Stelute de iulie-august 2013 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Maria, felicitari!!!
Ne bucuram sa auzim vesti bune de la tine!

Ma uitam ca noi, cele mai micute ca saptamani avem majoritatea fetite in coada listei din August predomina rozul

19+ Bobitza - mami de "Minunica" Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Am o intrebare la voi: am fost azi la HR , mi-a spus ca am dreptul pe anul acesta la 24 zile lucratoare de CO ( din 32) , oare pot sa il iau doar de la 32 ss si pana atunci sa ma duc cu sarcina cu risc maternal?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ai dreptate BOBITZA . Am mai observat "ca " Clujul are doar carucioare roz

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Am o intrebare la voi: am fost azi la HR , mi-a spus ca am dreptul pe anul acesta la 24 zile lucratoare de CO ( din 32) , oare pot sa il iau doar de la 32 ss si pana atunci sa ma duc cu sarcina cu risc maternal?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+


Eu inainte de Concediul de risc maternal mi-am consumat concediul de odihna.


viitoare mamica de hocheist 21+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Maria, nu stiu ce sa zic despre intrebarea ta.Cred ca cel mai bine e sa vb la HR.

Bobitza 19+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

V-am , plec la bucatarie sa pregatesc de cina, ca-mi vine barbatul acasa


viitoare mamica de hocheist 21+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Eu acum am ajuns acasa. Ma pun sa fac nani putin ca azi noapte am dormit doar 5 ore

Bobitza 19+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria bine ai revenit ! ce mai conteaza 2 kg in plus .... , ma bucur ca TT e ok si sunteti tot fetita




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Apropo de facut cumparaturi, desi sunt la al doilea copil, am inceput deja sa cumpar niste hainute mai maricele(adica nu NB) pentru baietel pe langa faptul ca am nu stiu cate cutii de haine de la fata si am dat o gramada, in proportie de 80% sunt de culoare roz, mov, fustite, rochite, papucei roz, etc...in variatiunea asta de culori :))). Asa ca fetele care vor sa faca inca un bebe le-as sfatui sa cumpere hainute si in culori neutre, gen body, bluzite, pantaloni :)))) pe langa minunatiile de haine pt fetite. Cred ca de la baiat se pot folosi mai mule si pt fetite dar invers cam greu, mai ales ca eu am primit o gramada de hainute de la o vecina a carei fiica este cu 11 luni mai mare decat Teodora si sunt exact in nunatele spuse mai sus.

TRebuie sa cumparar doar patut ca cel de la fata e roz bombon:)))) ca doar e fata tatii, seamana si la caracter dar si la fizionomie, asta apropo de cine cu cine seamana. Mamele de baieti imi spun ,,lasa, ca de data asta iti faci baiat si va semana cu tine".



Stefania 24+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Va miscati asa repede cu mesajele ca abia am timp sa le citesc de la serviciu

Ele, nu sunt din Brasov (as fi vrut sa fiu) dar daca nu se schimba legea cu decontarea de la CAS, vreau sa nasc acolo. Eu la prima nastere locuiam in Bucuresti si am nascut acolo, acum locuiesc in Galati si nu vreau sa nasc aici.

Tocmai m-am intors de la morfologica, bb a ramas tot fetita, e foarte bine la masuratori si isi dusese piciorul la gura sugand din degetul mare, a scos limba, a pozat foarte bine :) Din pacate colul e cam scurt si mi-a zis dr ca trebuie sa fiu atenta la efort.

Cu hainele eu am luat doar doua seturi newborn (adica un set de body si un set de sleepsuits), apoi urmatoarele sunt de 1 luna si de 3 luni. Mie imi place sa am totul inainte, asa am facut si la prima sarcina, era evident ca nu ma voi putea abtine tocmai acum

22+
A (15.07.2007)

Mergi la inceput