FIV Turcia - 7

FIV Turcia - 7 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj


Capitole

Cap. 1 ; Cap. 2 ; Cap. 3; Cap. 4; Cap. 5; Cap. 6

Lista clinici

Acibadem

http://www.acibademinternational.com/in_vitro.asp
http://www.acibadem.com.tr/ivf/ro/index.asp
Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.
FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului), Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.
Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii)
150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii
Protocol principal: 3 zile orgalutran, 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar Orgalutran. In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.
Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits
Transportul aeroport-spital-hotel va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.
Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email: semra.selim@acibadem.com.tr.

Date despre transferul embrionilor criogenati - FET
· Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual
· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului
· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.
· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).

Linkuri utile

www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV

Aspirante la FIV Turcia
vreau-bebel: 29,5 ani, sotul 31,5. Eu relativ ok, sotul OATS severa, aproape de azoo. Fiv 1 august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 februarie 2013 Dr. Tayfun, 8 martie anunt beta cat casa

Gravidute



Reusite depline

tamys - mami de gemeni Andrei si Maria - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV

Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara s-a nascut pe 30.11.2012

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna tuturor si o saptamana placuta!
Cele care au sarbatorit si o fac inca, Paste fericit!

Celorlalte va urez sa va urmati drumul cu incredere si optimism!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Multmumim Nanne de capitol nou.
Un capitol plin de vesti bune si mamici fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Multumim draga babuta pentru partea tehnica de care te ocupi.

Iar de la haremul otoman nu mai beta babane sa primim!!!!!

pup tot haremul! si o zi buna va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

turqoise sa ne fericesti in acest nou capitol.

intregul harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:


Va doresc un capitol plin de reusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

toate fetele si sa avem un capitol numai cu vesti bune!
turqoise, te-asteptam vineri cu vestea cea mare

Eu am inceput luna cu vitaminizarea: acid folic, MagneB6, coenzima Q10 si Elevit. Voi ce mai luati?
haremul de "turcoaice" frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Doamne ajuta pentru toata lumea.
Ploiedevara, eu mai pe langa ce ai spus tu Cetebe cu Zn si Omega 3. De fapt in loc de Elevit, iau Femibion 1.

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Neata
Am intrat repede sa salut haremul inainte de a pleca la serviciu...sa aveti o zi frumoasa fetele, iar mamicile plimbare placuta cu pruncii

Michelle, iau Elevit fiindca Femibion-ul are iod, iar eu am probleme cu tiroida. Uite ca la Omega 3 nu ma gandisem. Am vazut ca si tu ai PAI-ul homozigot...bagi si aspenter?

Ma intrebam cum o fi vremea in Istanbul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Da, iau si Aspenter. Dna Uscatescu mi-a recomandat si Clexane inca din momentul inceperii stimularii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Fetelor, NOI suntem bine. Da, NOI pt ca sunt insarcinata am fost astazi la eco si avem 6 sapt si 2 zile. I-am auzit inimioara si am plans de fericire

Imi cer scuze ca nu v-am spus imediat dupa beta dar aveam emotii pt ca beta noastra nu a fost tocmai mare .
Beta 1: 22.43
Va dati seama ca imi era frica ! Si peste 2 zile am facut beta nr 2 : 57.35 ! Bebe crestea... Dar eu tot cu frica in san eram ... Si am preferat sa tac si sa astept beta nr 3. dupa 4 zile : 384.95 chiar crestea ! Iar mie tot nu imi venea sa cred !!!
Pe 26.03 am facut eco. Am vazut sacul gestional si cel vitelin . Mi-a spus dr ca este bine am plecat de acolo pe 7 carari. Dr mi-a spus ca bebe apare peste 4 zile si atunci o sa ii auzim si inimioara aveam 5 sapt si 2 zile.
Am zis sa astept eco de azi sa ii auzim inimioara si sa ne linistim putin.

Asa ca va multumesc tuturor pt gandurile bune si ca v-ati rugat pt noi!
Turqoise mult succes !!! sa te ajute D-zeu si pe tine!
Va pup si va doresc o seara frumoasa !

Mergi la inceput