Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia daca e vb de lacune vasculare am auzit ca nu ar fii asa mare problema. Nu se stie de la ce apar si poti duce sarcina fara probleme. Daca doc ti-a spus ca este ok eu zic sa stai linistita. U vrei sa nasti la Ilfov???
Apropo fetele voi ce garantie aveti ca doc vostri o sa vina la nastere??? Am auzit fel si fel de situatii in care doc nu au mai raspuns la tel. Desi am avut discutia asta cu doc si mi-a spus sa nu imi fac probleme mi-e teama. Daca o sun si nu imi raspunde sau cine stie si nasc cu un doc gen doc Racu care mi-a spus de avort si nu da 2 bani pe mn

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Dana, la urgenta am fost, si dupa aia am urcat la etajul 1, in dreapta. Mi-a zis doctrita ca partea stanga e cea renovata, acolo unde erau mamicile care nascusera, cu bebelusii lor..

Omg, chiar asa ti s-a spus?? Incredibil..

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau

Nu prea mi-a placut la spital Nu mi-au placut conditiile din sala de eco, pe pat erau intinse inca servetelele de la fosta pacienta, a trebuit doctorita sa stranga, pe hol numai tiganci cu tiganii lor care le asteptau pe scari, wc defect, of of

M-a consultat doctorita Brasoveanu, mi-a placut foarte mult de ea, am stat vreo juma de ora de vorba, mi-a pov ca ea nu face consultatii in spital, vine doar pt nasteri, dar a interesat-o cazul meu. Mi-a zis si ca daca vreau, pot sa nasc cu ea, ca sala de nasteri e foarte ok, cu toate ca ea e citez "plina de bani" si nu duce lipsa de paciente :)))) Dupa aia am citit de ea ca e foarte rece si expeditiva,dar mie nu mi s-a parut deloc asa..


19+ , mami de Mircea


Delia eu dupa expresia folosita de dr ta i-as fi multumit frumos si as fi plecat; este total neetic si neprofesional sa spui asta unui pacient, oricand, nu mai zic si la prima consultatie
Si dr mea are un car de bani, si-a luat recent Q7 ultimul model, are Iphone 5 - doua, nu mai zic ce bijuterii poarta, deci nu-mi trebuie multe clase ca sa-mi dau seama ca are o carutaaa de bani, dar ca sa-ti zica asa in fata asta e chiar nesimtire!

Iar in legatura cu spitalele de stat si tiganii, vei vedea ca peste tot e la fel, toate camerele de garda/urgenta din tara sint pline de tigani, multi nu sint asigurati si nu-i mai verifica nimeni, ei vin in urgenta pentru ca esti obligat sa consult si sa tratezi tot ce-ti vine la camera de garda si astfel beneficiaza ei de serviciile medicale; o sa vezi ca si cand vei ajunge cu puiul mic pe la vreo camera de garda de pediatrie tot la fel este, plin de tiganci cu puradeii dupa ele, minim 2 daca nu mai multi




Happy Mom si S23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Ar fi fost si Sp Ilfov pe lista mea, ca e vis-a-vis de casa mea, dar nu cred ca renunt la doctorita mea pt atata lucru..

Eu stiu de la 3 prietene care au nascut cu doctorita mea ca nu te lasa la greu, asa ca nu imi fac griji ca si-ar lua concediu cand o sa nasc..

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia pey acolo am fost si eu cu acea minunata doc si iti dau dreptate e jalnic. Daca vreodata mai ai nevoie eu iti recomand sa te duci la materno fetala care este la parter in spate. Acolo nu am vaz tiganci doc sunt super si aparatu de eco e f bun. Nu am avut surprize niciodata. Fac curatenie. Eu stiu ca la et 2 sunt saloanele pt mamici si tot la et 2 este si sala de nasteri. 3 prietene au nascut acolo si numai laude am auzit si am vazut cum arata . La et 1 am vazut mai mult colorati. Nu stiu de ce.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Yvy, nu e doctorita mea..am fost la spital ca era aproape de casa, doctorita mea avea abia joi acces la eco.

Asta cu tiganii stiu ca asa e, am observat de cate ori am fost la nepotelele mele, care sunt mai sensibile, si le internau in spital cu diverse viroze..Plin, plin, peste tot..

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ah, fetelor ce boala am si eu pe tiganii astia care ne mananca noua asigurarile!!! Noi nu avem dreptul sa ne luam inapoi banii dati la privat dar pirandele alea au drept la 5000 de avorturi pe banii nostri

Oricum, Delia, eu recomand oricui poate face un mic mare efort financiar sa nasca la privat... In ceea ce priveste afirmatiile "tupeiste", ele descalifica din start persoana. Eu una ma gandesc ca intr-un dr cauti un om, nu un macelar care mai are oricum ce toca...

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Yvyana si eu am trecut printr-un episod dasta cu acea doc. Nu stiu daca am mai spus pov dar este cam asa. Cand aveam 6 sapt am vazut cand am fost la toaleta cateva picaturi de sange roz. Binenteles disperata am plecat spre doc. Doc mea era intr-un examen si nu mi-a rasp. Doc mea fiind tot la ilfov. Fiind cel mai apropiat spital m-am dus acolo la urgente. Acolo am dat peste doc Racu care ma duc imediat la eco ( la et 1) arata jalnic. Era un pat amarat cu un aparat de eco pe care nici nu stia sa il foloseasca. A trebuit sa vina un alt doc care sa ii arate. Ma intrebat numele doc i l-am spus avand in vedere ca era tot de acolo la care ea imi spune " pey daca ai venit la mine la ea nu mai ai ce cauta" La eco imi spune " mda oprit in evolutie" eu disperata ii spun pey si nu se poate face nmk ea imi raspunde" pey daca e mort ce vrei sa ii fac sa il readuc la viata" . Mi-a spus sa ma interneze sa imi faca chiuretaj si nici eu nici sotu nu am fost de acord. Inca o data ea mi-a spus " treaba ta cand te apuca hemoragia sa nu te aud". Plec ravasita de la spital o sun pe cumnata mea ( care a nascut) si imi face programare la Medas la clinica din Dorobanti. Ajung acolo la eco si imi spune" Este adevarat embrionul este aici si nu are activitate cardiaca "DAR" ecograful imi arata ca sarcina este mai mica nu are 6 saptamani iar casuta lui bebe nu prezinta nici o anomalie. Vino peste o saptamana sa vedem. Am plecat cu speranta iar pe drum doc mea ma sunat. Si-a cerut scuze si m-am reintors la spital la ilfov. Mi-a facut si ea eco i-am pov tot despre doc a ramas muta. Mi-a spus ca nu e nici o problema sa fac hcg si gata. peste o saptamana am fost iar la eco iar inima bebeului batea tare tare . Deci eu in nici un spital nu am incredere in doc de la urgente. Prefer sa platesc la o clinica privata decat sa ma duc la urgente.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

copilul meu cel mare face vraji. ieri mi-s promis ca rezolva ea sa nu mai ninga si peste noapte o sa fie mai bine. azi la 6 m-am trezit cu ea in pat. venise sa-mi spuna ca a functionat. raportez un cer senin si soare din plin. e drept la -8 grade dar vraja nu a fost de temperatura ci de ninsoare.

si o zi usoara
si bafta la ecografii!

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna dimineata!
Ama bafta la eco!
Ana si tie bafta la examen!
Adriana, am vrut sa-ti zic mai demult... imi place mai mult cum iti sta cu parul scurt.
Diana sa pui poze cu noua coafura!
Multumesc de complimente si multa sanatate la toti cei bolnaviori!

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput