Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~44~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hellie

Deci de acord cu Vicky...din luna a 7 a nu plec la mai mult de doua ore (as reduce chiar la o ora). In plus, "dansa" va fi mentinuta defrisata permanent...


27+



idem

In mod normal, la prima nastere e ok 2h (cu bagajul in portbagaj). Eu acu, la a doua, nu as mai pleca, dupa ce am nascut in 4h si ceva la prima.


Vicky, Printzesone and BB (34+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Pe mine nu ma ajuta nicio aplicatie Daca imi fac liste, niciodata nu le pot urmari..Oricum nu le respect..asa ca nu mai conteaza

Am testat si eu cateva..Nu ma incanta..O sa mai caut sa vad..eu am un android..sa vad ce mai gasesc..sunt convinsa ca apar o gramada...

Eu acum am mancat din nou muult..Adica..de multe ori cate putin..si ma simt full..Iar nu mai mananc deseara.. Azi a avut bebelinul chef de bumtzi bumtzi..toata ziua l-am simtit..uneori ma intreb cand doarme

Vicky..Eu ma cam gandesc cu groaza..la 8 luni sa merg 4 ore cu masina..

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

MAdd, nu te mai gandi, taie iesirea de pe lista. Masina e periculoasa, mai ales pe drumurile din ro, care sut cum sunt. Sau poate vrei sa afci un adevarat pui d eoltean :).
Eu v-am zis ca banui ca de la masina mi se trage ....


Vicky, Printzesone and BB (34+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Maddie, serios vorbind acum...cum sa pleci la 8 luni cu masina timp de 4 ore?! Pe bune acum...indiferent cate opriri o sa faceti o sa iti intre os prin os 4 ore in fund.
Faci cum vrei dar eu zic ca ar tie ti-ar fi super incomod in primul rand.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chicu09 spune:

Hellou,fetelor,dragelor,iata-ma si pe mine, dupa un scurt chiul. Aici ploua si bate un vant obraznic.
In primul rand bun venit noilor burtici,ce bine e sa ai cu cine impartasi bucuriile si grijile si sa primesti incurajari, raspunsuri sfaturi. Mihaela, si pe fetita mea mijocie o cheama Stefania Gabriela .
Asaaaa,acum fetele excursioniste: cand eram insarcinata cu Vicentiu,prin luna a 7-a, cum am luat prenatalul,cum am sters-o la mare. La Costinesti (mi-e dor de o baie buna in mare intr-o zi fierbinte de vara ). Si acum voi face un drum de numai... 2500 km . I-am zis moasei si mi-a zis sa stau linistita ca totul va fi ok..numai sa-mi iau fisa gravidei cu mine...
Voi ce mai faceti?Cum sunteti?
Pupici si sanatate muulta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chicu09 spune:

Am uitat sa precizez, drum la Costinesti de la Targu Mures, orasul meu natal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Hmm..da..adevarul e ca ma ia groaza daca ma gandesc la maternitatea de stat de la Craiova..Daca o sa merg pana la urma de Paste..O sa verific la aia privata daca m-ar primi..In caz ca doamne-fereste se grabeste..
Sper totusi sa ma tina sarcina tot asa ca pana acum..fara probleme..

Sa va mai zic ca voiam sa plec si acum cu trenul la ai mei si la sot? Iar trenul face cam 6 ore(cu intarzierile de rigoare)..Dar m-a convins sotul ca nu are rost..si ca e vremea prea proasta ca sa merg..
Uneori am asa impresia ca nici nu sunt gravi..

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Unde plecam de Paste?Eu cel mai departe la 15 kg,adica la mama.In plus a 2-a sau a 3-a zi ma interneaza.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Chicu..Mamica curajoasa si atunci si acum..


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Eu am plecat weekendul trecut pana la Pitesti si a fost greu, ma durea spatele, nu mai imi gaseam locul, asa ca gata, nu mai plec nicaieri
Nici nu se pune problema de vizite de Pasti, no way, bebitza o sa aiba cateva zile.

Astept si eu controlul de saptamana viitoare sa vedem cat a mai crescut bebitza.

Raluca


S 34+ Miruna-Maria

Mergi la inceput