Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~45~

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

'Neatza fetele!

La Bucuresti se pare ca s-a oprit ninsoarea. Astept acum zilele alea cu 18-20 grade desi pare greu de crezut ca se va intampla asa ceva.

Am probat aseara cele doua sutiene de alaptat de la bonprix. Sunt ok, bumbacul e chiar ok, au bretele late si banda lata sub sani, ofera sustinere buna. Mie imi sunt un pic mari la cupa dar sunt sigura ca vor fi bune atunci cand va fi si laptic in sani. Deci le recomand.

Fluturash, eu as zice sa te duci la doctor. Orice miros modificat al secretiei e semn ca ceva nu e in regula. In general, secretia ar trebui sa aiba mirosul ala "lactic", in niciun caz nu trebuie sa fie sesizat mirosul de cineva din afara (cum a fost la tine cu sotul). Du-te la medic, eu asa zic. Sau macar suna-l.


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Neata.
Am intrat sa va salut si eu.
N-am prea dormit azi-noapte (arsuri, pipi...) si sunt cam morocanoasa.

Va pup si sa aveti o zi frumoasa, chiar daca vremea e urata.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna dimineata! Si noi cu un capuccino... am probat si eu ieri sutienele de alaptat de la Bianca, imi vin la limita , nu stiu cum o sa fie cand o sa am laptic...daca trebuie o sa iau altele ca sa nu ma stranga. Sunt de o firma romaneasca din bumbacel subtire , f multumita am fost de ele la Bianca. M-am cantarit si eu ieri , am ajuns la + 10 kg ... am deja greutatea de cand am nascut-o pe Bianca ... sper mai mult de 5 kg sa nu mai pun!!! Am visat pt a 2 a oara ca pe fetita o chema Lara Ioana ? Cum vi se pare numele? Sotul a ales Ioana , celalalt nume a zis ca e al meu Maine merg la control ca trecem in luna a 7 a !!!

Mami de Bianca 07.05.2008 si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Neata!

Vin si eu la ceai, am reusit sa racesc, nu stiu cum mai ales ca ieri am stat acasa...
Ma doare gatul rau si ma simt groaznic
Totusi am venit la munca si sper sa-mi mai revin dupa arsenalul de miere si vit C pe care l-am bagat in mine....

Hellie, a venit greu comanda de la bonprix? Stiu ca in general masurile lor sunt ceva mai mari. Am facut si eu o comanda acum vreo 2 ani si desi erau marimea S, erau destul de maricele.
Intru si eu pe site sa vad ce au.

Criulica, sper sa-ti vina rochita.E foarte finuta!

Fluturas, eu as vorbi cu medicul despre secretie.

De vremea de afara nu mai zic nimic. si pe mine ma deprima la maxim...astept cele 18 grade de duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Carmen, imi place mult de tot Lara, foarte frumos nume...simplu si "curat". Si Ioana la fel de mult imi place.

Kabecka, cam o saptamana a durat pana a venit comanda. Da,asa este, masurile sunt un pic mai mari. Eu mi-am luat exact cand am aflat ca sunt gravi o pereche de pantaloni si in nebunia mea i=am luat cu o masura mai mare...si nu cred ca ii voi imbraca vreodata, sunt ff mari. Dar a fost vina mea, ca i-am luat cu o masura mai mari.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Buna dimineata!
Flafi, despre tratament pt maturarea plamanilor a zis dr tau ceva?

