FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Nelay, felicitariii!!! Banuiam ca esti graviduta, dar ca vroiai sa fii sigura Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara, la termen si fara emotii prea mari!
Hai ca se mareste haremul lui Taifunel...asta e de bine, fetelor!
tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

turqoise, pumnii stransi sa vii cu urmatoarea veste grozava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Multumesc din suflet ploaiedevara. Da, mi-a fost teama . Nu vroiam sa ma bucur inainte sa fiu sigura ca este totul ok. Sa ne ajute D-zeu pe mai departe
Da, toata lumea sa apeleze la Tayfun
Mult succes si tie !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Nelay fecitariiiiiii! Sarcina usoara si bebe la termen si sanatos! Taifunel ne gravideste !!! Cum ti s a parut Acibadem ? Eu am fost internata la Reg maria in Buk yaklk!Curatenia se facea de ochii soacrei. De ce nu or fi si la noi conditiile de acolo ?Eu mai nou ma lupt cu diaree- mi a Spus Dr sa iau 2 smecta / zi! V am pupat si sa auzim numai vesti büne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

FELICITARI NELAY!
Sa fiti sanatosi!Sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Nelay, felicitari!!!!! Numai cu vesti bune sa vii de acum incolo!
In ce zi de la transfer ai avut beta 22?
Ca urmeaza si la mine un transfer si as vrea sa stiu cand as putea sa fac cel mai repede beta, sa nu mai iau Lutinus si Clexane degeaba daca nu e sarcina.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Fetelor va multumesc din suflet !
MBK, sarcina usoara si tie si bebei la termen multa sanatate !
Hatice, iti multumesc mult te asteptam si pe tine cu vesti bune in septembrie
Carla, in z10 de la transfer. Am transferat 2 emb de z3.

Le: MBK, mi-a placut la Acibadem. Apropo, la Regina Maria vreau sa nasc si eu. Inca nu mi-am gasit un medic de acolo. Dar asa ma bate gandul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari,Nelay!Ma bucur mult pt tine,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Loreleiiiiii !!!
Multumesc mult din suflet !! Sa ne ajute D-zeu in continuare !
Sa iti traiasca si tie fetita si sa va faca fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Ms sa fie ptr toate bebei sanatosi si #351;a termen! Ref la medicii din ro nu stiu ce ti as putea spune- la Mine este 1 oara cand merg - doctorul mi se pare ok. Deocamdata! Eu avand gemenasi cica e mai complicat asa mi a Spus! #304;n fine sapt trecuta , joi noaptea, dupa 1 zi jum de contractii cred- mi se intarea burta, iar seara am vazut 2-3 pic de sange:((( L am Sunat n a raspuns i am trim SMS si mi a Spus sa merg la spital- oricum Mergeam- el n a venit m a preluat Medicul de garda, Tinerel si cam Curios. Dupa lungi discutii m a urcat pe masa control cu mana , oribil, apoi eco endovaginal si apoi p burta!Concluzia Nu stiu d c ati sangerat- çolul este inchis si lung! Tratament gynipral perfuzabil si injectii No spa cu scobutil si diazepam- Nu pot nega ca nu mi a facut bine tratamentul. Acum suntem ok cu medicatia data Acasa! Am trecut Peste asta , dar cand am ajuns in camera praful era ca la el Acasa, cadita din baie cu perdeluta din plastic, nu cabina-la 100 euro noaptea ( in afara de medicatie),apoi mi a dat o camasa de noapte , cica sterilizata, mototolita ziceai ca e scoasa de undeva, am Zica vreau sa raman vu ale mele si cica vai nu este voie- am püs o pana la urma! Continui sa merg la Reg maria doar ptr ca Dr meu este numai acolo sau poate am avut eu ghinionul sa nimeresc asa! Repet Dr meu este ok- Hadi Rahimian Pup burticile si viitoarele burtici!

Mergi la inceput