Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Dana, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. Dar ca sa nu generalizam, credca acea dr. nu are inima, indiferent unde s-ar afla, la urgente sau privat. Cred ca e genul de "plictisita" care nu se complica prea mult.

Monicaa, e prea mult daca te rog sa o rogi pe fata ta sa faca si o vraja si pentru Iasi. Te roooog, vreau soare si 20 grade celsius.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

dana, mintea mea refuza sa creada ca astfel de oameni se pot numi doctori.. puteai sa o dai in judecata, nu poti sa e joci asa cu VIATA..sunt revoltata!

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Delia, chiar asa ti-a spus drta, ca e "plina de bani"? Sau asa se spune despre ea? Ca parca tot nu-mi vine sa cred ca a zis ea...

Legat de nasterile naturale, cel putin la Iasi, dr. mai cu mot nu asista la nastere, e un obicei cunoscut. Doar daca ai noroc si se afla atunci acolo.
Cand am fost la petrecerea de taiere de mot (la baiatul dr. gineco cu care l-am nascut pe Rares si care mi l-a recomandat pe actualul dr.) am vorbit cu el si mi-a promis ca la mine o sa asiste dr. meu. Sper din suflet sa fie asa, daca nu, o sa dau cateva telefoane si or s-o rezolve sotul si Artur, asa il cheama pe prietenul nostru gineco. O sa vb cu cine va fi de garda atunci si sper sa fie totul ok.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia eu ma bucur ca atat eu cat si sotu nu ne-am repezit sa ne luam dupa ea. In situatii de genul ma bucur ca sunt persoana care nu crede din prima si imi trebuie dovezi solide pt a ma face sa dau dreptate dar sa mai si fac ceva. Din pacate stau sa ma gandesc cate au fost in situatia mea si cate au luat decizia buna ca si mine ?? Nu m-am mai complicat pt ca era cuv meu impotriva cuv ei adik nu mi-a dat nici o foaie nmk. Oricum ma bucur ca bebe este bine.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

da oxana, exact asa s-a exprimat :))) pe mine m-a amuzat, v-am zis ca nu e doctorita mea :))))

dana, ai dreptate..bine ca a avut grija Doamne Doamne de voi

am uitat sa va spun ca pe hol pe-acolo pe o masa am vazut un teanc de foi cu acorduri pt avort

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia acum mi-am adus aminte de un amanunt incredibil. Cand am fost atunci la eco minunata doc nu avea nici macar prezervative. A pus pe sonda de eco o manusa de doc ( mi-a facut intravaginala). Eu ca fraiera am tacut si nu am spus nimik pt ca eram disperata sa vad cum e bebe( asa eram inainte taceam si inghiteam, poate ati observat ca eu nu prea tac, uneori pot parea o fire insensibila si fitoasa dar nu sunt si toate intamplarile astea mau schimbat)

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia stii ce ma mira. Faptul ca la et 1 sunt femei care au nascut. Oare et 2 este pt doc de la materno fetala si et 1 pt macelarii de la urgenta??? Chiar o sa o intreb pe doc. Nici una din prietene nu a fost la et 1.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Oxana o rog. Dar daca iese numai partea cu soarele. Vraja de temperatura nu stiu daca are. O sa o intreb. Oricum era dimineata mandra ca Oscar.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

Dana,daca ti-a dr 10 zile eu zic sa-l iei pt ca doar 3 nu e suficient 3 zile.eu nasc la privat, la Medicover cu dr Ana Maria Chiscop.

21+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Neata, dragele mele!

Happy, bafta l;a eco!Te asteptam cu vesti bune! Eu stiu ca trebuie sa ai vezica plina,mie asa imi zice mereu dr pt a vedea bine colul.


Diana, nu stiu ce sa zic cu tunsul.Eu as lua-o din aproape in aproape, mi-e teama de schimbari radicale.

Dana, felicitari pt nepotel! Sa va traisca, sa fie sanatos si norocos!Cat despre bebelul tau, nu cred ca e cazul sa te impacientezi. O sa recupereze ca Fat Frumos!



17 +

Mergi la inceput