FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Mai Hatice, chiar asa, ce vorba e aia donator cand ai aici exeple vii ca se poate si cu 0 gigei in ejaculat dar in cazul vostru... E apa de ploaie. Iti recomand dr. Bohaltea, e atat de calma, draguta si vorbeste doar ce trebuie. Eu cand i am zis ca am facut la turci nu s a grabit sa dea cu pietre ci chiar a zis ca a fost f f bine plasat embrionul, dar ce s a intamplat la mn chiar nu mai tinea de niciun dr din lume.
Doamne ajuta sa fie bn in continuare si sa vina valul 2 de burtici. Se pare ca eu iar voi prima si nu mi prea surade, dar Dumnezeu e mare si ne va ajuta
Carla intreaba si tu totusi precizand datele tale, amh fsh si recolta anterioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:



Hatice chiar ma intrebam unde esti, daca ai fost la turci, la consult. Acum parerea mea: dr. Albu ok, dar nu cred ca laboratorul este mai bun decat cel de la acibadem, si daca este...embriologii nu cred. E normal sa zica asa ca sa nu te piarda ca pacienta. as vrea sa fac si eu rezervare, dar nu stiu exact cand o sa-mi vina menstruatia atunci.

Cristina pup gemenasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Hatice,inteleg ca esti demoralizata ,dar uite ca la fel i-a spus Albu si lui Tamys ca este expirata (facuse 4 FIV-uri si 1 FET nereusite).I-a zis sa incerce cu donate.Si uite ca acum are gemeni prin FIV la Acibadem.Si sincer cred ca au laboratorul mult mai bun ca Medlife,fac si IMSI.Imi spunea o mamica de gemeni care a facut FIV la Tayfun ca a facut o eco in timpul sarcinii cam scumpa la ei.Ecograful era superperformant si verifica inimioarele bebeilor(acea eco nu se face si la noi).Ecograful (aparatul) costase 250.000 euro.Eu nu cred ca o clinica din Romania isi poate permite ceea ce au turcii la Acibadem.Hai fii optimista si o sa fie bine!
Nu stiu daca stiti,dar am vazut ca Acibadem a deschis recent un birou de informare la Bucuresti.
Nelay,Bebel,Dellya,Carla,Ciuripica,Cristina,Nanne,Hatice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nelay Doamne ajuta!felicitari pt bebe miscator!

hatice deci ai facut deja rezervarea...m-am uitat si eu la akin suites...prea scump pt bugetul meu.

cred ca nu va fi nici anul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Lorelei, stii cumva cat este o eco la Acibadem? Ti-a spus persoana aceea cat a dat?
Multumesc
Hatice, la Akin am stat si noi. O sa iti placa
Velvet, fii mai optimista te rog eu toate o sa se rezolve pana la urma. D-zeu e mare si nu uita pe nimeni ! O sa se intample atunci cand trebuie ! O sa vezi
Dellya,
Bebel,
si pt toata lumea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Va multumesc mult fiecareia dintre voi pentru sustinere.
Velvet eu am scris direct la Akin si am obtinut si o reducere..nu e foarte mare dar am incercat si am obtinut-o.
In plus, atat eu cat si sotul ne-am facut carduri de credit, pentru orice eventualitate.Ex Turqoise care a avut de achitat o suma suplimentara.
Dellya eu am un ciclu regulat , numai ca nu e la 28 zile ci la 30 de foarte multi ani.Deci ma bazez pe el, singura problema e ca trebuie sa il fac, pana in septembrie sa vina mai tarziu cu 4 zile ( nu as putea sa lipsesc de la serv fix incepand cu ziua 2).
Va si va imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Vreau_bebel, ma gandeam ca acei gigei extrasi prin punctie poate sunt perfecti sanatosi, mobili, forme normale in procent mare.
E adevarat ca exista in ejaculare, dar daca sunt doar 2 % forme nomale si mai sunt si lenti..nu e un progres.
Oricum probabil ca neavand o explicatie pentru nereusita si mai ales o ideea care sa fie viabila, se foloseste de cea mai slaba analiza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nelay da,ai dreptate..totul se intampla atunci cand trebuie...oricat m-as zbate eu.

hatice multumesc de raspuns.cate nopti ai rezervat si cat te-a costat daca poti sa-mi spui?vei merge cu avionul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Nelay,a dat vreo 800 euro pt eco.Tayfun i-a recomandat un dr foarte bun pt eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Hatice cu ajutorul Imsi vor fi alesi cei mai buni si vei reveni acasa graviduta cu sotul tau. Tre sa avem incredere ca Dumnezeu va face o minune si pt noi.
Si ma intereseaza si pe mn, cat a costat akin, si pt ce perioada?

Mergi la inceput