Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele!
Intru si eu mai rar si incerc pe cat posibil sa va citesc din urma, deh,Mara mea deja este o domnisoara cu pretentii mari si ma vrea doar pentru ea

Liza si fetelor care asteapta sa nasca saptamana viitoare,sa aveti parte de nasteri usoare si recuperare rapida si nu in ultimul rand buburuze mancacioase si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi buburuzul tau e deja un grasunel, hai ca mai ai putinel si il tii in bratica

Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mara, multumesc

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Neata fetelor.
Eu azi dau o fuga pana la spital dupa pranz sa imi fac testul non-stres. Sper sa fie ok si sa nu ma opreasca acolo sa nasc

37+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Emi,sa ti fie testul cat mai bun!
Exista posibilitatea ca si bebelina mea sa vrea la lumina cat de curand,eu sper sa vrea pe 25 de Bunavestire! Luni am avut vreo 2ore contractii din alea cu durere pe toata burtica,la intervale scurte,neregulate si mai lungi de un minut.eram confuza,nu stiam cum sa le urmaresc...dar s-au potolit si deocamdata suntem cumintele.Doamne ajuta!

Liza,asteptam vesti de la bebelina ta!ii place caldurica de mamica:)

Va pupacesc,sa va fie bebeii cat mai luminosi!

Happy 37+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici si mamici!

Noi am fost ieri la control, col inchis, bebel mare, asa ca sper sa mai stea cele 8 zile pe care le mai are de stat la cuptoras si sa vina bine "rumenit" joia viitoare...miercuri merg de dimi sa-mi faca internarea si cateva analize, vin peste noapte acasa si apoi joi e ziua cea mare. Doamne ajuta!

Vad ca n a mai nascut nimeni...e liniste pe aici, mamicile sunt ocupate, iar burticile in focuri cu pregatirile...io mai am de luat trimiterea de la MF ptr spital si maine o bifez si pe aia. Si patutul de aranjat, dar asta e treaba lu tati :D Si gentuta cu hainute bebe ptr spital...a mea e gata, sper ca si completa...acu daca o mai lipsi ceva om vedea.

In rest nicio noutate...doar ca's imensa, da asta stiati deja...a si ca ma misc greu si nu prea mult ca ma loveste bebelinul fix in col.

Pupicei multi!

PS: Azi e ziua fericirii! Asa ca zambiti mult..aveti motiv!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Scuzati absenta. Noi duminica l-am botezat pe Tudor. Eu sunt epuizata, n-am timp nici sa mananc. Am mult de recuperat din urma. Felicitari proaspetelor mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Gata, am revenit de la maternitate, pitica n-a fost prea cooperanta, adica n-a miscat decat o singura data toata perioada cat a fost monitorizata, inimioara bate ok, e relaxata, e zen si sper ca mai sta inca 2 saptamani.

37+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Picotel felicitari pentru bebelul mare si dragut,il asteptam joi bine rumenit!
Offff,ce putine am ramas,nu-mi vine sa cred,ieri la monitorizare mi-a spus moasa ca as mai avea nevoie de 10 zile ca bebelina sa fie in siguranta,sper sa treaca cu bine si noi sa le demonstram domnilor care vroiau sa ne scoata inca de acum trei saptamani ca suntem tari,oricum astmul meu este de 1000 de ori mai bine dupa schimbarea medicatiei,am ajuns la 2-3 crize pe saptamana de la 2-3 crize pe zi ceea ce este fenomenal dupa parerea mea;
Anticoagulantul l-am intrerupt de o saptamana deci suntem mult mai zen! :)))
Acum a venit o alta mica problema,anemia,iau fier si magne si parca m-au mai lasat un pic palpitatiile;
Fetele care sunteti sub anticoagulant ati facut analizele pentru anestezist?
Eu le-am facut la patru zile post-intrerupere lovenox si bizar,timpul de coagulare a fost foarte,foarte mare;11.5 minute mie mi se pare enorm;
Va pup pe toate si burtici si mamici!


Octavian 09/12/1995
Sarah 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Iulia, nu iti mai face probleme, anticoagulantul o sa mai dispara din organism pana nasti si in afara de asta nu nasti in camp sau acasa ci intr-un spital cu personal medical calificat care stie ce sa faca in situatia in care sangerezi cumva prea mult. In general anticoagulantul se intrerupe cu 48 ore inainte de operatie si se reia la 48 ore dupa operatie pentru ca apoi sa se scoata treptat pe parcursul perioadei de lauzie (se scade incet doza). Asa se recomanda in RO pentru a preveni hipercoagularea la intreruperea brusca a injectiilor.
Medicii in general sfatuiesc gravidele sa nu isi faca probleme legate de anticoagulant fiindca exista relativ frecvent cazuri in care travaliul incepe inainte de interuperea injectiilor si nu poate fi oprit dar exista solutii chiar daca mamica naste natural sau face cezariana sub efectul anticoagulantului.
E drept ca nu se mai face rahi-anestezie sau epidurala ci anestezie generala dar ideea e ca sunt ok la final si mama si bebe.



37+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput