Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~45~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Flafi, ma bucur ca bebe e bine si iti doresc sa stea la caldurica cat mai mult si sa fie totul bine pe 14!

Elyana, felicitari pt bebei! Ce se mai joaca ei :)

Madda, sa stapaniti sanatosi apartamentul si sa va bucurati in el!

Vicky, multumim de capitol :* sa fie plin cu vesti bune asa cum a inceput!

Kabecka, hellie, criulica, multumesc de intrebare :* Matei este bine acum si ma rog la Dumnezeu sa nu se mai imbolnaveasca.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 29s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Am inceput noul capitol cu vesti bune,felicitari!
Eu azi am inceput sa spal hainutele lui bebe,Doamne ce mici sunt,abia astept sa le calc!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Maddi, felicitari pentru incheierea actelor pentru apartament.
Doina, ma bucur ca Matei e bine.
Flafi, se apropie momentul. Sunt sigura ca totul va fi bine.
Simcri, imi pare rau pentru garzi.

Eu raportez o bebitza agitata, azi a fost un chin la birou sa stau, bine ca nu mai e mult. Durerile de spate sunt din ce in ce mai frecvente.
Maine merg la control, sa vad ce vesti imi da doctorita.

Raluca


S 35+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Azi sunt ok. Am vorbit cu dr, cum ma apuca iar contractiile, merg la control. Altfel, ma astept pana la final de saptamana.
Nu puteam sa pierd discutia despre sutiene: am ajuns la 90C, port sutien de alaptat, incerc sa ma adaptez. Doar ca imi tot ramane mic, si tot iau mai mare, si acum mai am sa caut 90D daca se gasesc, ca eu nu am vazut. Am luat din Cora. Mi s-a parut important sa fie bumbac 100%, sa fie elastic, si sa nu aiba cine stie ce cuta de cusatura unde nu trebuie- am vazut si asa ceva. Doar ca nu reusesc nici cu sutien, nici cu bustiera sa stau prin casa, ma deranjeaza. Mi-am luat o pijama super draguta pantalon si bluzita: pantalonul are burtica si il port deja gravi, iar bluza are fante de alaptare bine ascunse, imi place. Camasi de noapte tot cu fante imi plac mai mult. Dar sunt incomode in maternitate, ca ma tem sa nu ma expun. Astea ar merge cu sutien sau bustiera.
32sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata fetelor

Maddie felicitari pentru acte!

criulica, sper sa iti vina bine rochita, ca e draguta foc

simcri taaare ciudati mi se par francezii din tot ce ai povestit pe aici pana acum. Eu ii credeam mai relaxati pe partea de munca

Imi este atat de somn vroiam sa mai dorm si eu macar jumatate de ora, dar au facut ai mei zgomot in bucatarie si m-au trezit

Sper sa apuc sa ma odihnesc si eu in prenatal, fiindca la ce energie am avut pana acum, deodata simt ca unicul meu scop in viata este sa ma odihnesc, nici foame nu prea am, nici rau, vreau doar somn si liniste.

Pentru mine a devenit un chin zi de zi sa stau la birou si sa ma uit cum trec orele inceeeet, inceeet, sa ajung acasa, sa pic lata si a doua zi sa o iau de la inceput O fi si un pic de plictiseala si nerabdare, poate si vremea

Si vroiam sa va mai zic ceva, legat de sutiene, eu nu am crescut mult, am vazut ca imi vine chiar bine un sutien de gravi 80C ceea ce m-a surprins dar culoarea nu era ce vreau deci nu l-am cumparat. Momentan am renuntat la sutiene ca am facut iritatii pe piele Citisem undeva ca pe perioada sarcinii alergiile nu se manifesta asa puternic fiindca sistemul imunitar e mai relaxat ca sa accepte sarcina... cum sa nu

Sa aveti o zi frumoasa, sper ca am terminat cu ninsorile si ca usor usor se incalzeste.

26+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Multumesc dragelor
Elyana cred ca incepe sa fie greu pt organismul tau sa creasca 2bebei si mai si munceasca. Sper sa intri in prenatal cat mai repede , ca o sa fie tot mai greu.
Simcri- da-i de citit sotului, baga-l la instruire poate se mai calmeaza :)

Ma tot uit pe geam ma gandesc la bulgareala cu copii vostrii, mi-a placut oferta, si ma gandesc si eu ce sa ii cer lu' Mosu'

34+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna dimi!

