Stelute de iulie-august 2013 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

CRIS DA_MI PM CU NR TAU DE TEL SA TE SUN.am vb cu o tipa de la farmacia Donna si imi face rost de clexane pt tine, dar sa le iei fara reteta pt ca reteta nu e valabila in iasi. sa imi spui daca e ok, de cate ai nevoi si de ce concentratie m-a intrebat. iti trimit prin curierat


Tocmai asta e problema ... ca nu as vrea sa le iau fara reteta... Ma costa 10 mil pe luna si mi se pare foarte mult, cand am dreotul sa le iau gratis. Contra cost le pot lua si de la Cluj ... dar sincer, sper sa nu fie cazul

Nu inteleg de ce la Donna in Iasi este, iar la Donna in Zalau nu ... si cum de nu pot face transfer intre farmacii!!

Poti sa mai intrebi daca are cumva 60 buc (6 cutii) de 0,4 ... ca atunci as merge la noi la Donna sa insist sa trateze ei cu Iasul

20+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Scuze ca n-am scris inca numarul de telefon, dar cred ca n-am gasit listuta aia ... mai caut si daca n-o gasesc, va bazai

Am gasit pana acum 15 buc de Clexane la o farmacie, 20 la alta ... Nu cred ca gasesc in veci 60 de bucati. Mai am rabdare cateva zile si incep sa le iau pe bani, macar asa cate 2-3 pana mai caut. Am inteles ca ar fi si in spital, dar inca nu m-am dumirit cum pot face rost de ele

20+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana subscriu la tot ce ai scris despre dureri de pasarica , inclusiv la partea cu dormitul...

cred ca suntm odiseea cu amniocentze si lovite in pasarica

diana , si eu pun pe mine si cred ca si asta influenteaza durerea , greutatea in crestere si lipsa de miscare...

cris cunostinta mea de la seniblue , mi-a zis ca nu le da voie sa faca transfer intre orase , doar in retatea din acelas oras , mie mi-i le aduce din hunedoara dar tot prin curerat...si face ea ceva artificiu sa le iau compensat , se pare ca e mai complicat decat se pare...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Tie iti tb 60 de buc pe o luna? Adic aluna viitoare o iei de al inceput cu cautarea?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 24+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

exact paula , si mie si la maria si betty




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Eu am primit o veste f f proasta (nu cu sarcina) dar nu o sa scriu detalii pt ca este extrem de trist si nu vreau sa stric si altora dispozitia, oricum sunt intr-o stare de soc si-am tot plans dupa ultimele mesaje de dimineata.

Sefa imi zicea sa merg acasa insa mai bine ca am stat la serviciu fiindca incerc sa-mi revin, altfel numai la asta ma gandesc si bocesc.

Atat pot sa spun sa ne bucuram de fiecare clipa de sanatate si alaturi de copiii nostri.

22+
A (15.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maeve ai grija de tine , incearca sa te detasezi , nu face bine la bebe , important este ca esti tu bine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maeve

Eu am primit o veste f f proasta (nu cu sarcina) dar nu o sa scriu detalii pt ca este extrem de trist si nu vreau sa stric si altora dispozitia, oricum sunt intr-o stare de soc si-am tot plans dupa ultimele mesaje de dimineata.

Sefa imi zicea sa merg acasa insa mai bine ca am stat la serviciu fiindca incerc sa-mi revin, altfel numai la asta ma gandesc si bocesc.

Atat pot sa spun sa ne bucuram de fiecare clipa de sanatate si alaturi de copiii nostri.

22+
A (15.07.2007)





viitoare mamica de hocheist 21+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

E aproape imposibil sa te detasezi cand e vb de prieteni apropiati si nu prea pot sa nu ma consum emotional, e o tragedie, nu ceva peste care treci in doua zile.

Abia astept sa-mi revad fetita azi cand ma intorc de la serv!

22+
A (15.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Maeve, imi pare rau de veste, oricare ar fi ea ... Adevaru-i ca se intampla multe lucruri triste in jur, trebuie sa stim sa ne bucuram de ce avem.

Cu dureri de pasa sau nu ... cu spatele vraiste si cu mersul pinguinului ... important e sa le ducem cu bine pana la capat...sa fim sanatoase noi si bebeii nostri ... restu toate se rezolva

Eu sunt happy ... m-a sunat nasa mea ca-mi face rost de 60 de buc de Clexane ... prin intermediul unei farmacii de la tzara ... n-as fi crezut ca se mai rezolva cumva

Asa e Paula, in fiecare luna aceeasi nebunie ... Eu luasem in ianuarie pe doua luni... si am scapat o luna de stres, parca uitasem cum e

20+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput