Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si acum sa revenim la bude ...

Rufus si Michelle ... faianta mea din baie este pusa probabil secolul trecut. Nu vreau sa refac baia pentru ca in vara asta refac bucataria si dupa aia sper sa vand casa asta ... pe scurt, vreau sa ma carpesc.

Chitul dintre placi a inceput sa crape ...cel mai rau este la imbinarea dintre perete si cada, acolo a cazut aproape de tot. V-as pune o poza dar mi-e teama ca o sa spuneti ca stau la shelter.

Cineva mi-a spus odata ca ar exista un fel de freza cu care te duci pe rosturile dintre placi, ca freza de dentist mi-am imaginat eu ...si cu care dai jos chitul vechi.

Bat campii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Viviana, mai cautati Dirndl?

Mai eu tot am vazut cuvantul asta dar am crezut ca e o greseala de tastatura ...cum se citeste numele acestui costum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Buflea, esti mortala!
Legat de traditie, cateodata imi pare rau ca nu am ramas la prima optiune: vroiam sa ma fac bucatareasa.
Laura, Kari multumesc pt aprecierile la adresa Cezarei ...cra-cra... creste inima in mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Si acum sa revenim la bude ...

Rufus si Michelle ... faianta mea din baie este pusa probabil secolul trecut. Nu vreau sa refac baia pentru ca in vara asta refac bucataria si dupa aia sper sa vand casa asta ... pe scurt, vreau sa ma carpesc.

Chitul dintre placi a inceput sa crape ...cel mai rau este la imbinarea dintre perete si cada, acolo a cazut aproape de tot. V-as pune o poza dar mi-e teama ca o sa spuneti ca stau la shelter.

Cineva mi-a spus odata ca ar exista un fel de freza cu care te duci pe rosturile dintre placi, ca freza de dentist mi-am imaginat eu ...si cu care dai jos chitul vechi.

Bat campii ?


exista si ce spui tu...
http://www.amazon.com/Regrout-Tool-Electric-Grout-Remover/dp/B007XJAUJW



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

mai multe info aici
http://www.doityourself.com/stry/five-grout-removal-tools-explained


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Viviana, mai cautati Dirndl?

Mai eu tot am vazut cuvantul asta dar am crezut ca e o greseala de tastatura ...cum se citeste numele acestui costum ?


Asa cum se scrie. Daca vrei sa-l www.howjsay.com/index.php?word=dirndl&submit=Submit" target="_blank">rostesti, silabisesti dirn si apoi dl. Daca vrei mai multe consoane consecutive, poti incerca Dirndlschürze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea cum se cheama circiuma de la stadion????
Am apartamentul care e inchiriat acum pe acolo si am multe amintiri...deci zi mi numele ca sa stiu unde pot sa mi invit gasca de gagici din bloc
Mereu zic ca lumea i mica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Carciuma s-a numit "La Senat" ...acum se numeste "37-39" (parca ???) ...sau nu stiu, niste numere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Kari si eu te pup si sunt sigura ca o sa fii bine, nici nu se poate altfel. Eu sunt ok, supravietuiesc! Am alta optiune?
Eu v-am descoperit demult, pe vremea cand Buflea o comitea cu cuibul de viespi. La un alt subiect, cineva o intreba ce a mai facut cu cuibul de viespi si mergand pe firul povestii (aka subiectele la care postase Buflea), v-am descoperit pe voi. De atunci va citesc si rad, plang cu voi, asa cum o fac de altfel si alte mii de membrii DC , dupa cum indica numarul de cititori.
Acum insa nu m-a lasat inima sa o las pe Buflea sa sune in Germania sa-si consume minutele si banii, ca la cum o stim toti ea nu ar fi renuntat dupa primul esec si ar mai fi sunat si insistat de cel putin 100 de ori si tot nu ar fi rezolvat nimic, pt ca nu i-ar fi spus nimeni nimic si s-ar fi ales doar cu o factura babana si dureri de cap aiurea, ca dovada ca parintii ei au sosit bine mersi.
Buflea eu vreau o bucata de prajitura de la mama ta, berea o las la ceilalti doritori.
Viviana, La Multi Ani fericiti fetei tale.
Carmaw, eu ma rog pentru tine, trebuie sa fie bine.
Michelle, pupici tie si lui William.
Pe Ralu o tin minte si nu pot uita cand o fata de la grupa mea de pitici a postat un subiect pe DC cautand nasi pentru gemenii ei si ea s-a oferit sa ii boteze gemenii fara sa o cunoasca pe Alina. Tot respectul pentru oameni ca ea, sunt tot mai putini pe lumea asta. Si Ralu si Alina sunt niste gospodine desavarsite, alt motiv de admiratie, dar si de invidie.
De la Rufus dar si de la Viviana am multe de invatat in privinta adolescentei, la mine in casa e timpurie, mult prea timpurie, pustiul meu in iunie abia face 9 ani, dar de mai bine de juma de an ne luptam cu talking back. O adevarata distractie. Rad eu, dar numai rasul meu nu e.
Nu stiu pe cine am omis, pe ceilalti nu-i cunosc foarte bine, i-am intalnit pe forum, dar ii salut pe toti. Si by the way, eu stau tot in California, ca si Michelle, dar la vreo 8 ore distanta, eu mai la sud, deci la mine e mult mai cald decat la ea, asa ca va astept si la mine in vizita. Facem cu schimbul, intre mine si Michelle. Pe Viviana sper sa nu o ratez daca la vara vine in California, ea parca venea in Long Beach, eu stau in Garden Grove la maxim 30 min distanta de Long Beach si la 15 min distanta de Disneyland, aviz amatorilor.
Va pup pe toti si o sa mai intru, cand o sa fie iar situatie de criza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Carmen, cum soro de la cuibui de viespi ? Pai nu ne conversam noi la Americance, pe vremea cand americancele nu plecasera pe FB ?

Sa stii ca tare bine ai facut ca mi-ai spus ca nu rezolv nimic cu tel la Munchen, pentru ca m-ai panicat si mai tare si am sunat-o pe maica-mea in Romania si am tzipat la tel sa isi activeze roamingul in drum spre aeroport. Ceea ce a si facut ... Si am mai aflat chestia aia cu persoana de contact, pe care iar nu o stiam.

Acum daca ai bagat ditamai raportul, nu mai ai voie sa pleci ...sa poftesti cu cate o dare de sama in fiecare zi, mai ales ca fiu-meu e aproape de o varsta cu fiu-tau. Tie ti-a spus " nothing is fair in my life " ?

Vad ca toata lumea o cunoaste pe frumoasa Ralu in afara de mine ... Acum ca i-am vazut si profilul, nu pot decat sa ma bucur ca seman cu ea la culoarea parului.

Eu nu imi aduc aminte cand am intrat pe ghetar ... Ca nici eu nu am fost de la inceput ...

Mergi la inceput