Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Eu azi am fost corupta de catre o vanzatoare de dulciuri de casa sa cumpar numai bunatati.De ceva timp am inceput sa mananc numai prostii,cand sunt acasa am numai mese sanatoase ,cand ma trezesc pe undeva in afara casei,deja sunt la o patiserie sau rontai ceva.Bine macar ca nu exagerez sa mai intru si intr-un fast-food :)) Am impresia ca o sa ma fac cat o vitica

faith trust and pixie dust.

19+ Oliver

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Dana, la picioarele patului vostru poti pune, daca vrei sa il iei in camera cu voi pe bebitz

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Elf, spui asta tocmai cand m-am luptat de la serviciu pana acasa cu ideea de a opri la cofetaria de langa noi, unde au cele mai mari prajituri de pe fata pamantului dar am sfarsit prin a o ocoli... E atat de greu!!!

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

ana-maria felicitari pt reusita inspectiei, acum concentreaza-te numai si numai pe sanatatea ta!
am trait exact cum a fost si la voi, inainte de a veni bebe acasa de la maternitate ziceam f hotarat ca beebe va dormi in patutul ei si eu in pat cu barbatu-meu forever, in 2 saptamani el s-a carat in alta camera si eu cu bebe ne lafaiam in tot patul
am adus=o in pat cu mine pt ca ori de cate ori dadea sa planga noapte, cum puneam mana pe spatele ei se linsitea, si am facut 2-3 saptamani drumuri si carari noaptea pana la patutul ei, de cele mai multe ori sa ma asigur ca respira, sau sa verific daca are mainile sau picioarele reci , asa ca de atunci am fost nedespartite noaptea
daca ati sti de cate ori am spus NICIODATA NU VOI FACE ASA! si numai pe dos faceam cand eram in fata faptului implinit. asa ca acum ma rog sa se nasca bebe cu bine si vedem unde si cum stam

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
22+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Ce de-ati scris ...!!!

Ama caruciorul e super fain, mersi de pont, eu am intrat pe site-ul celor de la Arad dar n-am vazut modelul tau, imi place foarte mult, as merge parca pe gri inchis dar bate putin inspre albastru asa ca cel gri deschis ales de tine mi se pare mai potrivit pentru fetita, mie neaparat imi trebuie cu scoica ca o voi folosi cel mai mult, cum era scoica: buna, comoda?. Ce accesorii mai avea caruciorul?

Paula la Cluj la Gynia unde intentionez eu sa nasc e 7400 Roncezariana la cerere si 6400 cea cu indicatie medicala (mi-a zis iuga ca eu intru in categoria asta) iar nasterea naturala e 4500 Ron

Poate o sa radeti de mine dar eu am ales sa merg la privat in primul rand pentru ca nu stiu sa dau spaga, mi se pare ca nu ma descurc, ma fastacesc, habar n-am cand si ce trebuie sa spun in momentul ala, am asa un sentiment de injosire atat cu privire la mine cat si cu privire la medicul sau asistenta, infirmiera respectiva incat mi se face lehamite de orice in momentele alea, am fost o singura data in spital pt o toxiinfectie alimentara si n-am putut sa dau nimic la nimeni, am avut noroc ca am nimerit o echipa ok care nu m-a tratat rau pt asta "lipsa". In plus, eu una nu pot respecta un medic care cere sau pretinde bani chiar daca sunt constienta de sistemul romanesc si tampit in care lucreaza, mi se pare ca se degradeaza moral asa fara voia lor, asta a fost inca un motiv pt care l-am ales pe iuga de la Gynia, el nu lucreaza decat la privat, e destul de tanar asa ca probabil nu-i foarte "contaminat".

Am un exemplu de medic chirurg de la stat care a operat-o pe mama, poate mai sunt ca el, dar mi se pare ca a gasit un mod cat se poate de ok de a impaca si varza si capra (si sa stiti ca sta f bine financiar cu toate astea, are vila, masina frumoasa etc). Stiti cum procedeaza: cand a fost tata la el sa-i dea bani pt operatia mamei i-a spus asa: D-l .... nu iau niciodata nimic inainte sa operez, daca vreti sa imi faceti un cadou dupa operatie sau oricand e treaba d-voastra dar inainte nu iau nimic, vreau sa ma protejez de riscul de a ma denatura moral din cauza banilor, daca aveti si puteti sa-mi dati ceva imi dati daca nu nu, asa reusesc sa tratez egal toti pacientii indiferent daca au bani daca sunt sau nu dispusi sa dea ceva, mi s-a parut un om care are intr-adevar caracter. Asa cum v-am spus chiar daca nu cere nimic, are bani suficienti, nu duce lipsa, tata i-a dat aceeasi suma pe care i-ar fi dat-o si daca lua inainte de operatie, probabil ca sunt si nesimtiti care se fac ca uita dupa ce se vad operati dar el prefera asa decat sa se degradeze ... am apreciat mult calitatea lui de om si e un chirurg chiar vestit si f f bun ca am mers la el la recomandarea unui cadru universitar.

Olimp , ghici cu cine m-am intalnit azi la conferinta? ... cu Halmagean fiul la care tocmai am fost ieri la morfo ...

Dana eu am cheltuit pana acum in jur de 90 milioane, dar avand in vedere varsta si paranoia mea am facut o gramada de analize ca sa fiu sigura ca totul e ok, nu-s un etalon de luat in calcul, la mine doar amniocenteza a fost 2400 Ron ...





22+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

ama f frumos carutul, sa-l folositi cu placere!
dana din poze pare ca aveti ditamai camera, eu as putea baga si 3 patuturi acolo . e bine ca te gandesti si la viata intima de dupa, dar sigur mai aveti si alta camera in casa. stiu ca la noi, dupa venirea lui bebe acasa numai de frichineala nu mai aveam amandoi chef. serile noastre erau cu munci fizice groaznice de curgeau apele pe noi. caram ca prostii apa in camera sus pt baita. apoi spalam amandoi copilul, unul o tinea, unul o spala, apoi caram apa jos, apoi tot ritualul de dupa cu masaj, cu cantat, cu alaptat, cu dansat, se facea 12 noaptea si ne uitam unul la altul si atat puteam zice amandoi odata: asa-i ca nici tu nu vrei? mandra mea nu a dormit niciodata precum bebeii din poveste imediat dupa baie si san, dupa baita era f activa cu chef de pedalat, gangurit si stateam ore intregi sa analizam fiecare gestulet si pana asteptam sa adoarma, disparea si cheful nostru

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
22+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, materialul asta de la cel pe care l-am gasit in showroom nu este la noi... Nu stiu de ce. Este o editie de expozitie din cate am inteles... Poate pe comanda aduc si cu materialul asta. In linkul pe care vi l-am dat era chiar pe mai multe culori. La ei pe site au cu un fel de fash-burete...

Scoica e medie ca dimensiune, are si o salteluta-reductor inauntru si parasolar. El este 3in1 cu landou, sport si scoica. Ca accesorii: gentuta landou, plasa tantari, husa ploaie, husa picioruse pentru partea sport, cos depozitare...si cam atat daca nu ma insel

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Referitor la dormitul lui bebe: la noi nu sunt sanse sa o punem separat pe Biencuta, al meu sot se simte cat se poate de bine sa simta copilul foindu-se peste el, sa se urce pe capul lui, pe piept sau unde-i vine bine, zice ca doarme mult mai bine cand simte viermuiala aia chiar daca-i mai da cate-un picior in nas, cap, fata etc.
Daca ati vazut poze pe internet cu stiluri hazlii in care dorm copiii in pat cu parintii sa stiti ca noi suntem un asemenea caz, razi cu lacrimi cand vezi cate-o pozitie de dormit al copilului in pat, cu burta peste fata lui, de-a curmezisul la capul nostru etc. Eu ii mai directionam inspre el ca eu una nu-s asa "dornica" de senzatii de astea asa ca se delecta el mult mai des cu picioare sau funduri peste fata .

22+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ana felicitari si multa sanatate!
Fetelor tare simpatice sunteti cu teoria despre copii si camere separate. Da mai vorbim noi atunci ca nu mai e asa mult.
Stefania, eu zic sa vezi de unde miroase asa bine a tocanita si sa-ti faci treaba la vecini.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Elf, spui asta tocmai cand m-am luptat de la serviciu pana acasa cu ideea de a opri la cofetaria de langa noi, unde au cele mai mari prajituri de pe fata pamantului dar am sfarsit prin a o ocoli... E atat de greu!!!

Happy_Ama 22+ si Eva



Ama, sa nu imi zici ca e vorba de Gregory's. Eu l-am rugat intr-o dupa-amiaza pe sot, sa treaca sa-mi ia un ecler, iar el a venit acasa cu 6 eclere, 2 cremsnit si inca o prajitura. A venit acasa cu 2 plase de prajituri, ca ""ce ii ajunge unei gravidute un ecler?". Oricum, in privinta pofetelor, el e mai gravid de 10 ori mai mult decat mine

16+ "Bubu"

Mergi la inceput