Copilul isi surprinde parintii facand dragoste :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Elle_seb, nu, intuitia ta a dat gres, inca n-am fost prinsa... dar nu exclud posibilitatea, avand in vedere ca cel mic are abia 1 an...... si adevarul e ca ma streseaza uneori ideea...

Fascinatie

Un an cat o clipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Asta cum prin inductie?


Sau prin deductie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Cam carcotasa esti Elle-Seb

Curentul fiind oprit, o cauta cu lumanarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atata timp cat aveti o usa si aveti o cheie, nu cred ca exista acest stres.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Atata timp cat aveti o usa si aveti o cheie, nu cred ca exista acest stres.



Sa stii ca acu 25-28 ani nu toate usile erau inchise...d-apoi sa mai ai si chei la ele.
La mine era cat pe ce sa-i surprind pe ai mei si stiu ca m-am simtit penibil, dar rau de tot...Cum sa se iubeasca????? Noah...minte de copil.
Parca imi vad si acum reactia.

Hmmm.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Noi inchidem usa cu cheia si fara prea mult scenariu, ca cel mic cred ca are ceva senzor....numai cand ne gandim mental....."Daca trag baietii un pui de somn...ne retragem si noi?" Apare cel mic "stii am chef sa...." Daca ei sunt cufundati in vreo activitate la ei in camera si unul dintre noi asa , ca o sugestie"uite ce cuminti sunt, poate reusim..."sigur apare unul cu o doleanta

La noi intr-o noapte a venit cel mic, dar aveam usa incuiata si i-am spus ca am incuiat sa nu intre pisica in dormitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La noi nicio usa nu e prevazuta cu cheie.

Din fericire nu ne-a prins niciodata, cu toate ca ne-a avertizat ca ne pandeste.

Eu mi-am prins parintii. Aveam vreo 10 ani. Nu i-am deranjat. A doua zi am intrebat si mama mi-a spus ca tata ii facea masaj. Nu prea am inghitit chestia asta, da' pentru o perioada a mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu n-am intrebat nimic nici dupa si atunci aveam 6-7 ani. Faza e ca nici nu s-au prins ca am trecut prin dreptul usii intr-un moment al lor de tandrete.

Oare cati parinti au fost vazuti de copiii lor, macar o data intr-un moment intim, fie el preludiu si nici nu stiu ca s-a intamplat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Copilul meu e mic..nu cred ca ar pricepe foarte mult dar ,oricum...ar fi cam neplacut...

In general intre camera Evei si a noatra e livingul,un holisor si dupa aia vine usa...am baby phone..ce bun e...

Noi ne descurcam mai in picioare,mai pe la colt,mai cu patura peste..dupa ce adoarme Eva.

Nu stiu cand va creste Eva mai mare..insa e sigur ca doua trei ore pe noapte va dormi si atunci...

Mai ma inseala memoria sau e vorba de inductie magnetica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si eu mi-am surprins parintii.

Noi intr-o dimineata am auzit-o cum se da jos din pat si am devenit decenti, eu am dus-o repejor in cadita de bebei sa se balaceasca si am mai castigat 4-5 minute. Oricum face dush dimineata deci nu era iesit din comun ca am bagat-o in baie

Mergi la inceput