Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Eu nu am treaba cu insomniile decat f f rar, dar ma trezesc de mai multe ori pe parcursul somnului din diferite motive...ba ma loveste Medeea, ba ma doare cand ma mut de pe o parte pe alta..ba imi trebuie la baie etc...asa ca nu mi se pare ca e un somn f f calitativ.

Ele multa sanatate micutei!
Yvyana imi dai de gandit cu celulele stem. Trebuie sa ma informez bine.

23+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, fetelor!

Multumesc pentru complimente Am nevoie

Azi mi-am luat concediu sa merg la morfologie. Am maxime emotii. Nu ne-am mai vazut de mult timp eu si bebe. In plus, sper sa aflu sigur sexul. Si sunt nerabdatoare sa ii vad mutrita. Ce sa mai?! Azi facem cunostinta!!!

Fetelor, nu mai tin minte, aveam voie sa pap si sa beau lichide inainte de eco? Am la 11


Va doresc o zi minunata!

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ama nu stiu de vreo restrictie la eco.
Toate ecografiile le-am avut dupa 6 seara. Deci cum sa stau flamanda si insetata pana la orele alea? !!!

Elena & Denisa (26.10.2004)
23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ms, Ele!
Si eu m-am trezit cu o fomita

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama poti sa mananci si sa bei (apa) linistita!
Tin minte ca spre sfarsitul sarcinii ma trimitea dr la baie sa golesc vezica daca nu-i conveneau imaginile prinse ecografic, reveneam ulterior si nu era nicio problema, vedea tot ce trebuia sa vada; deci cu bautul asta e chestia, insa cand coboara bebe, catre S30-32 incolo, ca vezica e in fata uterului si daca e si plina de pipi dr nu mai vede de ea!
Cu mancatul nu vad nicio problema, poate doar daca mananci ceva care sa te baloneze f tare, caci gazele intestinale mascheaza imaginile, nu se mai vede nmk decat ceva negru (=aer) si din loc in loc ce trebuie, dar nu cred ca e cazul in sarcina, pentru ca gazele stau in intestine si nu ajung unde e bb, in uter si intestinele oricum sint mult impinse in sus de burtica



Happy Mom si S23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

buna dimineata!!

Yvyana din pacate am simptome de la candida si trebuie sa iau tratamentul. Pana acum am suportat nu era asa greu dar deja nu mai pot .
Happy bafta la eco asteptam vesti buneee. Si eu am miercurea viitoare tot la 11
Fetele stiti vreun doc bun care sa ajute fetele care nu raman gravi??? Sora mea se chinuie de 5-6 ani. A ramas o singura data si a pierdut sarcina la 1 zi dupa ce a aflat.


22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy, de cum se vad intestinele pline stiam si eu. De-aia am intrebat ca nu mai tineam minte de la prima morfologie. Oricum, acum bebe e mult mai mare, nu se mai ascunde printre intestinele mele

Dana, din pacate nu stiu pe cineva cu "specialitatea" asta. As putea sa il intreb pe dr meu atunci cand ma voi duce cu rezultatele la morfo... Dar cred ca cea mai buna e marturia mamicilor...poate gasesti pe site-uri/forumuri...

Fetele cu copiluti bolnaviori, va doresc multa sanatate pt cei mici!

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Neata burtici,

Eu am avut ieri concediu, pt ca ma tot durea burtica de sambata si am fost la spital, la SJ Ilfov, sa vad ce se intampla, si dupa aia am fost la Regina sa imi fac analiza de toxo.

Nu prea mi-a placut la spital Nu mi-au placut conditiile din sala de eco, pe pat erau intinse inca servetelele de la fosta pacienta, a trebuit doctorita sa stranga, pe hol numai tiganci cu tiganii lor care le asteptau pe scari, wc defect, of of

M-a consultat doctorita Brasoveanu, mi-a placut foarte mult de ea, am stat vreo juma de ora de vorba, mi-a pov ca ea nu face consultatii in spital, vine doar pt nasteri, dar a interesat-o cazul meu. Mi-a zis si ca daca vreau, pot sa nasc cu ea, ca sala de nasteri e foarte ok, cu toate ca ea e citez "plina de bani" si nu duce lipsa de paciente :)))) Dupa aia am citit de ea ca e foarte rece si expeditiva,dar mie nu mi s-a parut deloc asa..

In leg cu durerile, mi-a zis sa stau cat mai mult la orizontala cand le simt, si mi-a mai zis ca am placenta cu lacune, ceea ce inseamna ca o sa imbatraneasca mai repede si ca o sa nasc mai devreme Voi ati mai auzit de placenta cu lacune? Stie cineva ceva mai mult despre asta??

A, si colac peste pupaza, la recoltare mi-au spart venele, ca tot va ziceam ca am fobie de luat sange

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia_T ai fost cumva la eco la urgenta?? Sau la materno fetala? Pt ca la materno fetala nu este deloc cum spui adik este curatenie nu am vazut tiganci si stiu spitalul f bine. De doc la care ai fost u nu am auzit si tocmai din acest motiv cred ca ai fost la urgenta unde am fost si eu si mi-a spus doc Racu (parca) sa ma interneze sa fac avort pt ca bebe nu mai este ( asta la 6 saptamani). Am zis ca daca dau de ea...........

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Ama, te asteptam cu vesti

Dana, eu nasc la CF2, merg dupa doctorita mea. De candida nu stiu sa iti rasp, nu am avut, si nici de doctor pt probleme de sarcina. Dar stiu ca este un forum tot aici, la desprecopii, special pe tema asta, cred ca gasesti acolo info de la alte mamici..

Diana, sa nu uiti sa ne pui poze cu noua tunsoare :) La parul tau ondulat, sigur te prinde..eu nu as avea curaj

Betty, si eu votez pt Bianca, desi ma gandesc un pic si la Bianca Dragusanu sincer Dar altfel pe nepotica mea o cheama Maria Bianca, si e o printesa, si de la inceput mi s-a parut ca i se potrivesc ambele nume, ca unei papusici finute ce este

Elf, eu insomnii nu am, dar ma cam foiesc in tp noptii..pe stanga amortesc, pe burta exclus, desi mai ajung cateodata in pozitia aia si imediat ma trezesc, pe spate ma ia cu ameteli, ma trezesc si la baie..nu prea ma trezesc odihnita dimineata..




19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput