Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~44~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Madd, las-o pe aia de la Craiova, gandeste-te la aia de la Tg Jiu :).


Vicky, Printzesone and BB (34+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Madd sa stii ca eu te inteleg cand zici ca te simti bine de parca n-ai fi gravi. Asa am fost si eu si la prima sarcina, dar si acum.
DAR la 36 de sapt bebe a batut la usa si a zis ca el are chef sa iasa (Doamne Ajuta ca sanatos si fara probleme), deci nu cu dureri de spate, de burtica sau altceva inainte.

Si la 32 de sapt (tot la prima sarcina) am facut si noi 500km asa la plimbare pana la parintii mei acasa.

In mod sigur la fel am fi facut si acum, dar suntem "prinsi" cu renovarea casei.

Asa ca eu sunt Gica Contra si zic sa mergi daca ai placere si chef, ca bebe va veni cand si unde va vrea el, dar trebuie doar sa ai incredere ca va fi bine!!!


Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Eu nu mai am rabdare, abia astept sa ii am in brate... apoi imi dau seama ca ei poate inteleg gresit mesajul si ii rog sa stea totusi pana la termen, ca eu nu plec nicaieri, ii astept =))

26+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Vaai..Vicky..la aia nici nu vreau sa ma gandesc
Numai la cate cazuri de malpraxis stiu in ultima vreme..ma ia groaza..Ca sa nu vb de conditii

Eu o sa vad cum ma simt..Daca o sa fiu ca acum, la cum ma stiu, nu o sa suport sa stau sa nu fac Pastele cu familia..eu ii vad si mai rarut..

Am verificat si eu online...si mi-au iesit si rezultatele de la Rh..Absent.. Stau mai linistita acum..Stiam ca la prima sarcina nu sunt probleme..dar, mai era acolo un "dar daca..?" Sunt fericita acum..

Mai am de luat rezultatele de la culturile de col..Si gata..

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Ce funny esti, Elyana..Si eu fac uneori la fel..

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna seara dragelor !
Unde vreti voi sa plecati in luna a 8 a ? Sfatul meu e sa stati linistite acasa ,eu asa mi-am declansat nasterea la D ,am plecat la volan singura la tara la soacra-mea si am condus cam repede ca ma grabeam ,acolo gropi cat cuprinde .Ce credeti ,seara mi s-a rupt apa ,fara nici o contractie ,de unde trag concluzia ca D nu vroia sa vina chiar atunci dar eu cu zgaltaielile l-am grabit.Aveam 37 sapt+2 zile.Ca sa-l nasc mi-au facut oxitocin ca nu aveam pic de contractii.
Bine ,eu se considera ca eram la termen,nu vreu sa ma gandesc daca nasteam prematur ce se intampla cu bebe ,ca astia din oras nu au de nici unele ,nu mai zic de conditii.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum33+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Vicky din ce observ am patit la fel ca tine. Eu i-am anuntat pe toti ca nu ma mai deplasez nicaieri in afara de controlul gineco.Cine vrea sa ne vada sa vina la noi acasa ,eventual daca vrea sa petrecem sa vina si cu ceva mancare ca eu nu mai sunt in stare sa stau sa bucataresc. De paste o sa fiu cu bebe si tot asa nu am de gand sa ma deplasez nicaieri.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum33+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chicu09 spune:

Maddie, esti o dulceee, multumesc . Mergem in Romania. Si voi incerca sa va scriu cat vom sta acolo,dar nu stiu daca o sa am internet. Dar cum prind ocazia, nu voi rata sa va scriu doua randuri.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chicu09 spune:

Irina,ai dreptate, bebe vine cand si unde vrea...sa nu mai vorbim de orele nocturne in unele cazuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Wow, Crenguta, te primeste in avion cu o sarcina asa de avansata? Tu vrei sa nasti in ro?


Vicky, Printzesone and BB (34+)


Mergi la inceput