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Nu stiu ce am azi, am ajuns la birou, am sters monitorul, tastatura, am facut ordine. Mi-am luat actele de acasa sa le pun in ordine (contractele de la munca si tot ce am de la doctor). Acum astept sa imi treaca somnul cred ca vineri imi iau o zi libera si fac weekend prelungit de somn ca nu se mai poate.
Cu voia Domnului, a doctoritei si a angajatorului, pe 22 aprilie intru in prenatal. Mai am niste zile de concediu, dar ii incurc daca plec tocmai acum. Cu proiectele ma refer

Legat de scos fundul la mangaiat aseara mi s-a intarit burta de vreo doua ori si se deformase intr-un asemenea hal in stanga se vedea un bebe , dupa aia gaura, si apoi in dreapta in lateral de tot un fundulet pana sa prind fac poza s-a relaxat, dar era f amuzanta forma. un triunghi era M-am bagat repede in pat la orizontala am mai avut o intarire si apoi s-a calmat. Si ai mei nu prea mai lovesc, acum ma gadila mai mult. Seara nu stiu ce fac, dar simt numai gadilici prin burta :))

flafi inca un pic si o sa tii ciresica/buburuza in brate, ce emotii

simcri ce dragut, vreau si eu sa fiu mangaiata pe cap de mila, de compasiune, de orice

26+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen1985

Buna dimineata! Si noi cu un capuccino... am probat si eu ieri sutienele de alaptat de la Bianca, imi vin la limita , nu stiu cum o sa fie cand o sa am laptic...daca trebuie o sa iau altele ca sa nu ma stranga. Sunt de o firma romaneasca din bumbacel subtire , f multumita am fost de ele la Bianca. M-am cantarit si eu ieri , am ajuns la + 10 kg ... am deja greutatea de cand am nascut-o pe Bianca ... sper mai mult de 5 kg sa nu mai pun!!! Am visat pt a 2 a oara ca pe fetita o chema Lara Ioana ? Cum vi se pare numele? Sotul a ales Ioana , celalalt nume a zis ca e al meu Maine merg la control ca trecem in luna a 7 a !!!

Mami de Bianca 07.05.2008 si 27+


Mie mi se pare super numele ce bine ar fi daca am visa toti numele ca sa nu ne mai batem capul

26+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

neatza

sunt tare somnoroasa, am dus-o pe Stefi la socrii , sta pana vineri, cnad se intaorce sotul de la Bucuresti, maia e la gradi, are inspectie, la 12 ma duc sa o iau, Maria la scoala, ma duc sa o iau la 1.

mi-a placut sa conduc, nu am condus de saptamana trecuta, burtica e mare, dar e putin greu doar cand urc si cobor din masina, in rest...as tot conduce.

Criulica rochia e f frumoasa, sper sa iti vina sa sa te distrezi la cununie.

Madd , felicitari pt apartament, sa il stapaniti sanatosi, sa va bucurati de el.pare o achizitie buna, e important sa fie langa gradi, scoala, e greu cu naveta.a costat mult?cate camere are?

Flafi, tin pumnii sa stea bebe linistit in burtica, sa se nasca la termen.

cu sutienele de alaptare, eu mai am de la stefi unul sau doua, de bumbac, luate cred din real, mai am si o bustiera, dar nu e din bumbac, marea majoritate a timpului port maieu din acela supraelastic ,se intinde, acopera bine si burtica, iau sutien sau bustiera sub maieu cand e nevoie-bluza subtire, camasa,etc.cand ma imbrac mai gros, nu le mai iau.

cred ca o sa imi mai iau, sunt bune pt cand ies afara, pun tampoane pt sani ca altfel sunt plina de lapte.Garmastan nu am dat pe sani, dar stiu ca are un continut destul de ok, ceva din plante, e ok sa il dai pe sani si sa alaptezi.s-a facut destul de scump si nu ajuta chiar asa de mult cum se lauda.
am inteles ca ar fi lanolina pura, care ar fi f ok pt sani si care nu costa asa mult.ati incercat?

sunt tare turtita, a plecat si sotul pana vineri, si stefi e away, nu prea am chef de nimic...poate gasesc ceva la tv, mai am o ora si ceva pana plec.

va pup,




mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Multumesc fetele , ma bucur ca va place! O sa radeti , dar cand nu stiam ce e inca, am visat si nume de baiat , Andrei ar fi fost daca era baietel

Mami de Bianca 07.05.2008 si 27+

Mergi la inceput