Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mooaaaamamaaa, Serialbastre ... wow, ce poza, ce dragalasa este, ce ochi are, si ce serioasa este. Te-am avansat 3 pozitii pe lista pentru fiu-meu ...

Ce ai facut cu inspectia aia si de ce te inspecteaza astia ?


Daca ai sti tu si ce gospodina e Cezara, cum bucatareste ea cot la cot cu mamica ei, ai trece-o cap de lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, chitul vechi se da jos cu dalta si ciocan...vorba lui Rufus, munca de ocnas.
eu cu tata nu mai stiam ce sa fac sa stea locului...ca la mine chiar e de munca....si el nu se poate abtzine.
credeam ca moare pe aici....lumea care-l vedea credea ca mi-am luat un biet mexican la munca.multumesc lui Dumnezeu ca l-a tzinut sanatos.

denisa, lui tata i-au confiscat toate suncile afumate, radacinile de vitza...a venit cu geamantanul aproape gol.
creme cu arnica am gasit si eu aici, la tine nu se gasesc? sunt ieftine.

alina si eu fac de placere(cateodata)...dar vacantza, e vacantza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

denisa, eu stiu pe cineva ca in acelasi timp cu dubla masectomie i-au pus si implanturile...a durat cateva ore operatzia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Viviana, mai cautati Dirndl? am vazut la noi la Hofer ceva modele, erau la reducere, de la 59.90 la 39.90, doar rochia si sortul. Camasi sunt la 17.90, in doua modele. Iti pun poza cu ziarul si pretul si o poza cu ce model am vazut disponibil.Mai era unul, pe albastru-verde. M-am enervat pe barbatu-meu ca nu si-a luat tel cu camera cu el, sa fi tras o poza...
Sincera sa fiu, m-a mirat ca sunt asa ieftine, eu stiam ca sar de suta de euro de regula. Daca ai vrea sa ma uit mai in detaliu...sunt pe-aici. Sper sa fie si rochitele, ca oferta e de la inceputul lunii martie, de aceea le-a si redus deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-Nu stiu cum e la voi- Aici dc Esti de nevoie Nu se pun imediat ca Nu stii dc s- a raspindit si dc trebuie chimio..
Aici e totul gratuit, inclusiv cele estetice, Asa ca eu is ok ca am dat si peste medici buni!
A eu sunt la coada la Nike warehouse....o sa fie mult de plata- am gasit la tenismena mica haine, adidasi nema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

Viviana, sa-ti traiasca copila. La multi ani!


buflea, mi-am luat de-o grija. sedere cat mai placuta si eficienta alor tai.

dimineata am citit, dar din cauza de ochi pe mine n-am reusit sa scriu un rand.
zacusca? ce zacusca, ca e deja fiarta in cratita, asteapta sa fie transferata in borcane. numa ca surpriza, nu am decat doua si mi-ar mai trebui vre-o 4. insa astazi am avut in program piscina, asa ca zacusca poa' sa mai astepte. sa nu afle mama.

Serialbastre, am remarcat cat de scumpa e copila ta si ce ochi frumosi are.

pe restul pinguinelor, si pe dl pinguin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

denisa...Dumnezeu sa te ajute!
treci tu si peste asta...si sa vezi la 80 de ani,cum ne faci sic, sic...ca tu arati tot ca la 20.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Am priceput de ce omu meu are ..ziua si amenda....are numar grecesc si aici cu ranchiuna stau bine....
Miine plecam in F sa semnam contractul...acolo avem parkingul nostru
Vivi eu cred ca is dusa cu capul...peste tot vad ca fetele iti ureaza pt fata LMA....si eu stau ca.....
Scuza la si deci si de la mine LMAcu tot ce vrea ea si tu...:-):-):-)
Na ca ii ora 21 si eu vreau la somn......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci am facut analiza situatiei si am decis ca este timpul sa facem primul chef pe ghetar ...

Ii sarbatorim pe ai mei ca au ajuns cu bine, ii sarbatorim pe Rox, Rufus, Carma si restul berbecilor cu sau fara coarne, o sarbatorim pe Nashparlia si in ultimul rand ii sarbatorim pe cei care stiu sa se poarte frumos cu berbecii lor ...asta ca sa ma includ si pe mine printre premianti, ce daca al meu e Rac, tot berbec e cateodata.

Asta a fost virtual ...

In real life, Laurei si lui Serialbastre le dau de baut la Scoala 12, Piatra Neamt. Nu faceti ochii mari ca nu e vina mea ...bautorii astia de moldoveni au facut o carciuma langa Scoala si mai ales langa matusa-mea. Cum la Neamtz ajung de regula si cu parintii si cu copiii, scap usor, fara sa mi se ceara detalii - le spun ca ma duc la Scoala si nimeni nu vrea sa vina cu mine, mama ca e iesita la pensie si copiii mei pentru ca sunt in vacanta.
Daca luam o masa mai mare, cred ca incape la ea si Mada ca e prin zona ... cu putine crampe ajunge si Rall.

Pe restul pingu-gashtii o rezolv in Bucuresti ... unde vor ei sau unde stiu eu, la carciuma prietenei mele din liceu, de la intrarea in Stadionul National.

Vin in Romania la vara viitoare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci Serialbastre, tu ai pastrat traditia in familie ...daca si Cezara se inscrie pe bisectoare, cred ca o sa vorbeasca cu fiu-meu in integrale, ca si al meu pare bun la matematica. Eventualele lui patinaje spre cine stie ce alte derivate in afara Cezarei, lasa-le in grija mea ... le simplific si la numarator si la numitor si ce nu se mai divide, le trimit la infinit ...

Mergi la inceput