CONFUZIE

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu incep sa cred ca exista o solidaritate masculina,impotriva femeilor...vorbarete.

Pai ce usor e sa adormi banuielile unei femei...e extrem de usor...pe bune daca nu.Bine,la cine tine.Insa omul este complet dezinteresat.Nu-i pasa si nici nu i-a pasat.Nu-mi spuneti ca au mai facut un copil,sexul poate duce si la asta.Sexul de impacare.Tot femeia sa fie aia ca un fluturas..ai venit dragule.....nu-i nimic ca m-ai inselat,eu te iubesc mult,mult,mai avem un copil....sigur nu ma inseli?Ei si daca e asa ce daca?Conteaza ca staui u mine,ca avem domiciliu impreuna....fii morocanos,nu conteaza bine ca..."
El de ce nu lamureste totul?Ca stie probabil ca oricand isi poate gasi o asistenta sau o rezidenta tanara si focoasa,fara doua sarcini la ativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu incep sa cred ca exista o solidaritate masculina,impotriva femeilor...vorbarete.

Pai ce usor e sa adormi banuielile unei femei...e extrem de usor...pe bune daca nu.Bine,la cine tine.Insa omul este complet dezinteresat.Nu-i pasa si nici nu i-a pasat.Nu-mi spuneti ca au mai facut un copil,sexul poate duce si la asta.Sexul de impacare.Tot femeia sa fie aia ca un fluturas..ai venit dragule.....nu-i nimic ca m-ai inselat,eu te iubesc mult,mult,mai avem un copil....sigur nu ma inseli?Ei si daca e asa ce daca?Conteaza ca staui u mine,ca avem domiciliu impreuna....fii morocanos,nu conteaza bine ca..."
El de ce nu lamureste totul?Ca stie probabil ca oricand isi poate gasi o asistenta sau o rezidenta tanara si focoasa,fara doua sarcini la ativ.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Tu ai citit ce am scris ultima data? Cred ca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Hai sa luam si scenariul invers: El vine de la servici. Ea :Ce faci? Cum a fost la sv? ce ai mai facut? El: Lasa-ma in pace, nu am chef de vb! Ea: dar vroiam si eu sa vorbim, am si eu nevoie sa comunic cu cineva! El: Dar eu nu am chef! Ma plictisesti, ma agasezi. Comunica cu cine vrei tu, numai cu mine nu. Ea: Pai pe tine te am, cu cine sa vb ce ma framanta daca nu cu tine? El:Am venit de la sv si ai chef de cearta? Asa esti tu, mereu pusa pe cearta. Prost sunt eu ca vin casa.Altii se duc la o bere, vin noaptea acasa...
etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu incep sa cred ca exista o solidaritate masculina,impotriva femeilor...vorbarete.

Pai ce usor e sa adormi banuielile unei femei...e extrem de usor...pe bune daca nu.Bine,la cine tine.Insa omul este complet dezinteresat.Nu-i pasa si nici nu i-a pasat.Nu-mi spuneti ca au mai facut un copil,sexul poate duce si la asta.Sexul de impacare.Tot femeia sa fie aia ca un fluturas..ai venit dragule.....nu-i nimic ca m-ai inselat,eu te iubesc mult,mult,mai avem un copil....sigur nu ma inseli?Ei si daca e asa ce daca?Conteaza ca staui u mine,ca avem domiciliu impreuna....fii morocanos,nu conteaza bine ca..."
El de ce nu lamureste totul?Ca stie probabil ca oricand isi poate gasi o asistenta sau o rezidenta tanara si focoasa,fara doua sarcini la ativ.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


el nu lamureste nimic pentru ca nu are nelamuriri (probabil)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Tanima ai perfecta dreptate.

Marius,am citit,dar in egala masura scenariul tau,al meu sau al tanimei poate fi valabil esti de acord?

Eu o inteleg perfect pe femeie,in mare...si stiu eu de ce am spus de solidaritatea masculina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

V-as da dreptate daca nu as fi scris cate erori are ea. E suficient sa cititi ce am extras. Acuma daca nu doriti desigur nu am sa vin sa spun ce?
Ok. Nu mai am ce sa spun....
Din punctul meu de vedere situatia este destul de clara, din punctul meu de vedere obsesia existentei unui inamic e clara, din punctul meu de vedere nu se va incheia prea in graba, din punctul meu de vedere este doar o chestiune de timp pana cand el (putea sa fie si invers) va renunta total si va pleca de tot probabil va demara actiunea de divort. Si aici pe forum am citit multe cazuri e drept exact pe invers in care el era gelos/posesiv vedea peste tot amanti ai sotiei exact dar exact acelasi scenariu la indigo as spune si care sotii la un moment dat au spus STOP JOC au divortat si au plecat in drumul lor lasand in spate ex sotul obsedat. Absolut identic.
Asa incat nu conteaza opinia mea situatia este cea care este, e clar ca dureaza de mult timp, este esuata, si din nefericire nu-i vad un viitor valabil, ba mai mult presimt ca el va pleca asa cum am mai spus pentru ca i se va acri de tot si nu va vedea nici un motiv sa inghita la nesfarsit psihoze ori de cate ori va veni de la serviciu sau de la mama sau de la X sau Y sau din oras. Asa e.
Ok gata nu mai repet ca este deja aiurea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si tu ai dreptate,da` cred ca adevarul e undeva la mijloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Citat:



el nu lamureste nimic pentru ca nu are nelamuriri (probabil)

Maria


sau poate ca nu vrea sa lamureasca. de ce? este mai bine sa o tina in bezna.
Stii cum este in astfel de situatii? Eu am trait pe pielea mea: A negat totul cu atata convingere (si suplimentul de rigoare: esti paranoica) pana la probe. SI atunci m-a acuzat tot pe mine, exact cum spunea si andra in urma cu ceva ani. Eu eram vinovata ptr infidelitatea lui.
Daca o femeie este sacaitoare de ce nu divorteaza el sau de ce nu incearca el sa comunice cu ea si sa ii spuna ca ceva e in neregula. De ce trebuie sa o insele doar ptr ca nu mai este pe placul lui si la orizont a aparut o alta mai gratioasa si mai cu gura mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanima_i2002

Citat:



el nu lamureste nimic pentru ca nu are nelamuriri (probabil)

Maria


sau poate ca nu vrea sa lamureasca. de ce? este mai bine sa o tina in bezna.


exact ce am spus si eu: el nu lamureste pentru ca lui ii convine. El e bine. El nu are nelamuriri, are certitudini.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanima_i2002
Daca o femeie este sacaitoare de ce nu divorteaza el sau de ce nu incearca el sa comunice cu ea si sa ii spuna ca ceva e in neregula. De ce trebuie sa o insele doar ptr ca nu mai este pe placul lui si la orizont a aparut o alta mai gratioasa si mai cu gura mica.


O va face, precis, e doar o chestiune de timp, de uzura de saturatie.

Mergi la inceput