Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui elyda

Si vreau sa va recomand un film bun:

HOPE SPRINGS
cu Meryl Streep #351;i Tomy Lee Jones. E un film care mie mi-a placut foarte mult.



L-am vazut ... mi s-a parut mai slab ca "It's complicated" ... ori nu pot eu sa-l vad pe T L Jones in roluri de comedie, ori nu a avut atata coexiuni comice, comedie de situatie ... ori nu l-am vazut de atat de multe ori ca sa-mi placa.


Prima data cand l-am vazut si mie mi s-a parut ca lui Tomy Lee Jones nu i se potriveste rolul.Dupa ce l-am vazut a doua oara mi-am schimbat parerea.E mucalit, nemultumit de schimbare si stangaci.Asa trebuie sa fie ,ca personajul nu se simte bine in pielea lui ,si stangacia si incapacitatea de adaptare in astfel de roluri a lui T.L Jones s-au potrivit. Incearca sa il mai vezi inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

mie imi plac toate filmele in care joaca streep. este o actrita extraordinara la toate varstele, parca acum la tineretea a 3-a e mai tare ca la prima.
printre filmele in care m-a incantat de curand a fost mamma mia !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alinaaaaa!! Poze! Poze! Poze! Io vorbesc de ce stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Seara buna ghetarului ,
Am mai intrat fara bilet pana acum si mi- am baut cafeaua alaturi de voi , dar astazi trabuie sa- i spun neaparat Vivianei ca aproape as fi fost colega de suferinta din aceleasi motive , de fete plecate in strainataturi , cu aceeasi destinatie si nu conteza cat de mult ii place acum , ci cat de multe amintiri va avea dupa 25 de ani

Am admirat si puisorii de salon ai Boticelinei , ms de ideie eu am dezvoltat o obsesie pentru galinacee

Lista mea de filme cu vizionare repetata : The pursuit of happiness , Walk to line , ... si constat ca ma lasa memoria , pe bune !

Ma intorc la boleroul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
It's complicated il ador, in secret imi doream sa ajung asa.... eeeeheee.. Pinguinu malai viseaza

Bufleo, la subiectu alalt bateai a propos-uri de 50..... Aci nu te-ai ras cand zisei "laters baby"...... probleme din alea cu a+b+c fac si astia aici cu tonele. Ia ma zi


Iti doreai sa ajungi asa de "facatoare de prajituri", nu-i asa ? Fara aparente griji finaciare, cu un casoi imens, 3 copii reusiti si un ginere loial si simpatic ... Apropo, dar ce exact este "croque monsieur" ? In film parea un fel de paine prajita cu ceva pe ea ...

Ah ! Nu m-am prins de replica ta , acum ca mi-ai spus, mi-a picat si mie fisa ... scuzati, eu am citit cartea acum 2 ani cred si singura fraza care mi-a ramas in cap a fost "oh ! my ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Va multumesc pentru primire, sunteti niste pinguine tare dragute.
Si mie mi-a placut filmul "It's complicated". Atat de mult, incat mi-am descarcat scenariul scris de Nancy Meyers (cine e interesat, e www.universalpicturesawards.com/pdfs/screenplays/Its_Complicated_Screenplay.pdf" target="_blank">aici).
Sefa Buflea, nu prea am o justificare valabila pentru absente, dar, daca insisti, aduc scutire. Ca sa-ti castig simpatia, (daca mai era cazu' ), sa stii ca am luat, si anume pe mine, 2 kile. Sa vezi ce patratele de grasime am pe abdomen... o frumusete.
Am facut tot felul de chestii in timpul asta, si mai placute si mai de nevoie si am incercat constant sa aplanez galceava dintre cele doua.
Pun si eu poze cu niste mostre din "chestiile" placute cu care m-am ocupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vaz ca va uitati la filme....ei,io am parasit wi-fi-ul vecinului si daca nu-mi dau varianta de telefon si tableta,o sa plang.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Glimmer, ce frumoase!!!

Bufleo, pai da...;) fix asa as fi vrut!
Croque monsieur e o paine cu ou prajita si cu gem intre cele 2 felii. Friganele cu staif carevasazica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

mie imi plac toate filmele in care joaca streep. este o actrita extraordinara la toate varstele, parca acum la tineretea a 3-a e mai tare ca la prima.
printre filmele in care m-a incantat de curand a fost mamma mia !

alina

Si mie imi place mult de ea ... este o actrita care pe langa un munte de talent are clasa, tehnica, cu studii ...are masterat in arta teatrala.

Totusi mie in Mamma Mia nu mi-a placut ... deloc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui P&ANA
The pursuit of happiness

Mai ... voi ma cautati la slabiciuni ca sa intrati mai usor pe ghetar ?

"The pursuit of happiness" este filmul meu de referinta - de referinta referinteleor ...este etalonul meu cinematografic.

P&ANA te las pe ghetar, dar cu suspiciuni ca vrei sa-mi adormi vigilenta

Mergi la inceput