Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

cum putem iesi din impas

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 23
MariaG
MariaG

1257 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MariaG  Trimite mesaj yahoo luiMariaG Adauga semn de carte la raspuns Trimite MariaG un Mesaj Privat  Reply with Quote
"Parasirea domiciliului conjugal" - :)))
Pai e parasirea domiciliului soacrei, mama draga. Ca daca vrea, sotul e liber sa se mute cu tine. Nu-l lasi pe dinafara.

Mai ai putin si te vaiti si ca o sa te acuze de abandon familial.

Hai ma, parasirea domiciliului conjugal.
Pai tu de ce nu-l acuzi de parasirea domiciliului conjugal daca e asa de usor??? Ca doar pleaca pe mare ...

Si in caruta si in teleguta nu se poate.

Si pana la urma nu mi-ai raspuns: cum ar trebui sa reactioneze sotul tau vis-a-vis de pisicile mamei lui?

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.ro/
http://www.copaculdehartie.ro/

Editat de - MariaG on 16/04/2013 15:06:29
Mergi la inceput

emanouela

3314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui emanouela  Trimite mesaj yahoo luiemanouela Adauga semn de carte la raspuns Trimite emanouela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ce nu inteleg eu....de ce nu discuti cu el, sotul tau....sa va mutati voi, familia in apartamentul tau, sa stati linistiti....garantat o parte din problemele cu acre te confrunti vor disparea.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Mergi la inceput
MariaG
MariaG

1257 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MariaG  Trimite mesaj yahoo luiMariaG Adauga semn de carte la raspuns Trimite MariaG un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Ce nu inteleg eu....de ce nu discuti cu el, sotul tau....sa va mutati voi, familia in apartamentul tau, sa stati linistiti....garantat o parte din problemele cu acre te confrunti vor disparea.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy

zise femeia pe la pagina 3 ca sotul nu vrea sa o lase pe mama singura (ceea ce este chiar hilar pentru ca el e destul de mult plecat pe mare)

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.ro/
http://www.copaculdehartie.ro/
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat  Reply with Quote
Al cui este apartamentul acela? Nu cel al soacrei unde stati.
Ce adresa ai in cartea de identitate(buletin)?

Editat de - marius on 16/04/2013 15:11:38
Mergi la inceput

irinabobe

2884 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinabobe un Mesaj Privat  Reply with Quote
pai cred ca a mentionat deja ca sotul nu vrea sa-si lase mama singura...asa ca atunci cand e el in voiaj si castiga banetu a lasat-o pe mama soacra in grija nevestei...
si ana ...nu tu nu ai zis ca vrei sa pleci si vrei sa sti care sunt etapele legale care te avantajeaza...ai zis ca vrei sa dregi casnicia ta...
sunt 2 probleme cu totul diferite...una e sa intrebi "care sunt etapele pe care trebuie sa le parcurg daca vreau sa divortez, astfel incat sa nu am probleme" si alta e sa intrebi "considerati ca 2 carticele si un biletel pot schimba temperamentul si lipsa educatiei sotului meu"...asa ca poate ar fi bine sa te hotarasti ce vrei de fapt.

mamica de Rares 21.02.2010
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
adica il doare in partea dorsala de ce vrea nevasta si daca nevasta a acceptat?
unde-i problema.
ia-ti copii, du-te. dar, la primul scandal inainte sa pleci,fa-i reclamatie la politie sia tunci esti si cu patalama la mana.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

ana_maria500

85 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Doamne ... dar am spus eu ca detin adevarul absolut ? ... nicidecum ... eu doar am vrut sa subliniez ca intr-o relatie nu se poate face numai intr-un fel ... este totusi o relatie ... unele lucruri se fac ca si de catre sot ... unele ca si de catre sotie ... iar unele in colaborare ... In familia noastra exista neconcordante ... majoritatea lucrurilor se fac dupa gandul sotului, unele dupa soacra ... si mai la sfarstit dupa mine .... Este oare corect ? ... este gresit ca strig si eu dupa drepturi? ... Poate o fac mai agresiv ... asta sa fie greseala mea ... De mutat ... niciodata nu o va face ... A cumparat de curand o casa ... tot " chipurile" la insistentele mele ... si care a fost reactia lui cand l-am intrebat daca ne mutam acolo ... " eu nu plec de acasa sa o las singura pe mama" ... pai atunci de ce a luat-o ? ... Din punctul meu de vedere ... este normal sa aiba grija de mama lui ... dar daca vede ca " sederea" ei langa noi ne face rau oarecum ... la amandoi ... de ce nu ia masuri ? ...
Cat despre pisici ... sincer nu m-as astepta sa ia masuri ... desi imi doresc ( ma gandeam ca respecta o cerinta a mea) ... asa a crescut ... este oarecum obisnuit ... Sii casa in care stam este proprietatea lui ... soacra are drept de habitatie viagera ... este o casa primita de la parintii lui ... in continuarea careia a facut una noua plus alte anexe ... ce mai " sa stea motanul in mustati" ... cum se lauda el ... Credeti ca ar lasa toate astea sa vina sa stea in casa nevestii ... mult mai saracacioasa ca a lui ? .... never ...

Ana, mamica lui Mihai Constantin nascut pe 24.05.2007
27+
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca vrei sa pleci, sa iti salvezi copii, sa revii la demnitatea fireasca, fa-o.
daca nu, nu t eplange, fii constienta ca nimic nu veis chimba,ca pachetul de zece mii de euro vine cu rahat de pisica, soacra, bautura si scatoalce si astea niciodata nu vor disparea si nu se vor schimba.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

emanouela

3314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui emanouela  Trimite mesaj yahoo luiemanouela Adauga semn de carte la raspuns Trimite emanouela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma declar depasita de situatie.

Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
ea vrea sa raman in relatie, sa ramana in tot iadul, cu iluzia schimbari vreunuia dintre agresori.
iluzii totale.
are casa, va avea o pensie alimentara ca depaseste venitul multor familii din romania.
dar nu.
e chestia aia din psihologie: da,DAR................

ea vrea sa caute modalitati de schimbare a ceva ce nu se va schimba nciodata.ma rog, pt variatiune te va blestema sotul si te va bat esoacra.
alte schimbari eu nu vad.
sunt dura pt ca ea ,cu acordul ei,taraste doi copii nevinovati in iadul asta.pt asta nu vei avea nicio scuza din lume si va veni nota de plata. in aceasi moneda.

Mergi la inceput
Pag. din 23  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com