FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cristina
Velvet, capul sus ! Tre sa apara soarele si pe strada ta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Nelay ce semnatura frumoasa ai. burtica cu bebe jucaus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cristina, multumesc !! m-a pistonat mama sa pun semnatura e mai obsedata de forum decat sunt eu sau am fost
Mie si semnatura ta cu bebelu si bebela mi-a placut. Unde a disparut?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Dragele mele turcoaice,

Si eu citesc zilnic.
Din pacate sunt usor demoralizata: saptamana asta m-am intalnit de 2 ori cu DR Albu, super om, super medic.Scopul intalnirii: motizorizare ovulatie astfel incat sa ma prezint pentru teste genetice si imunologice exact la momentul potrivit.Dar ovulatia inca nu s-a produs, mi-a sugerat sa mai fac si miine inca o ecografie, avem un folicul de 14 mm dar inca nu dadeam semne de ovulatie.
In alta ordine de idei, a scos fisa mea din nov si mi-a spus ca o problema mare au avut-o cu motilitatea domnilor.M-a intrebat ce mai fac si i-am spus ca intentionez sa plec la turci, dar opinia dansului a fost ca nu crede ca turci au un laborator mai bun decat are Medlife!!Dar mi-a spus sa incerc totusi si daca nici acum nu reusesc sa incercam cu sperma donata (ceea ce eu, cel putin, nu sunt pregatita sa accept).M-a cam speriat.Sotul zice ca mai e mult pana sa ajungem sa ne gandim la varianta donare, sa vedem ce pot turcii.
Pana una alta sper maine sa apara si ovulatia, sa primesc confirmarea ca ma pot prezenta la teste si consultatie si sa gasesc si bilete de avion.
Am am multe dorinte.

Va pup pe toate turcoaicele mele dragi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Felicitari mai burticutelor!!!
Carla, tu parca spunei ca vrei sa l intrebi pe tayfun de contraceptive. Am facut o eu si am primit rasp. "contraceptivele dauneaza rau calitatii ovocitelor". Deci fara antibaby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Multumesc bebel de informatie. Eu am luat AC inainte de FIV la Sibiu :( (recomandate de medic in schema, normal).
Hatice, ce prostie mai e si aia, ca ma enervez!!! Cum donator??? Pai in Turcia fac fertilizare cand nu exista niciun spermatozoid in sperma ejaculata. Hai sa fim seriosi! Va streseaza degeaba. Si laboratorul de la Medlife e la fel de bun... hahaha. Dar hai sa zicem...dar oare si biologii sunt la fel de buni? Pana la urma te intrebi de ce Medlife are reusite mai putine
Ce reclama pot sa-si faca unii, te si miri
hatice, iti trage Tayfun o fertilizare cu sperma sotului de nu te vezi


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, chiar ma gandeam la tine
Sa nu te gandesti la donator!!!! No way
Eu zic sa nu te iei dupa Albu. Mult succes maine la eco , sa dea D-zeu sa apara si ovulatia.
Bebel,
Carla,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Hatice , daca vrei monitorizare de ovulatie, de ce mergi la Albu? E si ocupat si mai si vorbeste prostii! Tu chiar stai prea bine cu moralul? Gaseste un doctor/doctorita simpatica si mergi sa te simti in largul tau. O monitorizare de ovulatie oricine poate face, chiar si eu
Nelay


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Va pe toate.
Am mers la Albu pentru ca dupa fiv 2, m-am confruntat la ovulatie cu niste dureri cumplite de ovare, ma treceau apele la propriu.
M-am gandit, ca fiind pacienta lui de atatia ani, si cunoscandu-mi istoricul, stie ce sa caute s aidentifice cauza durerilor.
Dar surpriza, endometru perfect, ovare curate, totul e perfect.
Il tot lauda pe Terry Leonard dar cazul meu tot nu l-a rezolvat.Si stiu ca nu au IMSI (mi-a zis ca echipa lui de embriologi nu i-au solicitat.
Eu il apreciez si sunt fidela de felul meu
Dar incerc clar la turci.Am facut si rezervarea la Akin Suites.
Plec la salon dar apar mai pe seara.
Nelay, Carla, Ciuripica, Lorelai, Dellya, Vrea_bebel, Turqoise, Nanne,Cristina, MBK..sper ca nu am uitat pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Carla, esti haioasa rau !! hahaha
Hatice,

Mergi la inceput