze cu niste mostre din "chestiile" placute cu care m-am ocupat.

Maiii ... Jeezzz, alea sunt facute de mana ta, cu mana si rabdarea ta ?

Doamne, bine ca mi-am tras din timp loc de "executive" pe ghetar, ca nu trebuie sa mai am nici un talent ...ca orice "executive" eu doar jurizez ... Glimmer, ai trecut la etapa urmatoare a concursului "Pinguinii au talent"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mi-a venit o idee, voi sa-mi spuneti daca va pare interesanta si o putem aplica oriunde in lume ne aflam ...

Ce ar fi ca o data pe saptamana, vinerea de ex, sau sambata ...sa facem "Movie Night" pe ghetar ... stabilim cu doua sapt inainte un film pe care il vizionam si luni il comentam.

Sau nu, mai bine lasam ghetarul cu "fIrimituri despre nimicuri" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, cam asa! norocul tau!
glimmer , daca tu esti aia din avatar nici ca ma mai mir de minunile ce iti ies din mana!

roxana, trebuie sa ma crezi pe cuvant! dar e ok si sa nu fii printesa, ca vaz ca e plina lumea de ele!
sefa, eu una nu am inteles cum e impartit ghetarul asta. adica stiu ca tu stai la usa si cateva randunici au un loc special dar restul, draga? restul , alea care suntem multe ? avem locatii pe nume sau pe puncte cardinale?
si pe rufus unde l-ai asezat?

mie inca imi place abba foarte mult, mi-a facut placere sa reascult melodiile cu care am crescut si mi-a placut si peisajul ( satucul ala lanaga mare , un vis ! ) iar ea arata bestial in hainele alea, dar stii tu cum e cu gusturile omului. nu se poate sa ne placa toate la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Pentru ca vad ca e inghesuiala mare la usa, ma bag si eu in seama, poate nu ma vede d-na B sa ma dea afara
Si ca sa ma pun bine cu ea, vin si eu cu un pont pt dieta dumneaei: ai incercat lapte de almonds in loc de lapte normal (ne e asa rau da e dulce deci cred ca iti aduce o calorica doua acolo).
Am senzatia ca am mai intrat pe aici razant candva deci nu stiu de trebuie ceva detalii
Printesa nu sunt, bucatareasa nu, frumuseti ca a lui glimmer nu fac, deci cred ca nu eclipsez pe nimeni si pot intra
De citit citesc zilnic asa ca sunt la curent cu toate. Nu resusesc sa scriu mereu da promit sa incerc cat mai des (daca ma lasa d-na Buflea)
Vivi, cat costa in tara cafeaua aia care ii place fetei? Ca si la noi e cam 5, cred ca stiu de care zici. Daca in tara e mai ieftin imi iau acusi bilet
Kari, ai dormit mai bine?
Ralu sanatate maxima si recuperare usoara.
Rall si tu razant da bine
Michelle, cutii astia mici sunt mai nevricosi asa si se baga in seama. Laura poate are noroc cu unul mare si mai lenes;)
Revin in alta pauza cu vaicareli


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Curaj, curaj
Vreau si eu pe valul noilor veniti. V-am citit din umbra dar imi place mult atmosfera de aici , mai ales stilul degajat al vostru. Dezbracarea de orgoliu la usa de la intrare mi se pare foarte eficienta si benefica sanatatii noastre mintale in ziua de azi. Dupa o asa intrare filozofica sper sa ma acceptati
Daca va uitati la vechime sunt membru cu state vechi dar nu am activat decat trecator pe acest forum . Am citit, ce-i drept si am invatat o gramada, in special cultura mea beletristica a evoluat in urma recomandarilor de carti. Am vrut sa intru cand intreba Buflea de carti pentru copii dar cum noi am depasit de multisor "hopul" cu cititul din obligatie am zis ca nu mai sunt de actualitate recomandarile mele.
As fi vrut sa intru cu alta "fatza" dar cum nu imi pot schimba nickul si nu sunt foarte priceputa in treburile de administrare al contului m-am decis sa merg asa deocamdata.
Sper ca am trecut hopul de la intrare si tare bine m-as simti printre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu de exemplu nu mai pot sa ma uit inca odata la etalonul tau cinematografic. pe mine m-a durut rau filmul ala si nu imi place sa ma chinui singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Ce ar fi ca o data pe saptamana, vinerea de ex, sau sambata ...sa facem "Movie Night" pe ghetar ... stabilim cu doua sapt inainte un film pe care il vizionam si luni il comentam.


Buna idee !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

sefa, cam asa! norocul tau!
glimmer , daca tu esti aia din avatar nici ca ma mai mir de minunile ce iti ies din mana!

roxana, trebuie sa ma crezi pe cuvant! dar e ok si sa nu fii printesa, ca vaz ca e plina lumea de ele!
sefa, eu una nu am inteles cum e impartit ghetarul asta. adica stiu ca tu stai la usa si cateva randunici au un loc special dar restul, draga? restul , alea care suntem multe ? avem locatii pe nume sau pe puncte cardinale?
si pe rufus unde l-ai asezat?


1. Glimmer, da parul de pe fata ca nu vad cand imi faci cu ochiul

2. Alinto si tu esti smechera ... nu pot draga sa-ti dau acum si harta ghetarului ... sa o iei, s-o studiezi si sa incepi sa ma critici ... apoi afli care pe unde sunt, faceti bisericute, incep politicile si cutitele pe la spate si ma trezesc ca-mi dau demisia fara sa vreau ... vezi ca au sunt corporatista de multi ani ... "divide et impera" este discret motto-ul meu ... totusi, pentru ca imi place de tine, o sa-ti spun ca Rufus este asezat pe randul boabelor ... iar pe Boti clar o trimit la printese, o fac sefa la cercetare, sa incerce un experiment in sufrageria lor acolo ...sa creasca curcani alaturi de porumbei, sa-i imperecheze, daca vrea ii aduc si prepelitele de acum 2 ani, curcile de anul trecut, gugustiucii lui Viv de pe balcon, aia a lui Sunny din hota de la bucatarie, ciorile lui Kari, pe P&ANA care e pasionata si orice alte pasarici de care vrea sa scape lumea ... eu am numai una si nu o dau la cercetare, ca poate mi-o descopar la Antipa, la expozitie, zambind la trecatori spre indignarea Ministerului Invatamantului si a celor care considera ca mi-a fost furata si impaiata ilegal ... desi poate nu ar fi o idee rea, ca au astia o metoda performanta acum de raman cu "dansa" tanara in ciuda mea, care albesc pe zi ce trece ... poate implementam un proces de comunicare pe ghetar cu toate zburatoarele astea, mai rapid decat fibra optica. ... si devenim faimosi international, toate pasaricile vor duce spre ghetar ... Aqai face bugetul si eu calculez profitul.

Aberez de foame, sa stiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

ideea e buna, dar sa nu fie obligatorie.

voi stiti ce ma pregatesc sa fac eu astazi? lapte de migdale ( puse la inmuiat de aseara ) . si cu pulpa fac branzica cu marar .

carmaw, ce mai faci, fata calatoare? esti bine? te-ai mutat si nu ai internet? da un semn ca imi dai palpitatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Buna ideea cu filmu'!

daio, ce faci maica???? O sa confuzezi lumea ditaaaaat!!:))))

Mada, da' de ce esti asa suparata? Ca si eu tot de pe telefon is.... Nu e chiar asa horror.....

Mergi la inceput