Copilul isi surprinde parintii facand dragoste :)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Mie mi-ar crapa obrazul de rusine sa ma "prinda" fii-mea, la cei 9 ani ai ei, in fapt.

Nu stiu altii cum sunt, dar cheia la camera e sfanta. Macar nu vede in direct un XXX.

Hai, cand ai copil pana in 2-3 ani....sa zicem ca nu intelege, e mic. Insa peste aceasta varsta eu chiar nu-mi dau seama cum stau unii asa relaxati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Noi ne-am pus cheie la dormitor. E cel mai sigur.

In alta ordine de idei, eu am intrat peste ai mei cand aveam eu vreo 17 ani. Am iesit ramburs si toata noapta m-am tavalit pe jos din ras impreuna cu prietena mea care dormea la mine in seara respectiva si careia i-am povestit descoprirea mea. In dimineata urmatoare, ai mei au plecat de acasa la 6 dimineata si s-au intors abia spre seara de groaza ca au socat copilu'. Maica'mea a incercat jenata sa se scuze insa i-am taiat-o scurt cand am inceput sa rad in hohote. Am calmat-o ca nici au de ce sa se jeneze si asta a fost. Mai radem si acum cand ne aducem aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

eu nu i-am prins,dar auzeam uneori niste sunete...
cred ca aveam peste 9 ani,cand am inceput sa realizez de la ce ar putea proveni,insa nu am pomenit de ele,mi-era rusine,nici in camera nu intram fara sa bat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Foarte "tare" asta cu trauma de la usa inchisa (aici poti aduce cate argumente vrei care sa sune decent si realist)...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Cand eram noi mici si ai mei vroiau niste momente singuri in casa, taica-miu ne chema la el, ne dadea un bacsis gras "sa mergeti la cofetarie, sa mancati si voi o prajitura, si daca vreti, puteti sa mai ramaneti un pic si pe afara" . Nu stiu cum isi puteau ei imagina ca nu imi dadeam seama ce aveau de gand sa faca. Cunosteam ghidusia din privirea lui tata si expresia fetzei mamei, desi ei credeau ca sunt discreti.
Si da, i-am surprins si noi in fapt o data cel putin si nu am fost traumatizate din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

bai, geaba orisice prevedere.
Ianu are senzor de detectat sexul chiar si cand e doar idee.
indiferent ca abia a adormit,ca e la 5 km distanta,ca abia a plecat afara, apare instant.
ca e 3 noaptea, 5 dimineata, 10 seara, indiferent cat de profund doarme, cand tocmai vrei sa treci la fapte,vezi o pereche de ochi imensi,deschisi si clipiciosi si intrebarea memorabila,de cand avea un an si jumatate: mami, tati, tze fatzi?nimic,categoric ca nimic.
asa ca, daca nu are fratior sau surioara,cand ma va intreba de ce, ii voi spune:ai facut tot posibilul sa nu fie..

asa ca am ajuns sa facem niste inventii greu de imaginat,gasit, ca Ianu sa nu simta.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

da exact si ai mei se ataca rau daca inchid vro usa numai pe cea de la wc ma lasa acum sa o inchid cand sunt eu inauntru si cu argumente serioase la mine e la distanta mare camera unde dorm si nu s a intamplat niciodat sa se trezeasca noaptea si daca se trezesc incep cu strigatele maaaamiiiiiiiiiiiii1!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nici nu stiu daca sa raspund sau nu la asa intrebare.
Usa se inchide dupa ce te asiguri ca odorul a adormit si s-ar putea sa ai parte de juma` de ceas de liniste.
CINE a spus ca lasi copilul atarnat de usa ??/ WTF ???
E vorba sa ai acel ragaz de a apuca sa ti tragi tricoul si sa apari la usa inchis, in loc sa fii prinsa in actiune. Mi-ar crapa obrazul de atata rusine, mie, personal, asa ca as evita fix acel moment jenant.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Acuma incepe cearta...
Tema:
Cum sa facem sex cand copilul e acasa...
Raspunsuri:
...
...
...
...
...
...
x
x
x
x
...
...
...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Mie nu-mi miroase a cearta

Mergi la inceput