Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Azi mergem din nou la doctor.Incet incet ma apuca emotiile

Emilia am pierdut eu sirul saptamanilor sau ti-ai actualizat tu saptamanile mai repede?

Liza si cica fetele sunt mai grabiteHai poate se razgandeste picuta si iti face o surpriza azi

Deci saptamana viitoare o sa fie cam incarcata?Doamne ajuta

Trebuie sa merg sa ma defrisezE o adevarata aventura

O zi minunata si pupici multi tuturor!!!!

Cosmi 36+ David Andrei
AMR max. 4sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

M-ai prins. Am actualizat saptamana cu o zi inainte, ca azi e luni si la mine saptamana se schimba marti



37+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

ei nu-i nici un bai,doar mai pus pe ganduri,am crezut ca s-au dus de tot neuroni mei

Cosmi 36+ David Andrei
AMR max. 4sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Liza, activitatea fizica s-ar putea sa ajute. Incearca si niste scari si


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

35+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

hello!!!!

cam tacute gravidutele noastre...

Am fost la doctor,totul e ok,buburuzu are 3kg si trebuie sa o asteptam pe doamna doctor care merge in concediu pana pe 28.pe atunci o sa avem 38 de sapt

o zi frumoasa in continuare!!!!



Cosmi 36+ David Andrei
AMR max. 4sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

[quote]citat din mesajul lui carmen_76

sunt o mamica de bulgaras de ian-febr si cum noi am crescut maricei...am 2 pachete de pampers nr 2 cu 108 buc/pachet nedesfacute...cine doreste ? noi am trecut la nr.3 si am ramas cu stoc in casa ...

trimiteti pm cine doreste acesti pampers...daca nu or sa fie doritori o sa ii donez la o casa de copii unde sunt bb asa mica ... sper sa fie in buc undeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Pity, nu port nimic pt burtica. Mai am o burtica mica si moale care seamana a burtica de mancare in exces insa nu cred ca as suporta sa ma incinga ceva, mai ales in conditiile in care transpir f tare noaptea si mai trebuie sa suport si sutienul de alaptare non-stop.

Azi l-am scos pe bebe prima data afara la soare pt 10 minute, nu prea l-a impresionat, dorul de tzitzi era prea stringent.

Bravo pt bebei grasuni si cumintei in burtica!

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Tusferi, ar fi minunat daca ar merge cu activitatea fizica... dar pot sa iti spun ca eu n-am avut aproape nici o zi de repaus, in fiecare zi mi-am facut plimbarea, am facut cate ceva prin casa (chiar am mai si ridicat chestii mai grele), am mai urcat si scari, am fost la cumparaturi, in parc etc. Cand i-am zis sotului azi ca iar am spalat pe jos in toata casa, mi-a raspuns ca probabil bebelusei ii place...
Cat despre sotul nici nu vrea sa auda

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cosminuta, cam atat avea si bebelusa mea la 36 de saptamani . Asteptare usoara si fara incidente pana ti se intoarce dr.!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna fetele!

Cosminuta, bv ptr vestile bune..si bebele meu avea aceeasi grreutate la 36 de sapt...Doamne ajuta sa stea acolo pana vine doctorul.

Liza - bebelinei ii place mult la caldurica :D semn ca barlogul e tare buuuuun...

Emilia - Veve a zis totul despre ceza...asa a fost si la mine, doar ca pe atunci nu-mi dadeau bebe in salon, mergeam io la alaptat. Bagajul l-am avut mereu la mine. Si am avut dureri de cap o sapt de la anestezie..rahie am facut...din alea de nu puteam tine ochii deschisi, imi dadeau lacrimile...au trecut...acu-s pregatita stiu la ce sa ma astept...sper sa fie doar o saptamana...operatia mea a fost la 12 marti, a doua zi la 9-10 mi-au scos tot si a trebuit sa ma dau jos sa ajung pe salon si sa-mi vad bebelina.

Maine am control sa vedem ce face bebelinul si daca mai sta pana pe 28 sau vine mai repede...eu una abia ma misc...mai mult de o ora nu pot sta in picioare...simt tot felul de dureri de jos...vergeturi le-am recuperat pe toate pe ultima suta de metri...mi-au aparut ca ciupercile dupa plaoie deasupra buricului una mare si in laterale...am o burta imensa...mai mare decat in prima sarcina, dar cred ca si Raducu o sa iasa mai mare decat sora-sa...si ea nu fu mica deloc: 3810 :)

Poop fetele si va doresc o saptamana minunata.

Si am 37+ si io. Doar pana joi.:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput