Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~45~

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Fluturash, intreaba doctorul despre secretie, eu la sarcina cu Matei am avut o perioada secretie urat mirositoare si mi-a recomendat irigatorul si ovule.

kabecka, multa sanatate! Poate scapi repede de raceala daca ai luat-o din pripa.

Carmen, mie imi plac ambele nume alese.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 29s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Am pus pe mailul comun cateva chestii legate de venirea pe lumea a unui fratior sau a unei surioare, nu mi-a venit in minte nicio bibliografie anume, dar incerc sa ma mai gandesc

Cele care sunt la al doilea /al treilea copil il pot completa din experienta personala.


Ma duc sa citesc din urma :)

34+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

eu nu mai am parola de la mailul comun.. si nu o gasesc printre mesaje. Mi-o trimite si mie cineva, please?
Multam fain.


Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Frumos Lara Ioana
Elyana cred ca e minunat sentimentul sa ii simti si sa ii vezi
Oana va vea fix 37 saptamani, la eco plamanii arata bine. Decizia va fi luata pe 12 aprilie.

34+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Flafi, multumim mult pentru informatii :* . Abia astept sa intru si sa citesc.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 29s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Flafi, te-am intrebat pt ca noi am avut o experienta grea cand l-am nascut pe Ioan. Dupa calendar avea 37 de sapt, la nastere insa i-au dat max 36, desi avea 2,950 kg. Am facut eco exact inainte de operatie (care in cazul meu nu a fost programata, a fost o urgenta) si existau semnele maturarii.
Imediat dupa nastere a respirat, dar in cursul noptii am fost anuntata ca a fost necesar sa-l ventileze, apoi a fost si intubat vreo doua zile. Slava Domnului ca si-a revenit destul de repede, dar mai bine nu am fi trecut prin asta.
Nu stiu daca din cauza prematuritatii (pt ca a fost considerat prematur), dar toate au mers mai greu cu el decat cu Dimitrie (pe care l-am nascut la aproape 41 de sapt si 4,800kg).
Sper sa nu te superi, imi imaginez ca ai discutat cu dr tot ce trebuie, eu ti-am scris din experienta mea doar in ideea ca ar putea fi de folos

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Am citit pe mail...f utile sfaturile in mare cam asa m-am gandit si eu ca o sa fac...fetita mea e un copil f sensibil emotional o sa fiu f atenta cu ea.

Mami de Bianca-Maria 07.05.2008 si Lara-Ioana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

multumesc carmen si fluturash
am parola, acum intru ca ma intereseaza subiectul cu fratii.

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Flafi, multumim.
O sa citesc diseara acasa. Si eu am un baietel sensibil foarte atasat de mine si n-as vrea sa sufere. Am mai citit si in cartea Sperantei Farca cate ceva in acest sens.
Paulinio, trimit acum parola!

Nu mai trimit ca vad ca ai primit-o deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Aaa si fiindca peste fix 3 luni e ziua mea, sa va dau si datele pt prima pag cu data nasterii 27.06.1985 ma treceti si pe mine acolo

Mami de Bianca-Maria 07.05.2008 si Lara-Ioana 28+

Mergi la inceput