Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Am mai pus si eu o poza cu baietii mei frumosi!

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

M am topit...am vazut buburuzi deliciosi de bebe, casandra si Mara...superbi...sa va traiasca fetelor! Mai asteptam si alte pozici la fel de frumi.

Nopticica!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

M am topit...am vazut buburuzi deliciosi de bebe, casandra si Mara...superbi...sa va traiasca fetelor! Mai asteptam si alte pozici la fel de frumi.

Nopticica!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

va zic si eu buna dimineata! Asa pe furis intre o cafea ( de orz) si un dush in timp ce o buburuza dragastoasa doarme linistita.

Sa aveti o zi frumoasa si poate azi vreun bebe iubit isi face aparitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Draga mea Liza, nu mai ramane decat sa o ademenesti cu soarele asta frumos de afara
E clar ca fetita ta se simte foarte bine acolo unde este si vrea sa mai stea. Deocamdata nu sunt motive de a o grabi

In alta ordine de idei, pe mine m-a lovit raceala, am o tuse incarcata rau, am si simptome de crize de astm (eu sunt asmatica de muli ani, dar n-am mai avut deloc treaba cu astmul in ultimul timp). Sper sa nu ii scot afara pe gemenasi cu reprizele mele de tuse

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

35+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Buna fetele!

Tare frumoase pozicile cu bebeii!!! de abia astept sa am si eu o pozica cu grasunul meu, deocamdata facem album cu cele de la eco :))

Am si eu o problema/nelamurire nu stiu cum sa ii spun si vreau sa va intreb pe voi care aveti experienta.
Pe langa programul meu total dat peste cap (adormit cel mai devreme la 4 dimineata...somn pana la 11-14) de vreo 1-2 saptamani seara, dupa 9-10 eu cam sunt in pat deja. Stau pe partea stanga, laptopul in fata si butonez, vizionez seriale, etc. Problema e ca daca vreau sa ma ridic, sau doar sa ma intorc pe spate sau pe dreapta am dureri mari de burta...toata burta nu doar jos. Parca as avea 100 kg pe ea. Si ma tine asa pana adorm iar cand ma trezesc parca nici nu as avea burtica, asa usoara ma simt. Exprienta e aceeasi chiar daca toata ziua lenevesc in pat sau umblu prin oras deci nu are legatura cu efortul din timpul zilei. Problema e ca eu pan adorm merg f des la baie si e un chin sa ma tot ridic (pana ajung la toaleta sa linisteste relativ) dar daca mai si misca bebe in minutele alea e si mai rau. Iar cand ma trezesc, desi ma simt f usoara experimentez alta durere...si anume crampele (cateva minute, nu mai mult). E normal? sper ca am explicat bine.

33+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Am schimbat si noi semnatura caci de ieri avem 34 saptamani! Doamne ce repede trece timpul!

34+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ramonika,poate ai contractii pe care le simti ca o durere,eu cel putin asa am avut,plus ca burta e mai grea acum si de aceea ai senzatiile alea.
Eu simt burta mai gre si cand ma ridic sau ma intorc de pe o parte pe alta.
Deasemenea,mai poate fi si din cauza faptului ca burta apasa pe stomac(seara stomacul e mai plin) si cum totul e mai comprimat acum,fiecare simte schimbarile in alt fel.
Eu m-am obisnuit cu atatea schimbari +tusea asta idioata,ca nici o alta noua durere sau senzatie nu ma mai mira,le iau toate de-a gata


35+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

posibil, mie imi pare ciudat ca se intampla doar seara. Cand am stomacul plin e altfel, atunci il simt in gat, cu tot cu bebe :)) dar nu am asa dureri. Contractii nu cred ca sunt, burtica nu e tare. sunt ca niste dureri musculare cu tot cu junghiuri, nici nu stiu cum sa le descriu. iar cand ma trezesc parca nici nu am bebe. In restul zilei nu am probleme cu intorsul in pat, nu ma deranjeaza nimic, totul se intampla doar seara/noaptea. Si atunci se trezeste si grasunu meu sa se impinga in vezica de ma trimite la baie din jum in jum de ora...

34+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ramonika,atata timp cat durerile nu-ti influenteaza bunul mers al sarcinii,ia-le ca atare si ai sa vezi ca nu o sa mai fie asa de suparatoare :)
Cand o sa nastem o sa ne gandim cu nostalgie la momentele cand bebele era in burtica si o sa vrem sa nu se fi terminat perioada asta ;)


35+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput