Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~42~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Vicky, Hellie, Simcri

Si sotul a venit cu propunerea de dormit in landou dar tb gasit un suport, altul decat rotile carutului pe care nu am de gand sa le spal dupa fiecare iesire afara. Avantaj in cazul asta ar fi ca s-ar amortiza costul landoului pe care oricum il folosim prea putin.

Hellie, mie cosuletele mi se par incantatoare dar oare or fi bune pentru spatele lui bebe? Eu simt imbinarile de la lemn prin salteluta si d-aia stau in cumpana.

Super patuturile alea Simcri! O sa caut ceva asemanator intrucat nu cred ca livreaza in Ro prietenii francezi. Cate idei de afaceri apar in legatura cu produsele ptr copii in perioada asta.

Vio, sunt curioasa, tu ai deschis magazinul de bebei de care vorbeai dupa primul sau al doilea copil?




29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Vicky, inca suntem pe antibiotic, ii curge nasul si tuseste.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 27s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Criulica, nu am testat " la mana", dar cred ca poti sa mai pui o placa de pal, sau lemn drept daca ti se pare ca se simt imbinarile alea. Sau o patura mai aspra sub salteaua lui.
Eu zic ca 3 luni nu se intampla nimic cu spatele bebelusei ...

Simcri, daaaa poti sa faci la comanda si in RO...chiar eu am cunoscut destui mesteri buni de mobilier...

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Doina, multa sanatate lui Matei! Tin minte ca atunci cand eram mica si treceam printr-o raceala mai urata toate pastilele din lume, toate atentiile apropiatilor nu faceau asa bine ca mana mamei pe fruntea mea. Cand o stiam langa mine, eram sigura ca ma voi face repede bine. Sunt sigura ca toti copii cred asta si voi, dragele mele, sunteti cele mai bune tratamente!

Stiti ce fac de cateva zile incoace? Le urmaresc pe buburezele de martie aprilie cum apar. Si urmatoarele suntem noi!!!! Abia astept!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

E bine ca inca mai sunt mesteri buni, asa scutesti niste bani pe care ii dai inutil si poti sa-l faci cum vrei tu, sotul se gandea sa-l faca de asa natura incat dupa aceea cumva sa poate fi utilizat ca bancuta sau scaunel, eh el in general are multe idei crete in materie de bricolaj :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Hellie, ma mai duc maine la targ sa mai vad oferte si sa testez mai pe indelete cosuletele astea. Si am gasit unii cu un magazin de patuturi fix langa mine, luni sunt la ei. Trebuia sa ajung la targ ca sa ii observ


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Da, Simcri, mai sunt din fericire. Eu toata mobila din casa o am facuta pe comanda. Si al meu sot e pasionat de bricolaj...are un dulap de scule ...mereu incearca cate ceva.

Criulica, cosulet am vazut tot la bebedesign. In rest parca nu am observat.
Si eu spionez la buburuze de martie aprilie....abia astept sa ne prdea stafeta....

Mai fetelor...e sambata seara, noi stam pe forum in loc sa batem cluburile in lung si in lat......glumesc!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Ehhhee Hellie s-a dus puiul cu ata :) de unde cluburi, acusi acusi facem club de crosetat si croitorie si asteptam ca se face ceasul 2 dimineata sa vina feciorii si mandrele din cluburi sau ce-or mai exista pe atunci :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Pai eu as propune o iesire de sambata seara. Dar clubul sa fie un loc unde nu se fumeaza si nu e muzica tare, iar vinul si berea sa se transforme in ceai si suc

Aaa, asta inainte sa incepem sa nastem ca dupa aia avem terasele din parcuri! Fetele care aveti deja una bucata copil ar trebui sa incepeti sa cereti bilet de voie!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Eeeehhhh, Simcri, si cand ma gandesc ca la mine la job e teambuildingil fix in perioada in care eu voi nashte.... Pffff... Ce de amintiri "dezmatate" mai am din ultimele teambuildinguri....
Cand va veni vremea eu ma voi duce cu fi' miunin club sa-i arat " calea cea dreapta"... DAr cine stie ce mai apare pana la vremea lui...ca vorba ' ceeaaaa, pe vremea mea erau discoteci...nu cluburi...

Criu, eu decat sa beau suc si sa nu fumez in club, mai bine stau fix acasa...e blasfemie sa intri in club si sa bei ceai

26+

Mergi la inceput