Ne-am trezit si noi si am aparut la o ceasca de cafea.
In primul rand multumim de capitol nou si sa avem numai noutati fericite.
Flafi ma gandeam la tine ieri, cred ca ai niste emotii...dar apoi ma gandeam ca ne vine randul la toate, dar Vlad va fi cel mai mare ciresel, de fapt un ciresel buburuzat :) (sper ca nu te superi ca i-am zis asa, doar denumirile odiseelor m-au inspirat)
Madd - felicitari pentru casuta. Sa o stapaniti sanatosi!
Elyana - felicitari si tie pentru eco si sa stii ca si eu zic ca scoate funduletul la alintat mai ales cand se umfla in jurul buricului.
Criulica - sper sa iti vina rochia, deoarece si mie mi se pare faina.
Doina
- ma bucur ca si Matei s-a insanatosit.
Duduta - si eu am spalat hainutele si azi ma pun pe calcat si pus in bagajel.
Cu privire la sutiene o sa merg si eu la Cora sa vad ce gasesc.
Ati inceput vreo una sa va dati cu Garmastan?
Ma gandeam ca daca tot am intrat in luna a 8-a sa incep si eu, dar stiti ca nu fac nimic fara sa ma consult cu voi.

Va asteptam la cafea si pe restul.

Happy 32 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata

Cine doreste o cana de ceai cu un pic de ghimbir, vreau soare, ma deprima atata ploaie, bine ca nu mai am zapada.
Despre sutiene, la inceput am avut un boom am trecut la 90C si nu am luat atunci decat un sutien ca am zis ca daca e asa pana la sfarsit ma fac laptareasa, apoi nu stiu ce s-a intamplat, or fi intrat la apa, ca acum port sutienele vechi de dinainte de gravi fara probleme.
Elyana francezii sunt relaxati cu munca pentru ei, dar pentru straini da-i gramada...
Flafi nu prea stiu ce sa fac cu sotul, are niste manifestari ciudate, aseara de exemplu eram la bucatarie faceam o pizza si a venit la mine brusc si a inceput sa ma mangaie pe cap asa stii ca o privire din aia de compasiune de parca as fi fost un catel amarat, si brusc a plecat de m-a lasat masca, el face asa de obicei cand e ingrijorat, sper sa-i treaca starile.

Ma duc la service sa vad ce mai fac aia cu masina mea.
Sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna dimineata!

Iris am venit si eu la cafea :)

La Cta ninge :(( oofff nu se mai incalzeste :(

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 29s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Mneata dragelor.Semnam si noi prezenta :)
Sutien de alaptat nu mi-am luat si nici nu cred ca imi voi lua, pt ca eu una nu le suport.Ma enerveaza teribil si in casa cu siguranta nu voi folosi.Daca va trebui sa imi iau o sa il trimit pe sot sa imi ia.
De condus eu una m-am ferit, centura nu o mai suport de mult.Maine va trebui sa ma aventurez pe dn1 caci trebuie sa duc neaparat masina la revizie inainte sa o predau .
Bebelina mea a inceput sa loveasca in jos si destul de tare, incat uneori mi-e teama sa nu rupa apa.
Bifam si noi forme de relief in/pe burtica si ne dam cu parerea unde-i capul, unde-i fundul.Oricum tati pupa tot
Nu stiu daca e normal sau daca-i de la Utrogestan, dsar secretia mea este urat mirositoare.De dimineata sotul mi-a atras atentia ca miroase ceva urat (daca venise peste noi la baie ce sa-i facem).Oricum incerc sa stau cat mai relax abia pe 8 apr am urmt programare la dr.De luni sunt in prenatal
Flafi iti tinem pumnii si suntem sigure ca totul va fi in regula cu Vlad al tau.
Iris eu vreau sa incep pt ca mi s-au uscat sfarcurile, dar as mai astepta un pic pana la control ca sa vad daca dr meu e deacord cu Garmastan sau nu.Pana atunci o sa ma dau cu ulei de masline, ala nu cred sa fie contraindicat.
Fetelor stiti ceva de ceaiurile de fragi si capsuni si de tei+menta+sunatoare? doar combinatiile astea 2 le beau de obicei.Despre ceaiul de frunze de capsuni stiu ca induce travaliul, dar despre cel din fructe nu stiu nimic.
Va pupam

+28 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput