Copilul isi surprinde parintii facand dragoste :)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Eu nu sunt inca stresata prea tare, nu de alta, dar la cit de rupti suntem de oboseala seara nu se intimpla prea des ... Pentru moment. Insa ai mei sunt mici amindoi, inca dormim cu baby monitoarele la urechi, usile lor sunt inchise dar a noastra niciodata si nici nu cred ca vom incepe, nu suport usile inchise, la noi stau toate vraiste. Iar cheile le-am scos de la usi ca mi-era frica sa nu se inchida asta mica in vreo camera si sa n-o mai putem scoate decit prin spartul usii. Dar si de-o fi sa se intimple, e doar o chestie de o secunda, nu avem ce sa impachetam ca noi dormim nachidai (asa zice fii-mea) si la noi chestia cu nuditatea e ceva super normal. Deocamdata. Cind or fi la pubertate s-ar putea sa se mai schimbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

.........
Vai ce ma asteapta....al meu are 3 ani,doarme in camera lui....nu prea are treziri din astea nocturne.....iar noi ziua NU facem nimic....aaa fc treaba..
Eu sunt crescuta de bunici.....tineri ,oameni instariti,si cu pofta de ,se vedea mereu ca erau afectuosi unul cu altul......pupicuri,imbratisari,alintaturi.....doar ca nah intr-o duminica .la tara fiind,m-au anuntat ca se duc sa faca un pic de nana dupa-amiaza,eu aveam vreo 7-8 ani.....intra val vartej o vecina bagareatza rau.....m-a intrebat unde sunt buni....nici n-am apucat sa-i zic unde sunt ca vecina era deja la usa de la intrarea,incerc sa-i tac calea fug spre dormitor binevoitoare sa-i anunt ca au musafiri bagaretzi si nah....buni mei erau transpirati,cu tolul asa un pic acopertizi...ce sa mai gafaiau....rauuuuu.
Au sarit amandoi cat colo....in costuasul lu Eva.....si eu pe burta de ras..vecina fugea spre poarta.....
Bietzi mei bunici.....erau asa tineri si frumosi si imbujorati....au tacut si mi-au zis sa inchid poarta mereu si cand intreaba cineva de ei sa nu le mai spun ca sunt acasa niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

dianama, asta da poveste! Si chiar ca se iubeam mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Oi fi eu fara simtul umorului, de nu "gust" o astfel de intamplare...

Hai sa fim seriosi, nu e nimic comic in faptul ca un copil te surprinde asupra faptului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Povestea e simpatica atunci cand o povestesti despre altii

Eu nu ii pricep pe astia care dorm despuiati ...nu din cauza ca as fi pudica, caci nu sunt ...dar arata rau nene. Cand dormi nu te controlezi, iti atarna toate alea, limba, burta, putza, parul de pe spate, stai in pozitii diverse ...nu stiu, parca se duce orice placere sa vezi o persoana dormind dezbracata. Cand te apropii de sex, e altceva, te controlezi, e in joc si atmosfera, hormonii, placerea de a da textila jos ...mult mai apetisant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Nu, eu nu am problema asta. Pot dormi asa fara probleme. Ideea e sa nu ne prinda puiul mic, atata tot.

Dar cata vreme nu e nici o sansa sa ne prinda un pui mic, pai putem dormi oricum, si goi pe tavan, agatati cu capul in jos, ca liliecii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

A_iulia, in momentul ala probabil ca nu este comic, dar felul in care reactionezi poate schimba situatia. Daca o vezi ca pe o tragedie oricum nu se sterge cu buretele' mai bine sa faci haz de necaz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, eu ma declar perfecta si nu imi atarna nimic! Si da, vara cand sunt 28 de grade in casa ne punem costumele de Adam si Eva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Povestea e simpatica atunci cand o povestesti despre altii

Eu nu ii pricep pe astia care dorm despuiati ...nu din cauza ca as fi pudica, caci nu sunt ...dar arata rau nene. Cand dormi nu te controlezi, iti atarna toate alea, limba, burta, putza, parul de pe spate, stai in pozitii diverse ...nu stiu, parca se duce orice placere sa vezi o persoana dormind dezbracata. Cand te apropii de sex, e altceva, te controlezi, e in joc si atmosfera, hormonii, placerea de a da textila jos ...mult mai apetisant


O fii simpatica ,nu o fii ....e una din "experienetele " copilariei mele....
Ideea ca bunicii erau tinerii,atunci,afectuosii....dar nu dormeau niciodata dezbracatii,cand dormeau,stiu sigur ca vizitam in fiecare....erau dezcbracatii pt ca .
Asa le-a fost bafta...casa fiind cu etaj...de obicei mergeau sus in dormitorul lor....acum ramasese intr-un dormitor de jos(cred ca nu au mai avut rabdare sa urce)...si dadu buzna vecina.....care de fel intra pur si simplu in casa.
Trebuia sa fii foarte atent cand vine....tanti cu pricina....dar din aceea duminica rar vaziuta a mai fost vazuta
Da bunici mei s-au iubit foarte mult,sau cunoscut la facultatea,si au ramas impreuna ....
Nu concep nici eu sa dorm fara ceva pe mine ,adica o ditamai pijama,vara in pantaloni scurti,si maieu,dar niciodaa fara nimic....niciodata...bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Buflea, eu ma declar perfecta si nu imi atarna nimic! Si da, vara cand sunt 28 de grade in casa ne punem costumele de Adam si Eva.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!






Pai si...zambarici, pe unde e cand va faceti voi asa de cap?

Mergi la inceput