Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

cum putem iesi din impas

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 23
MariaG
MariaG

1257 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MariaG  Trimite mesaj yahoo luiMariaG Adauga semn de carte la raspuns Trimite MariaG un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca nu ar fi copii in ecuatie zau ca ar fi de ras.

Edit:
deci e asa: tu tot zici ca aveti o relatie si ca nu aveti o relatie. Ai pleca, dar n-ai pleca. Dependenta de agresor?!? Sindromul Stockholm !?

Revin: e de plans, nu e de ras

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.ro/
http://www.copaculdehartie.ro/

Editat de - MariaG on 16/04/2013 15:53:52
Mergi la inceput

gabidaniela

648 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabidaniela Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabidaniela un Mesaj Privat  Reply with Quote
cam asa vad eu povestea ta:

http://catalinstoica.ro/cum-viciile-unui-barbat-pot-distruge-femeia-pe-care-o-iubeste/

Mai ales faza cu masca...
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
1.are un anumit statut social,cu banii sotului sia verea din dotare.c enu stie e ca ,le gal, are juamtate din ceea ce e facut in timpul casniciei.
2. pt parinti casnicia-iad e un motiv d elauda,pt ca fata a nimerit bine,are casi peste casi, banu la tescherea.
3. pleaca ori are pe altul ori i s-a urat cu "binele".

in realitate

e umilita,tratata ca pe o sluga,ia rmodelul ast ail vede si baiatul care asa isi v atrata nevasta,il va vedea si fetita care,la randul ei se v alasa calcata in picioare.
cine poate opri agresiunea,drama, iadul?
ea.
ei as.
pachetul cu rahat de pisica,scatoalce, blesteme ar ein coada 10000 de euro.

fata mea, uite eu imi iau azi 25% din reteta.mi-e rau d emor, abia respir,dar la 11 noaptea,aseara,m-am impiedicat in baie,d eoboseala.in 2 secunde cei doi barbati ai casei au venit:ai patit ceva?si pupaturi dupa.
sotul a lucrat la niste filmari.acolo fructe exotice de care nu am auzit.a venit cu ceva in servetel:mancase el un sfert,restul oprise pt mine si Ianu.
uite fata, pe astea nu le dau nici pe miliarde de euro.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

ana_maria500

85 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Sa nu va mai stresez ... cel putin pentru moment ... inchei aici .
Teoria este mai mereu usoara ... in schimb practica te omoara ... este mai grea ... cel putin pentru mine .
Imi cer inca o data scuze ... siii ... mai vorbim peste ceva vreme ... cateva luni ... poate aduc ceva noutati ... vesti mai bune ... sper .

Numai bine tuturor.

Ana, mamica lui Mihai Constantin nascut pe 24.05.2007
27+
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
singura veste buna ar fi divortul.
sa itid ea dumnezeu putere!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

irinabobe

2884 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinabobe un Mesaj Privat  Reply with Quote
tu numesti ceea ce traiesti tu NECONCORDANTE intre soti?? wow super.
MariaG din pacate ma tem ca e dependenta de gramada de bani a sotului, de parca ar si ajuta-o cu ceva. Dar da bine la vecini ca are sotul bani...

mamica de Rares 21.02.2010

Editat de - irinabobe on 16/04/2013 16:01:03
Mergi la inceput

emanouela

3314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui emanouela  Trimite mesaj yahoo luiemanouela Adauga semn de carte la raspuns Trimite emanouela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pe noi nu ne stresezi...de unde ideea asta?? Singura stresata in ecuatia asta esti doar tu...si te incapatanezi sa ramai acolo. Nu practica ne omoara....noi o omoram pe ea, ii dam in cap, ii taiem radacinile...practica consta in niste actiuni, daca nu actionezi, ai omorat practica.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
ana, uita-te la postarile tale:esti victima prin excelenta, invinsa din start.
la doua randuri tu iti ceri scuze,ti-e teama ca nu stresezi.
oamenii astia te-au anulat ca OM.merita viata unui OM zece mii de euro?

Mergi la inceput

irinabobe

2884 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinabobe un Mesaj Privat  Reply with Quote
histamina nu este viata ei din pacate ci a ei plus doi copii fara vina.copii care nici macar nu au posibilitatea sa decida ci sunt nevoiti doar sa indure...

mamica de Rares 21.02.2010
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
irinuca mama,copiilor le va spune ca indura ca ei sa fie bogati,f bogati ,ca ea s aisi gaseasca os cuza si uite asa vor aprecia si ei banul inainte d eorice.

iarta-ma ana,dar am un exemplu langa mine, pe strad ad elanga mine.ea indura totul pt o viata ce-i drept de lux.e o umbra.nici nu indrazneste sa iasa din casa.
si mai e mandria entarmurita a alor ei,ca fata lor a nimerit bine de tot.
banul e scuza.uite,ca sa aveti voi o copilarie indestulata,fara grija zilei de maine.

am o colega care a facut al doilea copil pt c amostenise a treia casa si s-a gandit ca daca primului ii revind din start 3 case, nu va avea motivatie sa munceasca niciodata.

nu stiu femeie ce e cu tine.
eu sunt libera. pana la 25 de ani am trait 5 persoane intr-o camera.
poate de aia stiu cat valoreaza independenta mea.demnitatea mea e de nepretuit.

singurul motiv pentru care m-am lasat calcata in picioare, jignita, umilita si pentru care am cazut in genunchi in fata unui barbat a fost atunci cand viata copilului meu a depins de decizia acelui barbat.

altfel nu gasesc nicio scuza.

Mergi la inceput
Pag. din 23  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com