Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (49)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monirina

cine imi da si mie un PM cu parola la mail?vreau sa vad burtici :)

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+



Monirina, nu ai activat PM, nu iti pot da mesaj.

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Fetele voi ati facut candida ati luat tratament pt asa ceva? Mi-a dat doc trat pt 10 zile si nu stiu ce sa fac sa iau 3 zile sa vvad cum ma simt si apoi daca nu are efect sa continui pana la 10 zile sau sa iau direct 10 zile???
Fetele din buc unde nasteti???

22+
Dana


eu am luat 5 zile canesten vaginal, pus cu degetul, nu cu aplicatorul.

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana303maria

Hello! Eu sunt terminata. Din 26 de elevi am avut ieri in clasa 14, azi inca 3 s-au imbolnavit, avand doar 11. Eu deja tusesc de nu mai pot dar nu am facut febra ca ei (39-40). Si vineri am inspectie pt gradul I...

Referitor la nastere, tot la cf2 o sa nasc, cu Olteiu Florina. La prima nastere am fost taiata 1 cm, cusuta ok, dar tot am o jena in anuminte pozitii cand ne iubim... Dar si acum, tot pt nastere naturala optez. Sper doar ca innohepul sa nu-mi schimbe planul.

MTHFR A1298C - stare homozigota
David 16+



Ana, multa sanatate!!!

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Dana, habar n-am..stiu ca si sora sotului meu a nascut acum 8 ani tot la et 2 si acolo a si avut salonul..

Mi-am mai adus aminte de o faza cu spitalul asta..am mai fost tot asa la urgenta cand aveam 6-7 sapt, cu dureri de burta. M-a vzt un doctor, rezident cred, si mi-a zis ca e iminenta de avort si mi-a recomandat Utrogestanul. Mi-a zis ca sunt ovule si sa nu ma sperii cand le introduc daca dau de ceva tare, ca este colul, ca doar nu cresc bananieri acolo..ce exprimari au cateodata, te doare capul :)))

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Doamne sfinte peste ce doctori ati dat si voi, fetelor!
Noroc ca n-am intalnit asemenea specimene! Bine ca eu si daca am intalnit si am vazut ca au asa tendinte nesimtite imediat i-am pus la punct ca stiu cum merge sistemul

Happy Mom si S23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau

Neata burtici,

Eu am avut ieri concediu, pt ca ma tot durea burtica de sambata si am fost la spital, la SJ Ilfov, sa vad ce se intampla, si dupa aia am fost la Regina sa imi fac analiza de toxo.

Nu prea mi-a placut la spital Nu mi-au placut conditiile din sala de eco, pe pat erau intinse inca servetelele de la fosta pacienta, a trebuit doctorita sa stranga, pe hol numai tiganci cu tiganii lor care le asteptau pe scari, wc defect, of of

M-a consultat doctorita Brasoveanu, mi-a placut foarte mult de ea, am stat vreo juma de ora de vorba, mi-a pov ca ea nu face consultatii in spital, vine doar pt nasteri, dar a interesat-o cazul meu. Mi-a zis si ca daca vreau, pot sa nasc cu ea, ca sala de nasteri e foarte ok, cu toate ca ea e citez "plina de bani" si nu duce lipsa de paciente :)))) Dupa aia am citit de ea ca e foarte rece si expeditiva,dar mie nu mi s-a parut deloc asa..

In leg cu durerile, mi-a zis sa stau cat mai mult la orizontala cand le simt, si mi-a mai zis ca am placenta cu lacune, ceea ce inseamna ca o sa imbatraneasca mai repede si ca o sa nasc mai devreme Voi ati mai auzit de placenta cu lacune? Stie cineva ceva mai mult despre asta??

A, si colac peste pupaza, la recoltare mi-au spart venele, ca tot va ziceam ca am fobie de luat sange

19+ , mami de Mircea



DELIA, MULTA SANATATE!

Mie nu mi se pare asa horror la spital...eu acolo merg.Si tigani, sincer eu nu am vazut.

Plus ca am inteles ca sala de nasteri si rezervele sunt noi, arata impecabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Delia_T ai fost cumva la eco la urgenta?? Sau la materno fetala? Pt ca la materno fetala nu este deloc cum spui adik este curatenie nu am vazut tiganci si stiu spitalul f bine. De doc la care ai fost u nu am auzit si tocmai din acest motiv cred ca ai fost la urgenta unde am fost si eu si mi-a spus doc Racu (parca) sa ma interneze sa fac avort pt ca bebe nu mai este ( asta la 6 saptamani). Am zis ca daca dau de ea...........

22+
Dana



De aceeasi parere sunt si eu Dana, desi eu sunt mai carcotasa de fel...dr acum chiar nu cred c e asa nasol la SJIlfov...

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu iar pierd timpul pe site-ul de la IKEA. Inafara de tobe Rares a primit si banuti (pentru pat, dulap & altele) de la bunici. Acum ma uit si la un sistem pentru depozitare, mi se pare foarte util.
Fetelor cu copii mici, voi le-ati luat masute si scaunele. Ca tare ma bate gandul sa iau tot de la Ikea si vad ca mesele au inaltimea de 50 cm si mi se par cam mici. Sau gresesc?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Delia pey acolo am fost si eu cu acea minunata doc si iti dau dreptate e jalnic. Daca vreodata mai ai nevoie eu iti recomand sa te duci la materno fetala care este la parter in spate. Acolo nu am vaz tiganci doc sunt super si aparatu de eco e f bun. Nu am avut surprize niciodata. Fac curatenie. Eu stiu ca la et 2 sunt saloanele pt mamici si tot la et 2 este si sala de nasteri. 3 prietene au nascut acolo si numai laude am auzit si am vazut cum arata . La et 1 am vazut mai mult colorati. Nu stiu de ce.

22+
Dana






Acum am vazut...eu aici merg, la parter, la Materno-fetala...ma si miram...sa vi se para asa jalnic."mai, ce standarde au fetele?!"...nu e ca la privat dar nici asa rau...

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Noi avem masuta si doua scaunele din plastic,le-am luat pentru afara, dar acum le folosesc in casa...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput